Neler Yeni

Yardım Aniden gidip gelen elektrik pc içindeki donanıma zarar verirmi?

Karaa

80+
Corsair markalı 600W 80+ Bronze psu sahibiyim, aniden şalteri art arda 3-5 kez kapatıp açtığımı düşünelim, bilgisayara veya monitöre akım korumalı priz olmadan bir zarar verir mi? Benim tahminim bilgisayara muhtemelen bir şey olmaz ama monitörden korkuyorum biraz.

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Ahmet Tulumcu
Corsair markalı 600W 80+ Bronze psu sahibiyim, aniden şalteri art arda 3-5 kez kapatıp açtığımı düşünelim, bilgisayara veya monitöre akım korumalı priz olmadan bir zarar verir mi? Benim tahminim bilgisayara muhtemelen bir şey olmaz ama monitörden korkuyorum biraz.
dayı benim frisby power var ve bi ara günde 3 kez elektrik gitti ama bi sorun yok pc de
sen de ise hiç olmaz

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Akım korumalı priz yüksek akıma karşı korur. Dalgalanmalara pek etki etmez. PSU nun içindeki bileşenler korursa korur. Regülatör yada UPS kullanman gerekir bu gibi durumlarda.

Basrii

80+ Bronze
Art arda kapatıp açma sende böyle elektrik art arda git gel yapmaz. Yaparsa zaten pc yi boşver git kombinin şalterini indir o daha kıymetli. Voltaj dalgalı gelebilir çünki...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,313
Üyeler
140,805
Son üye
aras114
Top Bottom