Neler Yeni

Araba fiyatları düşer mi ?

araba piyasası ne olur ?

• artar

• düşer

• değişmez

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Ahmet Tulumcu
araba fiyatları çok uçuk torosa bile 200-250 bin çekiyorlar
sizce bu araba fiyatları düşer mi yoksa artar mı ?
araba piyasasının çok durgun olduğunu söylüyorlar ama hiç bi fiyatlarda düşüş göremiyorum dahası artıyor da
sadece yeni gelen araçlarda indirim kampanyası var
sizce yılbaşında araba fiyatları düşer mi ?

yavuzselimm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
yavuz bulut
araba piyasasının çok durgun olduğunu söylüyorlar ama hiç bi fiyatlarda düşüş göremiyorum dahası artıyor da
Bu ulkede hele 2. El araba pazarında bu kadar çıkarcı varken düşeceğini değil aksine artacağını düşünüyorum yatırım tavsiyesi değildir :D saka bi yana devletin acilen el atmasi gerek toros 8bin euro desek almanyadaki birine bi tarafıyla güler

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Sitedeki fiyatlar düşmüyor gibi gözükse de aradığında eskiden pazarlıkla 3-5k inerlerken şimdilerde çok daha aşağılara inebiliyor bazı insanlar.

jaguar66

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Abdullah
2024 yılında bayilerin sıfır faiz veya düşük faiz oranıyla kredi dahi vereceği söyleniyor sıfır araç için

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Ahmet Tulumcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu ulkede hele 2. El araba pazarında bu kadar çıkarcı varken düşeceğini değil aksine artacağını düşünüyorum yatırım tavsiyesi değildir :D saka bi yana devletin acilen el atmasi gerek toros 8bin euro desek almanyadaki birine bi tarafıyla güler
ben anlamıyorum abi kimse almıyor yada alamıyor gidip fiyat yüklseltiyorlar hala bunların amacı ne anlamadım

xTURANN

80+ Bronze
200 - 250.000 Bütçeye araba bakıyorsan bakma gerek yok. Araba değil mezar alırsın.
Araba Fiyatları düşer ya da artar diyemiyoruz ama sıfır fiyatlarına neredeyse her ay güncelleme geliyor. Güncelleme de fiyat artışı. Düşüşü görmedim henüz.
Araba piyasası durgun değil. Durgun diyenlerin alıp sattığı arabalara ve fiyatlara bak. 700'e alıyorsa 800 - 900'e satıyor. Ama 1 gün sonra ama 2 ay sonra. En kötü, bak en kötü 20 - 50k kazanıyorlar tek arabada. Giderleri çıkıldığında. Diyorlar birde yemek parası. Neyse..
Yılbaşından sonra fiyatlar artabilir. Chery markası geldiğinde piyasada bir değişiklik oldu mesela. Aynı şekilde renault austral. Millet 2.eline para denkleyemediği için 0 aldılar. 0 Alanlarda boş alacağına 100 - 200 daha koyup fiyat / performans araçlar aldılar. Ellerinde kalanlarda fiyat düşürüyor.
Adam 2020+ egea 1.3 - 1.4 easy'e ya da easy plus'a en kötü 700 istiyo. Git düşük km linea al daha iyi. Hem yağ yakmaz hem de egea gibi ucuz, parçaları falan.

Kısacası, alabiliyorsan al. Alamıyorsan paranı katla.
2.El olarak başlangıç arabası linea falan bakıyordum. 300 - 350'ye temizi çok nadir. Yaşadığım yer ve çevre illerde yok hatta. Hal Böyle olunca 200 daha koyup sıfır renault clio en üst paket düşünüyorum. ( Engelli İndirimi ) Yani mantık çerçevesinden bak ve ona göre hareket et.

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Ahmet Tulumcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sitedeki fiyatlar düşmüyor gibi gözükse de aradığında eskiden pazarlıkla 3-5k inerlerken şimdilerde çok daha aşağılara inebiliyor bazı insanlar.
abi bizim paranın değeri yok zaten eskinin 3-5 bini bugünü 30-50 bini gibi bişi

xTURANN

80+ Bronze
ben anlamıyorum abi kimse almıyor yada alamıyor gidip fiyat yüklseltiyorlar hala bunların amacı ne anlamadım
İlla ki alıyorlar. Ya bugün ya 1 hafta sonra. Adamın acelesi yok, aktif olarak kullanıyor aracı. Satsa da dert değil satmasa da.

Arda_09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Arda Okçu
Düşüş var evet ama şu şekilde 2004-2009 model arası eski arabalara bakıyorum adamlar 450-650 arası fiyatlar çekmiş üstünde 50k koyuyorsun karşına 2015 model ve üzeri arabalar çıkıyor benim fikrimce eski arabalar artık alınmaz kimse almak istemiyor ve bankalarda kredi vermiyor örnek verecek olursam Ford focus gia lara adam 550 590 bin yazmış 650-700 civarına daha genç arabalar var

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Ahmet Tulumcu
İlla ki alıyorlar. Ya bugün ya 1 hafta sonra. Adamın acelesi yok, aktif olarak kullanıyor aracı. Satsa da dert değil satmasa da.
yav alan varda eskiye göre alım satım çok azaldı mesela ben 91 model honda civic bakıyordum 120-150bine temizini bulabiliyordun şimdi 200 den aşağı temizini çok zor buluyon
sarı sitede adam 180 bine koymuştu acil satılık diye kaç aydır duruyordu adam sonra tekrar ilandan kaldırıp fiyat düşürdüm başlığı koyup 210 bine koyuyor

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Ahmet Tulumcu
Düşüş var evet ama şu şekilde 2004-2009 model arası eski arabalara bakıyorum adamlar 450-650 arası fiyatlar çekmiş üstünde 50k koyuyorsun karşına 2015 model ve üzeri arabalar çıkıyor benim fikrimce eski arabalar artık alınmaz kimse almak istemiyor ve bankalarda kredi vermiyor örnek verecek olursam Ford focus gia lara adam 550 590 bin yazmış 650-700 civarına daha genç arabalar var
böylede bi dengesizlik var anlamadım bakıyosun eski araçlar yüksek üzerine 100 bin koysan daha yeni modelini alabiliyon

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,747
Üyeler
140,693
Son üye
emre.exe
Top Bottom