Neler Yeni

Anılarımızı Anlatıyoruz - Hayattan Öneriler

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Benim bu hayattaki en büyük anım yürümem sanırsam...
Yürümek en dolu eylemlerden birisidir.
Yürümek öncelikle erteleme özgürlüğü sunar.Şöyle bir dolaşmaya çıkmak bile endişelerin ağırlığını hafifletmeyi,işleri bir süreliğine unutmayı sağlar.İş yerini,okulu geride bırakmaya karar verip dışarı çıkar,aylaklık eder başka şeyler düşünürüz.Günlere yayılan daha uzun bir gezinti,kendini özgürleştirmeye çalışan bu adımları pekiştirir.Çalışmanın yarattığı kısıtlamalardan kaçar,alışkanlıklar zincirinden kurtuluruz.
Yürümek içimizdeki bu isyankar,kadim yönü uyandırarak son bulur; arzularımız kibarlıktan uzaklaşıp tavizsizleşir,dürtülerimiz ilham bulur.Çünkü yürümek bizi alıp yaşamın düşey eksenine yerleştirir arzularımız ve dürtülerimiz ayaklarımızın hemen altındaki sele kapılıp gider.Ne var ki bu özgürlük bir düşün farkına varmanızı sağlar,çürümüş,kirlenmiş,yabancılaştıran,içler acısı bir medeniyeti reddetmenin ifadesi olarak yürümek.
İnsanın ve zamanın altı bin adım ötesinde...

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Yürümek öncelikle erteleme özgürlüğü sunar.Şöyle bir dolaşmaya çıkmak bile endişelerin ağırlığını hafifletmeyi,işleri bir süreliğine unutmayı sağlar.İş yerini,okulu geride bırakmaya karar verip dışarı çıkar,aylaklık eder başka şeyler düşünürüz.Günlere yayılan daha uzun bir gezinti,kendini özgürleştirmeye çalışan bu adımları pekiştirir.Çalışmanın yarattığı kısıtlamalardan kaçar,alışkanlıklar zincirinden kurtuluruz.
Yürümek içimizdeki bu isyankar,kadim yönü uyandırarak son bulur; arzularımız kibarlıktan uzaklaşıp tavizsizleşir,dürtülerimiz ilham bulur.Çünkü yürümek bizi alıp yaşamın düşey eksenine yerleştirir arzularımız ve dürtülerimiz ayaklarımızın hemen altındaki sele kapılıp gider.Ne var ki bu özgürlük bir düşün farkına varmanızı sağlar,çürümüş,kirlenmiş,yabancılaştıran,içler acısı bir medeniyeti reddetmenin ifadesi olarak yürümek.
Sonunda konuyu ciddiye alan biri...

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ben 1-2 tur daha atıp geliyorum o zaman.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
kanka bi kız var hayatımda çok seviyorum ama ilişki yürümüyor ya 5 kere ayrılıp barıştık tanıdığım herkes artık bırak 5 kere olmuş bitmiş pek bişe bekleme diyor ama ben devam ediyorum ya ne biliym
5 kere ayrılıp barıştıysanız bir sorun var demektir zaten.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Aga güzel anı çok iyi olmuşta para olmadanda olmuyor valla benim şuan ki önceliğim ders ama bir yandan da çok para istiyorum olmuyor. Allah'tan PYBS'yi kazandımda ufaktan biraz para alıyoruz.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
Aga güzel anı çok iyi olmuşta para olmadanda olmuyor valla benim şuan ki önceliğim ders ama bir yandan da çok para istiyorum olmuyor. Allah'tan PYBS'yi kazandımda ufaktan biraz para alıyoruz.

Hayallerinin peşinden git para her türlü kazanılıyor :)

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Hayallerinin peşinden git para her türlü kazanılıyor :)
Valla ben Genel Cerrah olmak istiyorum acayip merakım var ama yazılımı da çok istiyorum ama yazılıma nereden nasıl başlayabilirm, nasıl öğrenebilir tam bilmiyorum ve bunu da sürekli ertelediğim için öğrenemiyorum.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
Valla ben Genel Cerrah olmak istiyorum acayip merakım var ama yazılımı da çok istiyorum ama yazılıma nereden nasıl başlayabilirm, nasıl öğrenebilir tam bilmiyorum ve bunu da sürekli ertelediğim için öğrenemiyorum.
Ne geliyorsa üşengeçlikten geliyor zaten başımıza.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhsin Sarıtaş
Anı anlatın dedik millet sevdiğim kız yazıp gidiyor, kapıyı kırmışsın nasıl kırmışsın telepatiyle felan mı öğrenicem kanka anlatında öğrenelim :D
harbiden bide milletin senin yazdığın mesajı geçip üstündeki mesaja yanıt vermesi :D
-Dostum üzdün :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

internette milyar milyorlarca set var ve yazılım seçmen daha iyi olabilir çünkü eğer her şey robot olursa o yapay zekayıda sen kontrol ediceksinb :D yani genel cerrahı ellerinle yapmış olucaksın hemde şu anda ztn okula vb gidemiyorken çalışma imkanın kat kat fazla ve yazılım bence çok daha kolay çünkü ezber de gerektiriyor ve eğer kendini ezberde geliştirirsen yada 10 içinden oku 10 sesli oku 5 kere yaz tekniğini kullanarak ezberleyebilirsin (ben denedim harbidende oluyor)

aşkı memnunun yeni sezonumu lan bu yorumlar adam anı anlatp çıkın demiş :D

Son düzenleme:

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
harbiden bide milletin senin yazdığın mesajı geçip üstündeki mesaja yanıt vermesi :D
-Dostum üzdün :(

internette milyar milyorlarca set var ve yazılım seçmen daha iyi olabilir çünkü eğer her şey robot olursa o yapay zekayıda sen kontrol ediceksinb :D yani genel cerrahı ellerinle yapmış olucaksın hemde şu anda ztn okula vb gidemiyorken çalışma imkanın kat kat fazla ve yazılım bence çok daha kolay çünkü ezber de gerektiriyor ve eğer kendini ezberde geliştirirsen yada 10 içinden oku 10 sesli oku 5 kere yaz tekniğini kullanarak ezberleyebilirsin (ben denedim harbidende oluyor)

aşkı memnunun yeni sezonumu lan bu yorumlar adam anı anlatp çıkın demiş :D

Valla sonunda beni anlayan biri çıktı, yorum yazanların %95'inin tek derdi sevgilisinin olmaması, yüz vermemesi. Ne boş dertler bunlar :D Anı anlatın dedik izdivaç programına döndü

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,912
Üyeler
141,355
Son üye
remba00
Top Bottom