Neler Yeni

Yardım AOC ÖLÜ PİKSEL HAKKINDA!

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Selam arkadaşlar, benim için çok da önemli olmayan ama AOC'nin iletişimsizliği yüzünden inat ettiğim bir durumdan bahsetmek istiyorum.
27G2U modelini kullanıyorum. Monitörden memnunum. Satın aldıktan sonra 1 sene sonra 1 adet sıkışmış pixel oluştu. Koyu renklerde belli oluyor.
Bunun için tam 2 aydır gerek AOC TR iletişim kanallarına gerek yetkili servisine ulaşmaya çalışıyorum. Sonunda bu hafta ulaşabildim.
TR iletişim kanalları servisi aramamı eğer yardımcı olmazlarsa kendilerine haber etmemi söyledi.
Servisi aradım durumdan bahsettim ve 4-5 tane ölü/sıkışmış piksel olmadığı sürece garanti kapsamında olmadığını söylediler.
Ben de üstelemedim teşekkür ederek telefonu kapadım. Tekrar AOC TR iletişim kanallarına ulaştım ve ilgi sıfır.
Burada da https://eu.aoc.com/tr/warranty-information ilgili sorunla ilgili kabul edilebilir piksel seviyesi 1 yazıyor. Yani garanti kapsamında değil.

Şimdi sonuca gelecek olursak. Buraya kısaca bir özet yazmaya çalıştım ama tüm bu süreçte amacım garantiye vermek değil,
bu sorunun garanti kapsamında olup/olmadığını doğrulamaktı. Ve yetkili servise ulaşmam tam tamına 2 ayımı aldı.
Bu 2 ayda gerek mail gerek mesaj gerek arama hiçbirine cevap alamadım. Sonunda telefonumu açtılar.
Kısaca AOC markasının TR iletişiminden hiç ama hiç memnun değilim. Satış sonrası destekleri sıfır. (en azından benim adıma)

Başta da dediğim gibi benim için 1 pixel problem değil, görmüyorum bile açıkçası. Ama olur da ileride monitörü satacak olurum
başka durum olur vs. böyle satmak istemem. THH'ye başvursam muhtemelen bana karşı olumlu sonuç çıkacak benzer konulardan
gördüğüm kadarıyla. Ne diyorsunuz THH'ye başvurmalı mıyım? Pixeli de geçtim inat ettim arkadaş 2 aydır rezil ettiler gerçekten.

Klanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Ahmet Bayram Topcu
Reis eğer gerçekten senin için önemli değilse (Bende dde monster laptop var. 1 tane ölü pixel var. İstesem gönderir panel değişimi yaptırırdım fakat o kadar küçüktü ki, açtırmak istemedim cihazı) uğraşma. Verdiğin zamana ve efora yazık. Tamam inat ettin belki ama gel vazgeç bu sevdadan sakince yaşamaya devam et hayatını. Ha dersen aksiyon istiyorum, gerilim istiyorum. Başvur, dava aç, şikayetçi ol...Yol çok da efor da çok..

yrcemre

80+
THH ye başvur kesinlikle. Bugün bende vatandan monitör almıştım müşteri hizmetleri önce almam vs dedi sonra bunu duyunca seve seve çağırdılar. Başvurunu yap keyfine bak. Onlar düşünsün sen düşüneceğine.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ebubekir duru
Bende de çıktı Asus 24 144 Hz 1ms de garantiye yolladım mudale yapmadan geri gönderdiler 3 tane olursa değişim olurmuş ben ondan 1 yada 2 ölü piksel çıkması çok büyük şanssızlık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
984,255
Üyeler
155,703
Son üye
murat130
Top Bottom