Neler Yeni

Yardım Anakartıma statik elektriği boşaltmadam dokundum sorun olur mu ?

dennoman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Deniz Kurşun
Dürüst olmak gerekirse statik elektriği boşaltmamız gerektiğini bilmiyordum. Anakart elime geçtiğinde inceleyeyim diye bazı yerlerine statik elektriği boşaltmadan çıplak elle dokundum, göz attım, kaldırdım. Bugunde yaptığım şeyin yanlış olduğunu ve bunun anakarta zarar verebileceğini öğrendim. Sizce bir zarar vermiş miyimdir ? (Yün herhangi bir şey giymiyordum onun dışında evde kedi besliyorum anakarta dokunmadan önce illaki elim değmiştir diye düşünüyorum)

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Dürüst olmak gerekirse statik elektriği boşaltmamız gerektiğini bilmiyordum. Anakart elime geçtiğinde inceleyeyim diye bazı yerlerine statik elektriği boşaltmadan çıplak elle dokundum, göz attım, kaldırdım. Bugunde yaptığım şeyin yanlış olduğunu ve bunun anakarta zarar verebileceğini öğrendim. Sizce bir zarar vermiş miyimdir ? (Yün herhangi bir şey giymiyordum onun dışında evde kedi besliyorum anakarta dokunmadan önce illaki elim değmiştir diye düşünüyorum)
Eski anakart olsaydı yanardı ama yeni anakartlarda statik elektrik koruması var merak etmeyin.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
bir şey olmaz merak etme artik çogu pc parçasinin statik elektrige karşi korumasi var senin vücudunda biriken bir statik elektrik çalismayan bir anakarta değince zarar vermez merak etme

Top Bottom