Neler Yeni

AOC C24G2U vs. ASUS TUF VG24VQ

Uskan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
YUSUF İSLAM YILDIRIM
Çok teşekkür ederim hocam, tavsiye eder misiniz AOC markasını? Dezavantajı var mı?
Yaklaşık ayak uzunluğu(Yatay) 44 cm'dir. Sorun çıkartmayacağını düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Marka olarak tavsiye ederim ama o iki model hakkında da bir bilgim yok. 24G2U olsa direkt önerebilirdim. Ayrıca ben de sinerjiden almıştım. Satış sonrası destekleri gayet güzel onun dışında AOCnin ölü piksel garantisi de avantajlı olabilir.
İncehesap.com'dan alan herkes "Ölü piksel var ve en az 3 tane olması gerekiyor" diyorlar.

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
2 monitörde gayet iyi bende asus vg24vq var gayet memnunum tavsiye ederim
Hocam 60HZ ayarladığınız oyunlarda ghosting yaşıyor musunuz? Ben de ASUS TUF VG24VQ var. Ghosting sorunu yaşıyorum FIFA 21 60 FPS kilitle yaptığımda.

Mustafa Emre Koç

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Mustafa emre koç
Instagram
Mustafae_k
Hocam 60HZ ayarladığınız oyunlarda ghosting yaşıyor musunuz? Ben de ASUS TUF VG24VQ var. Ghosting sorunu yaşıyorum FIFA 21 60 FPS kilitle yaptığımda.
hayır yaşamadım bi ara 60 hz de takılıyordum sorun olmadı

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yaklaşık ayak uzunluğu(Yatay) 44 cm'dir. Sorun çıkartmayacağını düşünüyorum.

İncehesap.com'dan alan herkes "Ölü piksel var ve en az 3 tane olması gerekiyor" diyorlar.
Onun için bu konularda alacağınız firma çok önemli. AOCnin kendi sitesinde 1 ölü piksel dahi olsa garanti verdiği politikası var. Sinerji'yle bu konuda iletişime geçip doğrulanmıştım. Yüksek bütçeli ürün alırken satış sonrası desteği kötü olan firmalara daha uygun fiyatlı olsa dahi yönelmeyi doğru bulmuyorum.

Ariseks

80+ Gold
ben kollarım havada kullanamıyorum kollarım masada oluyor ona rağmen sorun yaşamadım

Onun için bu konularda alacağınız firma çok önemli. AOCnin kendi sitesinde 1 ölü piksel dahi olsa garanti verdiği politikası var. Sinerji'yle bu konuda iletişime geçip doğrulanmıştım. Yüksek bütçeli ürün alırken satış sonrası desteği kötü olan firmalara daha uygun fiyatlı olsa dahi yönelmeyi doğru bulmuyorum.
sinerjiden aldım 1 ölü pikselde değiştirdiler ama ölü pikselde sinerji ilgileniyor ışık sızması veya ghosting servisin işi

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
Birde AOC bildiğim kadarıyla sadece monitör üretimi yapıyor. Marka çok hakim monitör olayına. Verdiği 1 ölü piksel garantisi de doğruluyor bunu.

bilinmeyenkişi

80+ Bronze
Arkadaşlar sizce hangi monitör daha mantıklı olur? Hem rekabetçi hem hikayeli oyunlar oynuyorum. Film, dizi YouTube'da takılıyorum. İkisinin birbirine avantajı-dezavantajı var;

Asus TUF Gaming VG24VQ - AOC C24G2U/BK Karşılaştırması - Epey

Epey - Asus TUF Gaming VG24VQ - AOC C24G2U/BK özellik ve fiyat karşılaştırması
www.epey.com
www.epey.com

Merak ettiklerim şunlar; ben şu an TUF VG24VQ kullanıyorum. 60 HZ sabitlediğim oyunlarda net bir ghosting yaşıyorum. Bu şanssızlık mı kronik bir sorun mu TUF VG24VQ için? Adobe RGB ne işe yarıyor? 8-bit renk derinliği ile 8 (6bit+FRC) bit arasındaki fark nedir, nerede hissedilir? AOC monitör standı yani sağa sola uzanan ayaklar rahatsız eder mi klavye ve fare kullanımında? Sorularımı cevaplayacak tecrübeli, bilgili arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkürler.
ben ikisinide almam

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.

bilinmeyenkişi

80+ Bronze
Top Bottom