Neler Yeni

Yardım Anakartımın Kondansatörü Ezildi

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
AliArda Çelik
İyi forumlar arkadaşlar bir sorum olacaktı yakın bir dönemde yeni bir pc topladım ancak anakart vidalarından birini yanlış taktığımdan düzeltmek isterken yakınlarındaki bir kondansatör penseyle darbe aldı yamulduğu için korkup hemen elimle düzelttim daha sonrasında baktığımda ise fotoğraftaki görüntü ile karşılaştım kondansatörün yan tarafından ezilmiş olduğunu farkettim fakat bilgisayarı açtığımda bir sorunla karşılaşmadım ama aklıma takılmıyor da değil bunun bana ne gibi zararları olur ya da olur mu ? sistem yeni olduğundan içim içimi yiyor.
anakartımın modeli gigabyte b450 s2h v2
Yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekler

• c0f2971f-6fa3-4a4d-854d-ba6685b509bb.jpg
    c0f2971f-6fa3-4a4d-854d-ba6685b509bb.jpg
    108.5 KB · Hit: 79

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
İyi forumlar arkadaşlar bir sorum olacaktı yakın bir dönemde yeni bir pc topladım ancak anakart vidalarından birini yanlış taktığımdan düzeltmek isterken yakınlarındaki bir kondansatör penseyle darbe aldı yamulduğu için korkup hemen elimle düzelttim daha sonrasında baktığımda ise fotoğraftaki görüntü ile karşılaştım kondansatörün yan tarafından ezilmiş olduğunu farkettim fakat bilgisayarı açtığımda bir sorunla karşılaşmadım ama aklıma takılmıyor da değil bunun bana ne gibi zararları olur ya da olur mu ? sistem yeni olduğundan içim içimi yiyor.
anakartımın modeli gigabyte b450 s2h v2
Yardımcı olursanız çok sevinirim
Garantiye verin ne olursa olsun

Darktiger

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Murat Dağlı
Kondansatörler şişmedikçe ve yarılmadıkça hiçbir şekilde performans kaybı yaşamazlar. Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla bir yarılma yok. Emin olmak adına detaylı bir şekilde yarık var mı diye kontrol etmeni tavsiye ederim. Eğer yoksa fotoğraftaki ezilmenin bir iki santim fazlası bile sorun çıkarmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
AliArda Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kondansatörler şişmedikçe ve yarılmadıkça hiçbir şekilde performans kaybı yaşamazlar. Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla bir yarılma yok. Emin olmak adına detaylı bir şekilde yarık var mı diye kontrol etmeni tavsiye ederim. Eğer yoksa fotoğraftaki ezilmenin bir iki santim fazlası bile sorun çıkarmaz
biraz daha içime su serpti sağolun yanıtınız için hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Mustafa sakızcı
Şişme göremedim, gördüğüm kadarıyla bi yırtılma da yok. Problem çıkacağını sanmıyorum fakat garantiye gönderip tavsiye edildiği gibi işin sahtekarlığına kaçmadan durumu bildirirsen ücretli de olsa tamirini yaparlar diye düşünüyorum. Talep edecekleri ücret anakart fiyatı kadar olmayacaktır bence.

Top Bottom