Neler Yeni

Çözüldü✓ VG249Q1R ışık sızması problemi

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati
montiörde ölü piksel testi için açtığımda siyah renkte rahatsız edecek düzeyde bi ışık sızması olduğunu fark ettim. ghostingdir ölü pikseldir yok güzel monitör ancak bu ışık sızması için ne yapabilirim. itopyadan aldım ve bugün açtım. değişim falan yapılıyo mu. sanırım garanti kapsamında değilmiş değişim yapıcak olsam ışık sızması az olan önerebileceğiniz 4-4.5k arası monitör var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

tabii ki fotoğrafta göründüğü kadar değil ancak fotoda gözüken yerlerde ışık sızması var

Ekler

• IMG_8287.jpeg
    IMG_8287.jpeg
    639.8 KB · Hit: 69
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
ragnar oğlu tarkan
bu modeli 2 yıla yakındır kullanıyorum aynı sorun bende de var, herhalde modelde genel bir sorun asusa yazdığımda bana ips monitörlerde ışık sızmasının normal olduğunu vs tarzı birşeyler demişlerdi aman aman rahatsız etmiyor beni o zamanlar güzel fiyattan almıştım iade etmedim

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fotoğraf atma inkanın varsa bi fotoğraflar mısın bana bu bi tık fazla geldi biraz olması tabii ki ips bi monitörde tamam falan da

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,389
İsim
Kerem Çavuş
İps monitörlerde oluyo çok anormal gelmedi bana , zaten oyun oynarken video izlerken vb fark etmezsin

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam valla film açtım gözüm direk onlara gitti. normal alışılıyo derseniz sıkıntı yok. sadece şuan değişim imkanım olduğu için sormak istedim. değiştirsem yararına mı olur diye. sonra geç olsun istemiyorum

Senerr

80+ Bronze
montiörde ölü piksel testi için açtığımda siyah renkte rahatsız edecek düzeyde bi ışık sızması olduğunu fark ettim. ghostingdir ölü pikseldir yok güzel monitör ancak bu ışık sızması için ne yapabilirim. itopyadan aldım ve bugün açtım. değişim falan yapılıyo mu. sanırım garanti kapsamında değilmiş değişim yapıcak olsam ışık sızması az olan önerebileceğiniz 4-4.5k arası monitör var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

tabii ki fotoğrafta göründüğü kadar değil ancak fotoda gözüken yerlerde ışık sızması var
VA panellerde nasıl response time olarak yavaş ve yetersiz kalıyorsa IPS panellerde de ışık sızması konusunda öyle, buna IPS glow diyorlar genelde.

Top Bottom