Neler Yeni

AOC monitör ışık sızması ve ghosting

AEROXUM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Metin
Arkadaşlar merhabalar, AOC C24G1 kullanmaktayım. Başlarda çok memnundum ancak aşırı rahatsız edici şekilde ışık sızması ve ghosting mevcut şuanda. Hatta bilmiyorum bu bilgisayardan yüksek ihtimal ama ekranda yırtılma, kasma hissiyatı mevcut belki de monitördendir. Ekranın sol üstünde biraz çizik var kendi hatamla oldu. Sorum şu, daha önce AOC teknik servisine (Tecpro olması lazım yetkili servisi o) ürün yollayan oldu mu, aşırı ışık sızması ve ghosting ile ilgilenirler mi? Oldu ki monitörünüzde sıkıntı var panel değiştircez dediler çizikten dolayı benden ücret talep ederler mi ederlerse tahmini ne kadar ederler fikri olan var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

Not: Evet IPS panellerde ışık sızması var ama başlarda olan ile şimdiki olan arasında dünya kadar fark var siyah ekranda aşırı rahatsız ediyor. Bir de geçenlerde farkettim monitörün alt paneli tam olarak kapanmamış yani monitörün sağ altı ve sol altı paneli tam olarak kapatmıyor ve oralarda ışık sızması daha cok. Panelle arasındaki açıklık fazla içerisinde toz birikmiş resmen 1 yıldır kullanıyorum. Ölü piksel veya piksel kayması vs. gibi sorunlar yok sadece yukarıda bahsettiğim sorunlar var.

Top Bottom