Neler Yeni

Anneme temizlik malzemesi hediye edeceğim için yardım istiyorum

Tokuchi77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
330
İsim
Ad Soyad
Merhaba Donanım Arşivi Ailesi,

Annem bir kaç aydır temizlik malzemesi bakıyor ve bu dertten müzdarip.
Bana da arada bir alsana diyordu. Şimdi elime para geçmişken en iyisini sipariş verdim ama doğru mu yaptım yanlış mı sizlerden yardım istiyorum.
Başta annemin ne istediğini sonra ise benim sürpriz olarak ne sipariş verdiğimi sizlere bir söyleyerek başlamak istiyorum.

Annemin istediği ürün:

Vileda Turbo Pedallı Temizlik Seti
Link:
https://www.hepsiburada.com/vileda-turbo-pedalli-temizlik-seti-pm-zyeren287

Fakat ben bu ürünü sipariş etmedim. Hem satıcının sattığı ürün sayısı 3-4 çeşit sadece ve çok değerlendirme almamış.

Benim sipariş verdiğim ürün ise:

Vileda Ultramax Turbo Pedallı Temizlik Seti
Link:
www.amazon.com.tr

Şimdi olayı özetlersek, annemin istediği ürün yerine kendi aldığım ürünü görüyorsunuz.
Birisi üçgen başlıklı yuvarlak paspas, diğeri ise dikdörtgen başlıklı paspas.

Neden onu almadın diye sorarsanız, hem satıcısı hem de ürünün orjinal gelmeme gibi korkularından almışken daha pahalı daha iyi ve satıcının amazon olmasından kaynaklı bu ürünü aldım. Çünkü açtığım bu konudan dolayı bu konularda cehalet içerisinde olduğumu da anlamışsınızdır.

Yuvarlak paspas ve dikdörtgen paspas görsellerini sizlerle paylaşıyorum:

Kafamdaki soru işaretleri:

1) İki üründe sonuç olarak her anlamda aynı amaç için kullanılıyor m? Yoksa bir farklılıkları var mı?
2) Benim sipariş verdiğim ürünün dikdörtgen başlığını çıkarıp, yuvarlak paspas siparişi de verirsem, annemin istediği gibi ilk ürün gibi de kullanılabilir mi?

Şu anda aklıma başka soru gelmedi. Aklıma bir soru gelirse tekrardan sizlerden yardım isterim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Tokuchi77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
330
İsim
Ad Soyad
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhaba Donanım Arşivi Ailesi,

Annem bir kaç aydır temizlik malzemesi bakıyor ve bu dertten müzdarip.
Bana da arada bir alsana diyordu. Şimdi elime para geçmişken en iyisini sipariş verdim ama doğru mu yaptım yanlış mı sizlerden yardım istiyorum.
Başta annemin ne istediğini sonra ise benim sürpriz olarak ne sipariş verdiğimi sizlere bir söyleyerek başlamak istiyorum.

Annemin istediği ürün:

Vileda Turbo Pedallı Temizlik Seti
Link:
https://www.hepsiburada.com/vileda-turbo-pedalli-temizlik-seti-pm-zyeren287

Fakat ben bu ürünü sipariş etmedim. Hem satıcının sattığı ürün sayısı 3-4 çeşit sadece ve çok değerlendirme almamış.

Benim sipariş verdiğim ürün ise:

Vileda Ultramax Turbo Pedallı Temizlik Seti
Link:
www.amazon.com.tr

Şimdi olayı özetlersek, annemin istediği ürün yerine kendi aldığım ürünü görüyorsunuz.
Birisi üçgen başlıklı yuvarlak paspas, diğeri ise dikdörtgen başlıklı paspas.

Neden onu almadın diye sorarsanız, hem satıcısı hem de ürünün orjinal gelmeme gibi korkularından almışken daha pahalı daha iyi ve satıcının amazon olmasından kaynaklı bu ürünü aldım. Çünkü açtığım bu konudan dolayı bu konularda cehalet içerisinde olduğumu da anlamışsınızdır.

Yuvarlak paspas ve dikdörtgen paspas görsellerini sizlerle paylaşıyorum:

Kafamdaki soru işaretleri:

1) İki üründe sonuç olarak her anlamda aynı amaç için kullanılıyor m? Yoksa bir farklılıkları var mı?
2) Benim sipariş verdiğim ürünün dikdörtgen başlığını çıkarıp, yuvarlak paspas siparişi de verirsem, annemin istediği gibi ilk ürün gibi de kullanılabilir mi?

Şu anda aklıma başka soru gelmedi. Aklıma bir soru gelirse tekrardan sizlerden yardım isterim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim :)
Kullanımları farklı biraz. Bence isteğe uygun tarzda bir ürün daha iyi olurdu.

2. sorunun cevabı ise büyük ihtimalle başlık değişimi ile olacak iş değil sıkma kabı da ona uygun olmaz.

Tokuchi77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
330
İsim
Ad Soyad
Kullanımları farklı biraz. Bence isteğe uygun tarzda bir ürün daha iyi olurdu.

2. sorunun cevabı ise büyük ihtimalle başlık değişimi ile olacak iş değil sıkma kabı da ona uygun olmaz.
Hocam peki bu iki ürün aynı ürün değil mi?
Bu iki ürün arasında bir fark var mı eğer varsa fark ne?
Birisi neredeyse 1.500 TL diğeri ise yarı fiyatına 750 TL diyebiliriz.

1. Ürün link:

2. Ürün link:

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Tokuchi77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
330
İsim
Ad Soyad
Pahalı olanda pedallı sıkma mekanizması var diğeri klasik denebilecek bir ürün.
Hocam yani başta annemin istediği ürün ile benim ona sürpriz yapmak için sipariş verdiğim ürünün kullanım alanları yani amaçları farklı mı şimdi? :(

Gloxy

80+ Bronze
Hocam yani başta annemin istediği ürün ile benim ona sürpriz yapmak için sipariş verdiğim ürünün kullanım alanları yani amaçları farklı mı şimdi? :(
hayır, diğerinde sıkması için özel mekanizma var fark bu

Tokuchi77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
330
İsim
Ad Soyad
hayır, diğerinde sıkması için özel mekanizma var fark bu
Bu konu içerisinde bir ürünü iki farklı ürünle kıyasladık hocam. Siz hangi ürünle diğer ürünü kıyasladınız? :)

Gloxy

80+ Bronze
Şu sondaki ürünle annenin senden istediği ürünün arasındaki fark için söyledim senin amazon linkinde sıkma mekanizması var. Annenin istediğide sıkma mekanizmalı zaten. Diğer attığın amazon linki 2. olan ürün bambaşka zaten

Tokuchi77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
330
İsim
Ad Soyad
Şu sondaki ürünle annenin senden istediği ürünün arasındaki fark için söyledim senin amazon linkinde sıkma mekanizması var. Annenin istediğide sıkma mekanizmalı zaten. Diğer attığın amazon linki 2. olan ürün bambaşka zaten
Ben özelden size ulaştım hocam. Kafam yandı iyice bu konuda:)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,000
Üyeler
140,742
Son üye
ahmetsyhglu
Top Bottom