Neler Yeni

AOC C24G2U vs. ASUS TUF VG24VQ

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
Arkadaşlar sizce hangi monitör daha mantıklı olur? Hem rekabetçi hem hikayeli oyunlar oynuyorum. Film, dizi YouTube'da takılıyorum. İkisinin birbirine avantajı-dezavantajı var;

Asus TUF Gaming VG24VQ - AOC C24G2U/BK Karşılaştırması - Epey

Epey - Asus TUF Gaming VG24VQ - AOC C24G2U/BK özellik ve fiyat karşılaştırması
www.epey.com
www.epey.com

Merak ettiklerim şunlar; ben şu an TUF VG24VQ kullanıyorum. 60 HZ sabitlediğim oyunlarda net bir ghosting yaşıyorum. Bu şanssızlık mı kronik bir sorun mu TUF VG24VQ için? Adobe RGB ne işe yarıyor? 8-bit renk derinliği ile 8 (6bit+FRC) bit arasındaki fark nedir, nerede hissedilir? AOC monitör standı yani sağa sola uzanan ayaklar rahatsız eder mi klavye ve fare kullanımında? Sorularımı cevaplayacak tecrübeli, bilgili arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkürler.

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Uskan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
YUSUF İSLAM YILDIRIM
Arkadaşlar sizce hangi monitör daha mantıklı olur? Hem rekabetçi hem hikayeli oyunlar oynuyorum. Film, dizi YouTube'da takılıyorum. İkisinin birbirine avantajı-dezavantajı var;

www.epey.com
www.epey.com

Merak ettiklerim şunlar; ben şu an TUF VG24VQ kullanıyorum. 60 HZ sabitlediğim oyunlarda net bir ghosting yaşıyorum. Bu şanssızlık mı kronik bir sorun mu TUF VG24VQ için? Adobe RGB ne işe yarıyor? 8-bit renk derinliği ile 8 (6bit+FRC) bit arasındaki fark nedir, nerede hissedilir? AOC monitör standı yani sağa sola uzanan ayaklar rahatsız eder mi klavye ve fare kullanımında? Sorularımı cevaplayacak tecrübeli, bilgili arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkürler.
24G2U var bende onun almanı tavsiye ederim ve IPS Panel bulunuyor.

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
100 lira üstünde 24g2u var hem ips panel https://www.itopya.com/aoc-238-24g2u-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-gaming-monitor-/
ben memnunum ghosting yok 1 ölü piksel çıktı değiştirdiler şimdi ışık sızması var galiba onun için servise göndercem sinerjiden almıştım memnunum
24G2U var bende onun almanı tavsiye ederim ve IPS Panel bulunuyor.
Beyler stand ayakları klavye ve mouse kullanımında sorun yaratıyor mu?

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Adobe RGBde renklerin tonunu bir tık daha iyi görürsün. sRGB, AdobeRGB gibi durumların normal kullanıcıların farkına varacağını düşünmüyorum. Profesyonel tasarımcı veya fotoğrafçıysan dikkat edilecek durumlar olabilir. 8 bit 6bit+frc konusuna gelince de 8 bit daha iyidir. Ben 27G2U kullanıyorum. Ayaklar beni rahatsız etmiyor. Masam çok da geniş değil yaklaşık 70 cm kadar. Çok rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Aksine bana daha hoş geliyor, görüntü olarak. Benim işim tasarım olduğu için bu modeli tercih etmiştim panelinden dolayı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mert YÜKSEL
#rezerve

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
Adobe RGBde renklerin tonunu bir tık daha iyi görürsün. sRGB, AdobeRGB gibi durumların normal kullanıcıların farkına varacağını düşünmüyorum. Profesyonel tasarımcı veya fotoğrafçıysan dikkat edilecek durumlar olabilir. 8 bit 6bit+frc konusuna gelince de 8 bit daha iyidir. Ben 27G2U kullanıyorum. Ayaklar beni rahatsız etmiyor. Masam çok da geniş değil yaklaşık 70 cm kadar. Çok rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Aksine bana daha hoş geliyor, görüntü olarak. Benim işim tasarım olduğu için bu modeli tercih etmiştim panelinden dolayı.
Çok teşekkür ederim hocam, tavsiye eder misiniz AOC markasını? Dezavantajı var mı?

Uskan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
YUSUF İSLAM YILDIRIM
Beyler stand ayakları klavye ve mouse kullanımında sorun yaratıyor mu?
Benim masa 2 katlı üst tarafta fakat boyu ayarlanabiliyor bundan dolayı sıkıntı çekmeyeceğini düşünüyorum. Ben linkini koyduğun Asus modelinin yorumlarına baktım hep ölü piksel var diyorlar ve en az 3 tane olması gerekiyormuş değişim yapmaları için. Bence Aoc al kafan rahat olsun İstanbul'da isen gidip Sinerji'den alabilirsin. :D

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Çok teşekkür ederim hocam, tavsiye eder misiniz AOC markasını? Dezavantajı var mı?
Marka olarak tavsiye ederim ama o iki model hakkında da bir bilgim yok. 24G2U olsa direkt önerebilirdim. Ayrıca ben de sinerjiden almıştım. Satış sonrası destekleri gayet güzel onun dışında AOCnin ölü piksel garantisi de avantajlı olabilir.

Mustafa Emre Koç

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Mustafa emre koç
Instagram
Mustafae_k

www.epey.com
www.epey.com

2 monitörde gayet iyi bende asus vg24vq var gayet memnunum tavsiye ederim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,847
Üyeler
156,847
Son üye
cabirplastik
Top Bottom