Neler Yeni

Anakarti̇ma Hangi̇ İşlemci̇ Uyumlu

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
Anakartın SSD desteklememesi gbi bir olay yok hocam. Her sata SSD her anakarta takılır sata 3 desteği yoksa sata 2de çalışır ama her harddiski katlar yine. ayrıca Q8400 çok kötü bir işlemci Fiyatı E5430 ile aynı olmasına rağmen E5430 Q9400den bile daha iyi bir işlemci her konuda. Ayrıca modlamaya da gerek yok işlemci hazır modlanmış geliyor sadece takıp başlatıyorsun sistemi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

e8400den bahsediyorsan iş daha da yaş. Ustam E8400 mü kaldı? İşlemci çift çekirdek kendi afedersin poposunu zor topluyor sen kalkmış E8400 öneriyorsun adama. 100 Lira neyse fazla versin E5430 alsın daha iyi performans alsın. iki işlemci de E ile başladığı için kafan karışmış sanırım, Senin önerdiğin Intel core 2 Duo E8400,benim önerdiğim Intel Xeon E5430 ikisinin serisi değişik. E8400 2 Çekirdek 2 İşlek 6MB Önbellek E5430 4 çekirdek 4 işlek 12MB Önbellek :D

Allah aşkına darlama, birkac yorum sonrasında ssd konusundaki yanlış soylemimi duzeltmiştim okursan, ayrıca q8400 değil e8400 yazdım, ve modlamaya gerek yok derken? Sen modlusunu denk getirip almışsın belliki, çoğunlukla modsuz satılıyor.
😂😂😂

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,531
İsim
Murat Orhan
E8400 hiçbir Q serisinden iyi performans vermez oyunlarda direk çekirdek performansından kaybediyor zaten hocam. q9550in hissedilir bir farkı yok demişsin ama kullansaydın dağlar kadar fark olduğunu görürdün zaten

@M.A.Y. @RevDeisDou Bu arkadaşlarda bi baksın sen bana inanmayacaksın demekki

Ustam E8400 dediğin işlemci çift çekirdek ölmüş bitmiş artık. E8400 Diyorsun ya Dual core E8400. yapmayın gözünüzü seveyim.

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
Hocam ne diyosun hocammm Türkiyeye giren 775 771 1156 pin xeonların %99u modlu giriyor ülkeye Allah aşkına yapma. E8400 ,Q8400den bile daha kötü bir işlemci hocammm.

ki modlaması da zor değil 20 liraya sticker alıp altına yapıştırıyorsun bitti gitti bu kadar :D

@meris1 hocam senin toplam ne kadar bütçen var? SSD ve işlemci dışında bir şey alacak mısın?
😂😂😂Şaka gibisin dostum gerçekten.. Q9400ün farkı +2 çekirdeğe karşılık 0.33 ghz düşük düşük olması ve e84den iyi diyorsun 🤣 bu adam nasıl tek işlemci performansindan yararlanan oyunları uygulamaları oynayıp sağlıklı fps alıcak bu dönemde peki? Bazı noktalarda bi ince daha iyi olsada bazı noktalarda daha zayıf, 2.66ghz ürüne 3.0 olandan daha iyi diyorsun tek çekirdekten beslenen bütün uygulamalarda e8400 tabiiki daha iyi ve xok çekirdek işlemleri içinde pek âlâ yeterli. okuduğunu yanlış okuyup yanlış anlıyorsun üstüne benim yanlış okuduğuma inanıyotsun? 🤣, bir baska yorumda sonraki birkac yorumdaki duzeltmeye bakmadan direk hüküm verip yargiliyosun ve anlamayan detaylı soran bir kişi için fark hissetmeyecegi ama ekstra masraf ve zahmete gireceği tavsiyeleri arşa çıkararak veriyorsun? Konuşma adabında rezil çok bilen arkadaş. Sana daha cevap vermek akıl işi değil söz anlayana söylenir.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,531
İsim
Murat Orhan
😂😂😂Şaka gibisin dostum gerçekten.. Q9400ün farkı +2 çekirdeğe karşılık 0.33 ghz düşük düşük olması ve e84den iyi diyorsun 🤣 bu adam nasıl tek işlemci performansindan yararlanan oyunları uygulamaları oynayıp sağlıklı fps alıcak bu dönemde peki? Daha düşük birşeye daha iyi diyorsun, okuduğunu yanlış okuyup yanlış anlıyorsun, bir baska yorumda sonraki birkac yorumdaki duzeltmeye bakmadan direk hüküm verip yargiliyosun ve anlamayan detaylı soran bir kişi için fark hissetmeyecegi ama ekstra masraf ve zahmete gireceği tavsiyeleri arşa çıkararak veriyorsun? Konuşma adabında rezil çok bilen arkadaş. Sana daha cevap vermek akıl işi değil söz anlayana söylenir.
ABİ ÖNBELLEĞİ 2 KATI DAHA DÜŞÜK E8400ÜN 2 KATTT ALLAH AŞKINA NE DİYORSUN HALA YA?

E8400 VS Q8400 KARŞILAŞTIRMASINA BAKSAN ANLARSIN ZATEN E8400 7 FPS ALIRKEN Q8400 40 FPS ALIYOR YAPMA ALLAH AŞKINA.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,934
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Ecs ölüm gibi anakart.
Quad Core Q9550 alabilirsin Xeon önermem server işlemcileri oyun performansları düşük. O.c ile daha güçlü kartlar besleyebiliyorlarda gereksiz uğraş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,531
İsim
Murat Orhan
2 Çekirdeğe karşılık 0.33 mhz falan yok öyle bişey abi unut onu. Aralarında en basitinden koskoca 6 YIL var

Diğer mikroişlemci durumlarında 2 kat fark atıyor E5430 iyi misin hocam sen ya.

Ecs ölüm gibi anakart.
Quad Core Q9550 alabilirsin Xeon önermem server işlemcileri oyun performansları düşük. O.c ile daha güçlü kartlar besleyebiliyorlarda gereksiz uğraş.
E5430u, Core 2 Quad Q9450 yerine kullanıyor hocam yabancılar videoları dahi var oyun performansı düşük değil kim diyor onu :D

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
ABİ ÖNBELLEĞİ 2 KATI DAHA DÜŞÜK E8400ÜN 2 KATTT ALLAH AŞKINA NE DİYORSUN HALA YA?

E8400 VS Q8400 KARŞILAŞTIRMASINA BAKSAN ANLARSIN ZATEN E8400 7 FPS ALIRKEN Q8400 40 FPS ALIYOR YAPMA ALLAH AŞKINA.
Vay vaaayy haklıymışsın be gerçekten, kusura bakma. Yanlış anlamalar ve üslubu geçiyorum tadımız kaçmasın daha, bu konuda haklısın videoda hangisi hangisi belirsizdi baska videolarla da teyit ettim lol dahil daha iyi hemde ghz si daha düşük olmasına rağmen q8400 bile daha iyi. kesinlikle qserisi çok daha iyiymiş hatta bende buyuzden işlemci degistirmeye karar verdim e8400 yerine q serisine gecicem teşekürler ✌🏻

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,531
İsim
Murat Orhan
Vay vaaayy haklıymışsın be gerçekten, kusura bakma. Yanlış anlamalar ve üslubu geçiyorum tadımız kaçmasın daha, bu konuda haklısın videoda hangisi hangisi belirsizdi baska videolarla da teyit ettim lol dahil daha iyi hemde ghz si daha düşük olmasına rağmen q8400 bile daha iyi. kesinlikle qserisi çok daha iyiymiş hatta bende buyuzden işlemci degistirmeye karar verdim e8400 yerine q serisine gecicem teşekürler ✌🏻
Q serisinden ziyade Modlu E5430 veyahut E5440a geçebilirsiniz. E5430un performansı Q9400den dahi iyi olacaktır. bulamazsanız da minimum Q8400 serisi alın. Ama ben Xeon Öneriyorum

İşlemcilerde Ghzin dönemi çok düşük özellikle günümüzde. Benchmark videoları ve siteleri ile hangi işlemcinin hangisinden iyi olduğunu az çok anlayabiliyorsunuz. Benchmarksız anlamak için kısaca

Önbelleğine
Çekirdek Sayısına
İşlek Sayısına

bakmanız yeterli olacaktır. Atıyorum 4 Çekirdekli bir işlemci istisnai durumlarda aynı zaman biriminde çıkmış 2 çekirdekli bir işlemciden her zaman bir adım önde olacaktır.

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
2 Çekirdeğe karşılık 0.33 mhz falan yok öyle bişey abi unut onu. Aralarında en basitinden koskoca 6 YIL var

Diğer mikroişlemci durumlarında 2 kat fark atıyor E5430 iyi misin hocam sen ya.

E5430u, Core 2 Quad Q9450 yerine kullanıyor hocam yabancılar videoları dahi var oyun performansı düşük değil kim diyor onu :D
Agam ben forumdan işlemci araştırırken lol fps sorunları falan arastirirken çoğu oyunda ve lolde hep tek çekirdek performansının etkili olduğunu yazmışlardı işlemci sayısı cok olandansa tek cekirdek performansı çok olan her türlü lolde daha yüksek fps saglar demişlerdi, yanlış demişler doğrusunu öğrendik eyw onlardan sebep bende işlemci yenilememiştim. ✌🏻

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,531
İsim
Murat Orhan
Tekli çekirdek performansı ve çekirdek sayısı az çok doğru mesela fx işlemciler çekirdek performansı konusunda düşüklerdir.

Fakat E8400ün tekli de çoklu çekirdek performansı da E5430dan kötü diye hatırlıyorum yine her türlü daha iyi yani :)

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
Q serisinden ziyade Modlu E5430 veyahut E5440a geçebilirsiniz. E5430un performansı Q9400den dahi iyi olacaktır. bulamazsanız da minimum Q8400 serisi alın. Ama ben Xeon Öneriyorum

İşlemcilerde Ghzin dönemi çok düşük özellikle günümüzde. Benchmark videoları ve siteleri ile hangi işlemcinin hangisinden iyi olduğunu az çok anlayabiliyorsunuz. Benchmarksız anlamak için kısaca

Önbelleğine
Çekirdek Sayısına
İşlek Sayısına

bakmanız yeterli olacaktır. Atıyorum 4 Çekirdekli bir işlemci istisnai durumlarda aynı zaman biriminde çıkmış 2 çekirdekli bir işlemciden her zaman bir adım önde olacaktır.
Reis teşekkür ederim güzel cevabın için kralsın, yorumunu dikkate alarak secicem. şimdi bulmuşken sorayım ram hakkında bi sorum var ama sahura geç kaldım, eğer profilimden açtığım konuları görebiliyorsan bi bakarmısın yada özetle, anakart desteklediginin üzerinde frekans ve DDR yapisinda ram alsam, anakartin desteklediği ölçüde calistirirmi? Daha sonra sistem yenileyecegim zamana yatırım olarak almayi düşünüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,531
İsim
Murat Orhan
Reis teşekkür ederim güzel cevabın için kralsın, yorumunu dikkate alarak secicem. şimdi bulmuşken sorayım ram hakkında bi sorum var ama sahura geç kaldım, eğer profilimden açtığım konuları görebiliyorsan bi bakarmısın yada özetle, anakart desteklediginin üzerinde frekans ve DDR yapisinda ram alsam, anakartin desteklediği ölçüde calistirirmi? Daha sonra sistem yenileyecegim zamana yatırım olarak almayi düşünüyorum
Anakartın sanırım DDR2,DDR2nin sınırı(birkaç özel anakart hariç) 800 MHZ 2X2 4 GBdir. daha yükseltemezsin

Kalemkâr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bülent
Merhaba arkadaşlar hayırlı Ramazanlariniz olsun. Benim PC eski anakarti g41t-m7 version1.0 bu anakarta uyumlu en iyi işlemci hangisi olur? benim bilgim pek yok. Sadece işimi görsün diye kullanıyorum fikirleriniz , düşünceleriniz benim için önemli .

Ek bilgi!
Ekran kartım:
MSI R7 240 2GD3 LPV2 2GB 128Bit DDR3
8gb ram ddr3
İşlemci:e6500
SSD bulunmuyor , uyumlu ssd önerebilirsiniz.
Reis kusura bakma yanlış biliyomuşum zayıf olana güçlü demişim ısrarla yanlış yönlendirmişim bana forumlarda yanlış bilgi verenlere puh 😂😅 kanka diğer arkadaşların yazdıkları dogrultusunda ilerle boşver e8400ü, doğrusunu ogrendim ya şimdi bende vedalaşıcam sana önerilen serilerden birane seçip alıcam 😄✌🏻

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
979,571
Üyeler
154,954
Son üye
FaLCHoN