Neler Yeni

Anakart seçimi için fikir alışverişi

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Hayır hayır sadece PUBG de oluyor. Bide hocam ben bios güncellemeye çalıştım ama olmadı sanırım. Aldığım yer guncelledigini söylemişti ama bastığımda farklı bir sürüm gözüküyordu bende kendim yaptım ancak hiçbir şey değişmedi bios ekraninda. Şimdi şunu sorayım iki kere aynı guncellemeyi yapmış oldum bu bir sorun mudur ? Ve bu işlemden sonra sistemimin biraz daha geç açıldığını farkettim böyle bir şey olabilir mi ? Ram mhz falan tekrar ayarladım hepsini. Sitede indirdiğim dosya 7C56v13 ancak benim biosta farklı gözüküyor şuan güncel mi acaba ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@crazyreign
Güncellemişsin? Herhangi bir sorun yok. BIOS güncelleyince arayüz değişecek diye bir şey yok.

SK8DEU

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Güray Alkan
Gün geçmiyor ki bir problem daha yasamiyim...
Dün oyun oynadım bilgisayarda daha sonra kapatacaktim hadi biraz boşta çalışsın soğusun öyle kapatayım dedim masaüstünde duruyordu PC 5 dakika ayrıldım başından geri geldiğimde ekran kartının ledleri kafayı yemişti. Programla düzeltmeye çalıştım hiçbir şekilde düzelmedi daha sonra ekran kartının pinlerini söktüm taktım düzeldi. Test yapmak için bir kere daha oyun oynadıktan sonra masaüstüne saldım PC yi ve aynı sorun yine oldu yine söküp takınca düzeldi. Bunun nedeni ne olabilir ekran kartının pinleri bu şekilde takılı sanki tam oturmuyormus gibi bundan kaynaklı olabilir mi ? Alttaki küçük ledlerde sorun yok büyük MSI logosu olan kısımda bu sorun oluyor. Bir sürü renk değiştirip yanıp yanıp sönüyor. @crazyreign

Ekler

• IMG_20201026_130245.jpg
    IMG_20201026_130245.jpg
    1.4 MB · Hit: 41

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Gün geçmiyor ki bir problem daha yasamiyim...
Dün oyun oynadım bilgisayarda daha sonra kapatacaktim hadi biraz boşta çalışsın soğusun öyle kapatayım dedim masaüstünde duruyordu PC 5 dakika ayrıldım başından geri geldiğimde ekran kartının ledleri kafayı yemişti. Programla düzeltmeye çalıştım hiçbir şekilde düzelmedi daha sonra ekran kartının pinlerini söktüm taktım düzeldi. Test yapmak için bir kere daha oyun oynadıktan sonra masaüstüne saldım PC yi ve aynı sorun yine oldu yine söküp takınca düzeldi. Bunun nedeni ne olabilir ekran kartının pinleri bu şekilde takılı sanki tam oturmuyormus gibi bundan kaynaklı olabilir mi ? Alttaki küçük ledlerde sorun yok büyük MSI logosu olan kısımda bu sorun oluyor. Bir sürü renk değiştirip yanıp yanıp sönüyor. @crazyreign
Tam oturmamis gibi duruyor veya fotodan yanlis anladim ben

SK8DEU

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Güray Alkan
Oturttum şuan korkmuştum bastırmaya çıt sesi gelmedi ama oturdu. Şimdi sorun şu ki o renk saçmalaması neden olur ? Alttaki iki küçük senkron devam ediyor üstteki saçmalıyor renk kapanıp açılıyor seri seri flaşör gibi pinleri sokup geri takınca düzeliyor

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Oturttum şuan korkmuştum bastırmaya çıt sesi gelmedi ama oturdu. Şimdi sorun şu ki o renk saçmalaması neden olur ? Alttaki iki küçük senkron devam ediyor üstteki saçmalıyor renk kapanıp açılıyor seri seri flaşör gibi pinleri sokup geri takınca düzeliyor
O pci e slotunun fotosunu camı çikarip atarmisin

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Onu demedim şu anakarta takılan yeri takıp çikardım demedin mi ?

ygtcntpl

80+ Bronze
Dostum o sisteme gidip de B450 chipsetli anakart düşünüyorsan bırak, düşünme.
O anakartlara para verirsen bildiğin çöpe atmış olursun paranı, B550 chipsetli anakartlara bak.
Bütçen nedir tam olarak anakart için?
Hocam ben bu sabah b450m s2h sipariş etmiştim...
rtx2060 6gb ve aynı şekilde r5 3600 düşünüyordum bir sorun çıkar mı sistemde? kaybım ne olur?

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Hocam ben bu sabah b450m s2h sipariş etmiştim...
rtx2060 6gb ve aynı şekilde r5 3600 düşünüyordum bir sorun çıkar mı sistemde? kaybım ne olur?
Çikmaz 3600 ile s2h kullanan çok kişi var b450 ler 1000 tl bütçenin üstünde alınmaz

Son düzenleme:

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri