Neler Yeni

APU sistem nasıl toplanır ?

luudipie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Murat Aydın
Herkese selam dostlar yakın zamanda PC toplamaya başladım bu ay sonu SSD ve RAM'leri alacağım geriye sadece ekran kartı kalıyor. Sistemi 1 aylığına APU olarak kullanmayı düşünüyorum işlemcim R5 7600 nasıl APU kuracağım ve kablolama işlemini vesaire yapacağım bilmiyorum açıkçası o yüzden bu beni biraz geriyor. Sistem toplama videolari var evet ama APU sistem toplama videolari pek ayrıntılı olarak yok bu konuda yardımcı olursanız sevinirim birkaç güne parçaları alacağım şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Normal herhangi bir AM5 sistem nasıl toplanıyorsa bire bir aynı şekilde toplayacaksın. Tek fark ekran kartı takmamış olacaksın. Başka hiç bir fark yok.

Monitörün kablosunu anakartın üstündeki HDMI portuna taktığın zaman direkt görüntü alıp kullanabileceksin.

Yeni ekran kartı alıp taktığın zaman HDMI kablosunu anakarttan çıkarıp ekran kartının HDMI portuna takacaksın. Bu kadar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Adem korkmaz
Bende yeni R9 7900X'lu apu sistem topladım. Yukarıda arkadaşın dediği gibi sadece ekran kartı olmuyor sisteminde geri kalan her şey aynı.
Yine idare ediyor BF1 ve GTA 5 orta ayarlarda 60FPS alabiliyor. Yine de en azından geçiçi olarak 1650-1660 gibi bir kart al bence.

WhatsApp Image 2023-12-25 at 04.29.14.jpeg

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Bende yeni R9 7900X'lu apu sistem topladım. Yukarıda arkadaşın dediği gibi sadece ekran kartı olmuyor sisteminde geri kalan her şey aynı.
Yine idare ediyor BF1 ve GTA 5 orta ayarlarda 60FPS alabiliyor. Yine de en azından geçiçi olarak 1650-1660 gibi bir kart al bence.

Alıntıyı görüntüle
Velox 100p unifan'lar yakışmış. Bi suprim x ekran kartı gelir full msi sisteme :)

Top Bottom