Neler Yeni

Aorus Master X (Gigabyte) Sorunları..

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Gazi Özçelebi

Arkadaşlar PC topladım fakat bir çok sorunla karşılaştım.. Yorum yapan herkeze teşekkürler.
İlk Sorunum DisplayPort ile alakalı.
HDMI bios girişi yapabiliyorum fakat ekran arada kararıp tekrar açılıyor. Windows u düzgün kullanamıyorum. Oyun oynarken dahi ekran 2-3 saniyeliğine kararıyor ve açılıyor.
DP kullanımda ekran kararması yaşamıyorum, fakat video'daki gibi sadece Bios giriş yapılsada görüntü bozuk. Windows kullanımında sorun yok.

Analiz ve biraz araştırmalar ---
Monitörüm ve orjinal Kablosu DP 1.2 destekliyor (4090 1.4 destekli) DP 1.4 kablo denendi (ÇÖZÜM YOK)
Bios'tan CSM disable (ÇÖZÜM YOK)

Diğer sorunla bağlantılı olabilir.
Aşağıdaki fotoğrafta monitörde beyaz çizgiler var. fotoğrafa belki tam anlaşılmıyor fakat sarı klasöre dikkatli bakarsanız ekranın en üstünden bir parmak kadar alanda çizgiler yok ve görüntü net. fakat çizgiler en aşağıya kadar yatay ve paralel şekilde devam ediyor. Monitör için farklı Pc denedim çizgiler hala orda duruyor. Monitör paneli arızalı diye düşünüyorum.. Emin olamadım.

IMG20240807161106.jpg

Oyunlarda crash yaşanıyor. Bu sorunların bazılarını yabancı forumlarda çözdüm fakat bu anakartı kullanan varsa Bios konusunda da bi yardımcı olursa sevinirim.

Sistem Bilgileri :
MB : AORUS MASTER X (Rev 1.0)
GPU : GIGABYTE RTX 4090 OC
CPU : i9-14900KS
RAM : G-SKILL 2x24 8000mhz
Monitör : ROG Strix XG258Q 240hz

Herkeze teşekkür ediyorum...
Sanırım Yeni Monitör Loading! :(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular