Neler Yeni

Yardım Araba zor kendine geliyor

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Videolu atınca daha anlaşılır oldu dimi hocam. Valla benzin deposu kapağı ve contası almam gerekiyor. O vidalarla tutturulmuş olan şey contaymış galiba o işlevini yerine getirmiyor o yüzden uçuyor oradan benzin. Onu da çözerim be bu arabada neleri çözmedim ben aldığımdan beri.. :D
Geçende biri bir konu açtı bulursam buraya da atarım. Konuda işte araba önerisi istemiş söküp takıp işe girmek istiyormuş. Bende tofaş yazdım o ne yürüyen tabut yazdı. Kötülemek için demiyorum ama tofaş yapamayan adam hiç bir şey yapamaz. Ben tofaşta mı öğrendim? Hayır çoğu şeyi tofaşta öğrenmedim. Ama tofaş görünce aaa bu basit ben yaparım diyip yapamıyordum. İşte görüp deneyince yaptığımı görünce de bu kanıya vardım diyeyim. Kimine göre yanlış kimine göre doğru.
Eski arabalar bu işe ilk adım gibi geliyor bana. Zaten bir iki yaptıktan sonra elin alışıyor o beceri illaki geliyor.

foxirte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
can yildiz
Geçende biri bir konu açtı bulursam buraya da atarım. Konuda işte araba önerisi istemiş söküp takıp işe girmek istiyormuş. Bende tofaş yazdım o ne yürüyen tabut yazdı. Kötülemek için demiyorum ama tofaş yapamayan adam hiç bir şey yapamaz. Ben tofaşta mı öğrendim? Hayır çoğu şeyi tofaşta öğrenmedim. Ama tofaş görünce aaa bu basit ben yaparım diyip yapamıyordum. İşte görüp deneyince yaptığımı görünce de bu kanıya vardım diyeyim. Kimine göre yanlış kimine göre doğru.
Eski arabalar bu işe ilk adım gibi geliyor bana. Zaten bir iki yaptıktan sonra elin alışıyor o beceri illaki geliyor.
Aynen öyle kesinlikle katılıyorum. Ben daha önce hiç araba ile alakalı bir şey tamir etmedim bu arabayı aldığımda sileceğini değiştireyim dedim, sileceği söktüm ama yeni aldığım sileceği takamadım.. Buyur..

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Aynen öyle kesinlikle katılıyorum. Ben daha önce hiç araba ile alakalı bir şey tamir etmedim bu arabayı aldığımda sileceğini değiştireyim dedim, sileceği söktüm ama yeni aldığım sileceği takamadım.. Buyur..
Bence uygun üniversite öğrencisi aracı

Mert_007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mert_007
Discord
Mert_Aga_007#2490
Sorunu çözdüm hocam. Şimdi gidip benzine aldım arabayı motor sopsoğuk ama tıkır tıkır çalışıyor araba benzinde. Sorun LPG Regülatörünün donmasından kaynaklı, ısınana kadar 300-500 mt yol yapmak gerekiyor. Bunun çözümü yok mu ki ya hep benzine mi alacağım arabayı stop etmeden önce pff. Arabanın zor toparlaması ondan kaynaklıymış çünkü regülatör donuyor. Bu arada motorun zor ısınması olayı da lpg den kaynaklı muhtemelen çünkü benzin ve gaz arasında dağlar kadar fark var birisi kuru diğeri yağlı. Valla fikrin varsa paylaşmanı çok isterim hocam Regülatör hakkında. Milletin arabası nasıl eksi derecelerde lpg'de tek marşta çalıştırıp sorunsuz devam edebiliyorlar.
Hocam bizde de prins marka tüp var motor soğukken benzinle çalışıyor ısınınca tüpe otomatik geçiyor kışın ondan rahat oluyor

foxirte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
can yildiz
Hocam bizde de prins marka tüp var motor soğukken benzinle çalışıyor ısınınca tüpe otomatik geçiyor kışın ondan rahat oluyor
Sıralı sistem olsa tadından yenmeyecekte.. Karbüratörlü olmasa sıralı olurdu ama yapacak bir şey yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
927,830
Üyeler
145,053
Son üye
Semih5
Top Bottom