Neler Yeni

Anakart konusunda yardım ?

KendineMüzisyen

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,778
İsim
Arda Güler
İlgilendiği Kategoriler
Boş konu
b450 s2h dan bahsediyorsunuz dediğiniz şeyer olsa fiyatı o olmazdı 1.500tl lik anakart ile 500tl lik anakart arsında fark olmaz is zaten her kez b450 s2h alır ve üç ekran kartı slotu olmama sebebi küçük anakart m-atx o yüzden birde fiyatı
s2h ne alaka ?

Bizon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
alp alp
VRAM olarak hangisi daha iyi onu bilmiyorum ancak, Gigabyte 5400Mhz'e kadar RAM destekliyor Asus 4400.
Gigabyte'da 2 tane PCI Express X16 slotu var, Asus'da 3.
Gigabyte'da Display port yok Asus'da var.
@cfranko
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Asus tercih ederdim.
bence de asus iyi gibi duruyo
Gigabyte in fan takma yeri daha fazla diye biliyorum 3 ekran kartı da takmiyicagina göre ? Marka takıntım yoksa sitelerine girip kaç girişi var neleri var bakabilirsin bence daha sağlıklı olur

MSI MPG B550 GAMING EDGE WIFI tavsiye ederim 5100mhz desteği var o.c ile 5600x le birlikte kullandim​

Aorus Pro daha iyi bir tercih.
Alıntıyı görüntüle
Gigabyte Tier S, Asus Tier A.
Gigabyte daha yüksek hızda ram destekliyor.
Gigabyte almak daha mantıklı
b450 s2h dan bahsediyorsunuz dediğiniz şeyer olsa fiyatı o olmazdı 1.500tl lik anakart ile 500tl lik anakart arsında fark olmaz is zaten her kez b450 s2h alır ve üç ekran kartı slotu olmama sebebi küçük anakart m-atx o yüzden birde fiyatı
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cevaplar için peki onboard konusunda bilgisi olan varmı yanı ekran kartsız oyun felan oynatırmı ? youtube de 4k 60hz görüntü veriyor diyor 2 si hakkındada yeni bu görüntü oyun oynatırmı sizce ?

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cevaplar için peki onboard konusunda bilgisi olan varmı yanı ekran kartsız oyun felan oynatırmı ? youtube de 4k 60hz görüntü veriyor diyor 2 si hakkındada yeni bu görüntü oyun oynatırmı sizce ?
O işlemciye bağlı.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,931
İsim
Bilal Tepe
İşlemcine bağlı ryzen 5 3400g alırsan rahat oynarsın valorant CS go pubg lite LoL ve diğer oyunlar

KendineMüzisyen

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,778
İsim
Arda Güler
İlgilendiği Kategoriler
Boş konu
bu anakartla apu sistem yapacaksan güzel fantezi kanka :D

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
O anakarttan bahsetmedim bile dedim ki gigabyte arkadaşın attığı anakartta daha fazla fan takma yeri var ama asusun sitesinde de asusa baksın ben şahsen gigabyte tercih ederdim b450msh2 ne alaka
doğru fan takma yerleri çok muş ama 3 ekran kartı takılamasını demişsiniz asus ta o da yok

Ekler

• Inked2021-02-24 (1)_LI.jpg
    Inked2021-02-24 (1)_LI.jpg
    953.9 KB · Hit: 20
  • Inked2021-02-24 (2)_LI.jpg
    Inked2021-02-24 (2)_LI.jpg
    979.5 KB · Hit: 22
  • Inked2021-02-24 (3)_LI.jpg
    Inked2021-02-24 (3)_LI.jpg
    776.5 KB · Hit: 20
  • Inked2021-02-24_LI.jpg
    Inked2021-02-24_LI.jpg
    650.4 KB · Hit: 26

Bizon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
alp alp
bu anakartla apu sistem yapacaksan güzel fantezi kanka :D
Apu değil de ekran kartı malum fiyatları belli zaten almam dediğim gibi 2 seneye ancak alırım diğer parçaların toplamamla o zaman kadar ekran kartı fiyatları düşer diye hesaplıyorum :) ee ozaman kadar toplarsam ekran kartı düşmez ise onboard ile devam :D

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,931
İsim
Bilal Tepe
doğru fan takma yerleri çok muş ama 3 ekran kartı takılamasını demişsiniz asus ta o da yok
Ben zaten gigabyte al dedim asusta yok zaten ama 3 tane takmaz zaten x16 gibi çalışmıyor çünkü X4 e düşüyor yani bir artı si oldu fan da fazla takılıyor ztn gigabyte önderdim

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Ben zaten gigabyte al dedim asusta yok zaten ama 3 tane takmaz zaten x16 gibi çalışmıyor çünkü X4 e düşüyor yani bir artı si oldu fan da fazla takılıyor ztn gigabyte önderdim
yanlış anladım kusura bakmayın

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Apu değil de ekran kartı malum fiyatları belli zaten almam dediğim gibi 2 seneye ancak alırım diğer parçaların toplamamla o zaman kadar ekran kartı fiyatları düşer diye hesaplıyorum :) ee ozaman kadar toplarsam ekran kartı düşmez ise onboard ile devam :D
AMD işlemcilerin çoğunda grafik birimi yok. 4650G, 4700G gibi işlemci alırsan apu sistem olur. O zaman da bu anakartlara gerek olmaz, daha düşük seviye anakart alsan da olur yani.
5600X veya üzeri alacaksan al bu anakartlardan birini. Ancak onboard olayı yok, artık işlemcinin içerisinde oluyor grafik birimleri ve 5600X, 5800X gibi üst seviye AMD işlemcilerde grafik birimi bulunmuyor. Yani en azından idarelik bir ekran kartı şart.

Bizon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
alp alp
AMD işlemcilerin çoğunda grafik birimi yok. 4650G, 4700G gibi işlemci alırsan apu sistem olur. O zaman da bu anakartlara gerek olmaz, daha düşük seviye anakart alsan da olur yani.
5600X veya üzeri alacaksan al bu anakartlardan birini. Ancak onboard olayı yok, artık işlemcinin içerisinde oluyor grafik birimleri ve 5600X, 5800X gibi üst seviye AMD işlemcilerde grafik birimi bulunmuyor. Yani en azından idarelik bir ekran kartı şart.
Çok teşekkürler bu baya açıklayıcı oldu önceden bende intel vardı onda onboar ile taklıyordum oradan esinlendim amd de böyle bir şey olduğunu bilmiyordum bende diyorum hdm kablosunu takar ekran kartını alana kadar idare ederim diyordum :) çok teşekkür ederim. Bu kartlardan birini alacağım artık az ileriye dönük olsun işlemci ve ekran kartı almam zaten 2 seneye yakın sürer o zaman kadarda işlemci ve ekran kartı fiyatı düşer yada 2. el kart alırız o zaman

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Çok teşekkürler bu baya açıklayıcı oldu önceden bende intel vardı onda onboar ile taklıyordum oradan esinlendim amd de böyle bir şey olduğunu bilmiyordum bende diyorum hdm kablosunu takar ekran kartını alana kadar idare ederim diyordum :) çok teşekkür ederim. Bu kartlardan birini alacağım artık az ileriye dönük olsun işlemci ve ekran kartı almam zaten 2 seneye yakın sürer o zaman kadarda işlemci ve ekran kartı fiyatı düşer yada 2. el kart alırız o zaman
Bak 10600K veya 10700K bütçene göre birini alırsan içerisinde grafik birimi bulunuyor (F ibaresi bulunmayan işlemcilerde grafik vardır İntel'de yani 10600KF işlemcisinde grafik birimi yok). Z490 bir anakart alırsın iyisinden. Ekran kartı alana kadar da kullanabilirsin, ekran kartı olmadan sadece işlemci ile görüntü alırsın.
Ayrıca 2 sene boyunca işlemci ve ekran kartı alamam diyorsan, paranı altına veya dövize yatır. Biriktirdiğinde bir sistemi komple diz, belki daha yeni nesil çıkar o zamana kadar ve daha iyisini alırsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,747
Üyeler
150,752
Son üye
penguencik
Top Bottom