Neler Yeni

Android Deneyimim vs IOS Deneyimim

ahlatliinsan

80+ Bronze
Herkese selamlar. Sizlere yaşadığım bir durumu anlatacağım ve fikirlerinizi alacağım. Ben Oppo A74 kullanıcısıydım. Ondan sonra insanlar ne buluyorlar bu IOS'da diyip iPhone 11 aldım (Tabi yaklaşık 2-3 sene iPhone 6s kullandım, beklediğimi veremedi ama şimdi yeni bir cihaz alırım yeni teknolojilerle belki güzel gelir diye iPhone 11 almayı seçtim.) İlk başta gayet iyiydi. Ekran gözüme büyük gelmesinden, çerçevelerinin kalın olmasından ve ergonomisinin iyi olmamasından dolayı (iPhone 11'in oval tasarımı elime gerçekten çok kötü gelmeye başladı) telefondan soğumaya başladım. Şu anda tekrardan Oppo A74'e geçmeyi düşünüyorum. Ve artık bir daha da Apple'a geri dönmek istemiyorum. Airpods da kullanıyorum ben ama gerçekten fiyatları çok çok pahalı. Bence fiyat performans olarak Android telefonlar ve aksesuarlar çok daha iyi. Tamam IOS daha güçlü, daha akıcı, daha stabil olabilir ama Android'in o özgürlüğünü sağlayamıyor size. En basitinden "Always On Display" özelliğini yeni getirdiler, bu özellikte sadece fiyatı 1000 Dolar'dan başlayan cihazlara getirildi. Tam bir bilgim yok ama diğer cihazlara getirebilecek imkanları da vardı. Onun dışında daha yüksek depolama kapasiteli telefon almak isterseniz dünya kadar ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bir de Samsung S22 Ultra ile iPhone 13 Pro Max rakip cihazlar değil mi? iPhone 13 Pro Max 39.500TL'den başlıyorken S22 Ultra 27.000TL'den başlıyor. Bana kalırsa çok zengin değilsek, gösterişe önem vermiyorsak ve profesyonel işlerde çalışmayacaksak iPhone almanın pek de bir anlamı yok. Sizin bu konu hakkındaki duygu ve düşünceleriniz nelerdir acaba? Teşekkür ederim.

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Sizin bu konu hakkındaki duygu ve düşünceleriniz nelerdir acaba?
Iphone için saydığınız olumlu özellikler bence alınması için gayet yeterli. Tabii ki de burada öznellik devreye giriyor, mesela benim telefonumda da AOD var ama benim işime hiç yaramıyor bundan dolayı da kullanmıyorum. Kamera olarak da iyi bir cihaz istediğim için Iphone bana daha yakın geliyor mesela. Aynı zamanda arayüz olarak Iphone tokatlar bana kalırsa. Dediğim gibi tamamen öznel bi konu.😀

Top Bottom