Neler Yeni

Anakarti̇ma Hangi̇ İşlemci̇ Uyumlu

meris1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Mert
Kankam ben almazdım e8400 a göre hem daha zor bulunuyo hem 10kat pahalı hemfr fark olusturur ama fazla fark oluşturmaz değmez benim için. Oyun oynayacaksan e8400 direk daha iyi bi performans verir daha yüksek FPS alırsın. Ama ofis işleri photoshop film mikari vs iş güç yaoicaksan q daha iyi performans verir. Ben yıllardır e8400 la her işimi görüyorum her iş için, başarılı iyi ve uygun, ikisinin fiyatlarina baksaydin bence şimdiye almıştın 😄
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buarada ssd destekliyomus benim kafam m2ssd lere gidiyodu hep. Şimdi sata ssdleri görünce hdd'im bozuk bende ssd almaya karar verdim epey farkeder bence e8400 ı al geç hiç pişman olmazsın q9550 nin hissedilir ciddi bi farkı zaten yok ona o parayı verip başka şehirden alicagina kalan parayla da ssd al 240gb sandisk düşünüyorum ben kendime, böyle yaparsan üzmez.
Çok teşekkür ederim varolun

Kankam ben almazdım e8400 a göre hem daha zor bulunuyo hem 10kat pahalı hemfr fark olusturur ama fazla fark oluşturmaz değmez benim için. Oyun oynayacaksan e8400 direk daha iyi bi performans verir daha yüksek FPS alırsın. Ama ofis işleri photoshop film mikari vs iş güç yaoicaksan q daha iyi performans verir. Ben yıllardır e8400 la her işimi görüyorum her iş için, başarılı iyi ve uygun, ikisinin fiyatlarina baksaydin bence şimdiye almıştın 😄

Buarada ssd destekliyomus benim kafam m2ssd lere gidiyodu hep. Şimdi sata ssdleri görünce hdd'im bozuk bende ssd almaya karar verdim epey farkeder bence e8400 ı al geç hiç pişman olmazsın q9550 nin hissedilir ciddi bi farkı zaten yok ona o parayı verip başka şehirden alicagina kalan parayla da ssd al 240gb sandisk düşünüyorum ben kendime, böyle yaparsan üzmez.
Hocam birde benim PC her açılışta bios ekranı geliyor ve Tarih ve saatler sıfırlanıyor.

Son düzenleme:

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent

Hocam birde benim PC her açılışta bios ekranı geliyor ve Tarih ve saatler sıfırlanıyor.
Kankam google amcaya sorsan netleşir bisürü şey olabilir bi bakmanda fayda var, ki anlamıyorum anlasam derim bişey ama bios pilini bi kontrol et yerine oturmuş doğru yüzü takılmış vaziyettemi. Anakartin üzerinde parlak metal yuvarlak bişey para gibi. Bi tarafına bastırınca çıkar. O pili 4 eşit parça düşünürsen o parcalardan 2 tarafına kenarindan bastirdigindq çıkar diğer 2tarafın alyi dolu oyuzden bastiramazsin cikmaz. Yerinde düzgün duruyosa googlela

Okadar konuştuk alicaklarini alıp kullanima başladıktan sonra yorumunu da eklersen güzel olur bro başkaları da daha rahat karar verir 😄✌🏻

meris1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Mert
Kankam google amcaya sorsan netleşir bisürü şey olabilir bi bakmanda fayda var, ki anlamıyorum anlasam derim bişey ama bios pilini bi kontrol et yerine oturmuş doğru yüzü takılmış vaziyettemi. Anakartin üzerinde parlak metal yuvarlak bişey para gibi. Bi tarafına bastırınca çıkar. O pili 4 eşit parça düşünürsen o parcalardan 2 tarafına kenarindan bastirdigindq çıkar diğer 2tarafın alyi dolu oyuzden bastiramazsin cikmaz. Yerinde düzgün duruyosa googlela

Okadar konuştuk alicaklarini alıp kullanima başladıktan sonra yorumunu da eklersen güzel olur bro başkaları da daha rahat karar verir 😄✌🏻
Vallaha hocam sizin söylediğiniz e8400 ile e5450 arasında çok kaldım ya ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası fikrim yok 😁

Birde x5450 zor ve pahalı bir işlemci sizin önerdiginiz e8400 aliexpreste 50 TL buldum .

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
Vallaha hocam sizin söylediğiniz e8400 ile e5450 arasında çok kaldım ya ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası fikrim yok 😁
Kankam demedimmi sana hiç düşünme al diye. Güven bana ;) fazla lafa gerek yok. Zaten anlamıyosun, aralarındaki tek fark önbellek ve 5450yi kullanman için modlama işlemine girmen ekstra masraf yapman uğraşman araştırıp nasilini öğrenmen lazım. Madem hâlâ soruyosun git 5450 al!..

Birde x5450 zor ve pahalı bir işlemci sizin önerdiginiz e8400 aliexpreste 50 TL buldum .
Aliekstpr3ssmi, cidden beklicenmi. 2. El al geç, sisteminde çok eski bu işlemci de. Sana sıfırını mı yollarlar bilmiyorum ama onun sıfırı kalmamıştır bence zaten 2.el yollarlar. Her sehirde var şimdi 2.el satan kendi sehrindeki bikac kisiye yazıp yarın alırdım ben.

meris1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Mert
Kankam demedimmi sana hiç düşünme al diye. Güven bana ;) fazla lafa gerek yok. Zaten anlamıyosun, aralarındaki tek fark önbellek ve 5450yi kullanman için modlama işlemine girmen ekstra masraf yapman uğraşman araştırıp nasilini öğrenmen lazım. Madem hâlâ soruyosun git 5450 al!..

Aliekstpr3ssmi, cidden beklicenmi. 2. El al geç, sisteminde çok eski bu işlemci de. Sana sıfırını mı yollarlar bilmiyorum ama onun sıfırı kalmamıştır bence zaten 2.el yollarlar. Her sehirde var şimdi 2.el satan kendi sehrindeki bikac kisiye yazıp yarın alırdım ben.
Dediğiniz gibi yapıp söylediğiniz işlemciyi alacağım şimdiden teşekkür ederim:)

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
Dediğiniz gibi yapıp söylediğiniz işlemciyi alacağım şimdiden teşekkür ederim:)
Rica ederim dostum alınca sonucu yazarsın ayrıca ssd de çok rahatlatıcaktır herkes öyle bir bahsediyorlar ki çok verimli olacağına eminim yorumları gorunce 2.el hdd ile kendimi ottacagda hissettim 😄 ssd alırken de kronik sorunlu olmamasına dikkat et, buna dair forumda "ssd sıralaması" ve başka konular var ben oraya ssd begenmeye gidiyorum iyiakşamlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,792
İsim
Murat Orhan

hocam E5450yi soğutamazsınız E5430 alıp geçin Q9400 gücünde

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,792
İsim
Murat Orhan

Buarada ssd sıralaması konusu başka forumdaymış burda değil*
USTAM Q8400 ALMAYINN

Tarih saat sıfırlanıyorsa bios piliniz bitmiştir yenileyebilirsiniz

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent

USTAM Q8400 ALMAYINN
?😄 Şakamısın, 775 pinde daima bu işlemciyi kullaniyorum yıllardır ve bence en iyisi bu. Kolay bulunduğu gibi epey güçlüde, hergün aynı anda 3 5 sayfada 300 500 sekme açık hâlde müzik dinlerken 80 fps lol oynuyorum hemde hdd kullanmama rağmen ddr2 sistemde. Ve islemcim stock fanla ısınmıyor bile 60 üstü nadir görür. Birçok programı da rahat kullanıyorum. Sanırım yanlış anladın, q8400 degil E8400 dan bahsediyorum, 775pin için güçlü bi işlemci. Son olarak 2. El alalı 8 seneyi geçmiştir performansı düşmedi bile.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,792
İsim
Murat Orhan
Senin için üye oldum bak 😄 oyun oynayacaksın değil mi? Agaam, hiiic düşünme araştırma, diirek 2.el e8400 al yaslan arkana keyfina bakk ;) direk ama bak. Fiyat performans kalite ve eniyisi olması fln her şey okay heryerde bulursun. E yi ayrı yazma aratırken ;) ama dersen ki oyundan ziyade başka işlerim var; ozaman q serisi lazim sana. Niye? Oyunlar genelde ve lol gibi oyunlar mesela tek çekirdek performansi üzerinden çalışıyor. Q serisi daha çok cekirdekli ve baska isleri yapmanda daha rahat ettirir ondanda hangisini bulursan artık q 9400 9500 9600 yada sanırım ara tipleride var 9400 yerine 9440 , 9450 gibi, bakar seçersin. Birde, oyun oynayacaksan eğer. Ben stock fan kullaniyorum ve kesinlikle tavsiye etmem, ölüm değil kurtarır oyununa göre ama bi ikinci el de şu dik duran borulu adını unuttum sen tamamla :D o fanlardan alırsan kafan rahat 3der. İslemciyi takarken terman macun sürmeyi unutma. Ssd ye gelirsek. Anlamam. Abakartini belirtmezsende kimse bişey oneremez. Ama zaten %85 anakartin ssd desteklemiyodur 7200 rpm hdd devamke. Sistem yenileene kadar en iyi secenekler böyle görünüyor.
Anakartın SSD desteklememesi gbi bir olay yok hocam. Her sata SSD her anakarta takılır sata 3 desteği yoksa sata 2de çalışır ama her harddiski katlar yine. ayrıca Q8400 çok kötü bir işlemci Fiyatı E5430 ile aynı olmasına rağmen E5430 Q9400den bile daha iyi bir işlemci her konuda. Ayrıca modlamaya da gerek yok işlemci hazır modlanmış geliyor sadece takıp başlatıyorsun sistemi.

?😄 Şakamısın, 775 pinde daima bu işlemciyi kullaniyorum yıllardır ve bence en iyisi bu. Kolay bulunduğu gibi epey güçlüde, hergün aynı anda 3 5 sayfada 300 500 sekme açık hâlde müzik dinlerken 80 fps lol oynuyorum hemde hdd kullanmama rağmen ddr2 sistemde. Ve islemcim stock fanla ısınmıyor bile 60 üstü nadir görür. Birçok programı da rahat kullanıyorum. Sanırım yanlış anladın, q8400 degil E8400 dan bahsediyorum, 775pin için güçlü bi işlemci. Son olarak 2. El alalı 8 seneyi geçmiştir performansı düşmedi bile.
e8400den bahsediyorsan iş daha da yaş. Ustam E8400 mü kaldı? İşlemci çift çekirdek kendi afedersin poposunu zor topluyor sen kalkmış E8400 öneriyorsun adama. 100 Lira neyse fazla versin E5430 alsın daha iyi performans alsın. iki işlemci de E ile başladığı için kafan karışmış sanırım, Senin önerdiğin Intel core 2 Duo E8400,benim önerdiğim Intel Xeon E5430 ikisinin serisi değişik. E8400 2 Çekirdek 2 İşlek 6MB Önbellek E5430 4 çekirdek 4 işlek 12MB Önbellek :D

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
Anakartın SSD desteklememesi gbi bir olay yok hocam. Her sata SSD her anakarta takılır sata 3 desteği yoksa sata 2de çalışır ama her harddiski katlar yine. ayrıca Q8400 çok kötü bir işlemci Fiyatı E5430 ile aynı olmasına rağmen E5430 Q9400den bile daha iyi bir işlemci her konuda. Ayrıca modlamaya da gerek yok işlemci hazır modlanmış geliyor sadece takıp başlatıyorsun sistemi.
Allah aşkına darlama, birkac yorum sonrasında ssd konusundaki yanlış soylemimi duzeltmiştim okursan, ayrıca q8400 değil e8400 yazdım, ve modlamaya gerek yok derken? Sen modlusunu denk getirip almışsın belliki, çoğunlukla modsuz satılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,792
İsim
Murat Orhan
Allah aşkına darlama, birkac yorum sonrasında ssd konusundaki yanlış soylemimi duzeltmiştim okursan, ayrıca q8400 değil e8400 yazdım, ve modlamaya gerek yok derken? Sen modlusunu denk getirip almışsın belliki, çoğunlukla modsuz satılıyor.
Hocam ne diyosun hocammm Türkiyeye giren 775 771 1156 pin xeonların %99u modlu giriyor ülkeye Allah aşkına yapma. E8400 ,Q8400den bile daha kötü bir işlemci hocammm.

ki modlaması da zor değil 20 liraya sticker alıp altına yapıştırıyorsun bitti gitti bu kadar :D

@meris1 hocam senin toplam ne kadar bütçen var? SSD ve işlemci dışında bir şey alacak mısın?

Top Bottom