Neler Yeni

Anakarta elektrik gelmiyor

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Pc teknik sorun-yazılm sorunları-program sorunları-parça önerileri-parça onarım-konsol ve konsol teknik problemleri-kitap-film-müzik önerileri
Instagram
@ahmetmuratates
Arkadaşlar kuzenim pc'yi kapatıp termal macun yenilemesi yapmış sonrasında pc açmak istediğinde güç tuşuna basıyor açılmıyor beni aradı kabloları söktürdüm komple power sw-reset sw vs yeniden taktırdım sonra işlemciyi doğru takmışmı diye kontrol ettim doğru takmış sorun yok anakarta psu'dan gelen tüm kabloları söktürdüm bir tel ile 24 pinlik kablosunda yeşil kabloya denk gelicek şekilde ve yanında bir boşluk bıraktırıp telin diğer ucunu diğer pin girişine sokturdum güç verdiğimizde güç kaynağının fanı dönüyor sorun gözükmüyordu fakat pc yi toplayıp güç tuşuna basınca anakarta elektrik gelmiyor sebebi ne olabilir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok acil destek bekliyorum

arkadaşlar kimse bilmiyor mu?

Son düzenleme:

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
İşlemciyi başka sistemde denediniz mi?

PSU fişini çekip, BIOS pilini çıkarıp takarak BIOS sıfırlarmısınız?

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Pc teknik sorun-yazılm sorunları-program sorunları-parça önerileri-parça onarım-konsol ve konsol teknik problemleri-kitap-film-müzik önerileri
Instagram
@ahmetmuratates
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemciyi başka sistemde denediniz mi?

PSU fişini çekip, BIOS pilini çıkarıp takarak BIOS sıfırlarmısınız?
işlemciyi denemedik çünkü başka pc yok elemanda bios pilini çıkartıp taktırıyorum şimdi az önce denemiştir tekrar deneticem

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Arkadaşlar kuzenim pc'yi kapatıp termal macun yenilemesi yapmış sonrasında pc açmak istediğinde güç tuşuna basıyor açılmıyor beni aradı kabloları söktürdüm komple power sw-reset sw vs yeniden taktırdım sonra işlemciyi doğru takmışmı diye kontrol ettim doğru takmış sorun yok anakarta psu'dan gelen tüm kabloları söktürdüm bir tel ile 24 pinlik kablosunda yeşil kabloya denk gelicek şekilde ve yanında bir boşluk bıraktırıp telin diğer ucunu diğer pin girişine sokturdum güç verdiğimizde güç kaynağının fanı dönüyor sorun gözükmüyordu fakat pc yi toplayıp güç tuşuna basınca anakarta elektrik gelmiyor sebebi ne olabilir?

çok acil destek bekliyorum

arkadaşlar kimse bilmiyor mu?
BIOS sıfırlayın, PC de güç yokken başlatma tuşuna basıp statiği boşaltın. Parçaları teker teker deneyin eğer anakart çalışmaz ise PCB'yi çizmiş olma ihtimali var inşallah o değildir.

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@ahmetmuratates
BIOS sıfırlayın, PC de güç yokken başlatma tuşuna basıp statiği boşaltın. Parçaları teker teker deneyin eğer anakart çalışmaz ise PCB'yi çizmiş olma ihtimali var inşallah o değildir.
şimdi sordum diyorki "ben işlemci backplate'ni takarken elim çizildi dedi bakacaz şimdi yöntemleri deniyoruz

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@ahmetmuratates
Anakart çizilmesinde eli ister kırılsın. :D
inşallah dostum valla :D

şimdi herşeyi denedik ve durum aynı sizce ne olmuş olabilir başka?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

24 pin kablolarda pinlerin yerini değiştirmiş miydiniz?

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@ahmetmuratates

slynos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mehmet hadip
power kablosunu çekin güç tuşuna 10 15 defa bas sonra geri tak dene benimde olmuştu böyle düzelmişti

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Deneme yanılma ile sorunu bulmadan zor anlamak.

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@ahmetmuratates
vallla şimdi komple pc'yi söktürüyorum bir tane kartonun üzerine koyup anakarta bağlantıları yapıcaz uzay montaj bir nevi öyle deniyecez

Top Bottom