Neler Yeni

Apu işlemcilerin fiyatı neden düşmüyor ekran kartı fiyatları düşerken

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Merhaba düşündüğüm mantıklı bir olay mı bilmiyorum lakin sonuçta işlemci fiyatları yükseldi ama ekran kartının fiyatları düşüyor iken şuan apu işlemci zaten almak mantıklı mı en kotu 6500xt ekran kartı alsam 5500 işlemci alsam kat kat daha mantıklı oluyor. Alacağımız apu işlemciler örnek en çok alındığı için 5600G ortalama olarak 3.800₺ bantlarında satışta

Fiyat : 6500xt+5500 = 6.000₺ ortalama olarak

Fiyat : 5600G = 3.800₺ ortalama olarak

Zaten kıyaslama bile yapılamaz amacım kıyaslama değil sadece apu işlemcilerin pahalılığı ekran kartı fiyatların düşüşüne rağmen bu konu hakkında düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler.

Syqex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
Ömer Faruk
Bence serbest piyasa olduğundan olabilir çünkü dediğin gibi ekran kartları çok düştü Nvidia kartlar bile ucuzladı ama apu işlemcilerde değişkenlik yok. Dediğin gibi ekran kartı almak da daha mantıklı ama mesela ben 3200g olan bir apu toplamayı düşünüyorum bu da indirimde 2000tl oluyor böyle olunca bence mantıklı.

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,327
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
Eth, btc vs. dibe vurdu. Sarı siteye girip bakarsanız, insanlar miningi bırakıp kartlarını ucuzdan satıyor. Kart alan olmadığı için firmalar hâliyle uyguna satıyor. Aksine olması gerekenden pahalı şuan. İşlemcinin , anakartın , ramin vs. pahalanmasının sebebi doların 16,85 olmasıdır. Ekonominin enflasyonun tüm dünyada vasat olmasıdır. Alıcaksanız beklemeyin alın, aksi takdirde 5600g işlemciyi o fiyata bulamayabilirsiniz.

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
ekran kartları düşmüş olmasina ragmen kıçı kırık rx550 1500tl piyasada, daha da dusmesi lazim ki apular da düşsün

Top Bottom