Neler Yeni

Yardım ARABAM İÇİN LASTİK ÖNERİSİ LAZIM

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Continenltal alacağım sanırım hemen hemen aynı goodyearla ama bi tık daha iyi deniyor çok az fark varmış. Ama continentalin 3 modeli var eco contacht6 premium contact6 veya ultracontact hangis daha iyi onu bilmiyorum
Eco contact 6 ile premium contact 6 arasındaki farktan bahsedeyim.

Eğer şehir içindeysen ve daha ekonomik olsun diyorsan eco contact al. Daha performanslı kullanırım diyorsan premium contact 6 al.

UltraContact, PremiumContact serisine göre daha yumuşak ve sessizdir. Kilometre ömrü de bir tık daha fazladır.

Performans noktasında PremiumContact serisi Pilot Sport ve F1 Asymmetric serileri ile karşılaştırılacak düzeydedir.

Yani performans isteyen PremiumContact 7 alsın, daha sessiz ve konforlu lastik isteyen UltraContact alsın.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Furkan

Eğer şehir içindeysen ve daha ekonomik olsun diyorsan eco contact al. Daha performanslı kullanırım diyorsan premium contact 6 al.

UltraContact, PremiumContact serisine göre daha yumuşak ve sessizdir. Kilometre ömrü de bir tık daha fazladır.

Performans noktasında PremiumContact serisi Pilot Sport ve F1 Asymmetric serileri ile karşılaştırılacak düzeydedir.

Yani performans isteyen PremiumContact 7 alsın, daha sessiz ve konforlu lastik isteyen UltraContact alsın.
Premium contact mı daha üst seviye yoksa ulrtacontract mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide daha ekonomik derken ne kadar farke diyor

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Yusuf Emre Şahin
Arabam polo 1.2 tsi 4 tane lastik alacağım. Yazın uzun yolada gideceğim için biraz iyi bir şey olsun istiyorum. Ortalama tek lastik için 2.500 civarı olabilir ve Hangi güzenilir siteden alabilirim onuda yazarsanız sevinirim

2500 az üstü filan olabilir
hocam size direkt marka vermeyeceğim fakat, michelin gibi köklü lastik firmalarının yan markaları oluyor. mesela x firması olarak geçiyor ama michelin üretiyor lastiklerini ve fiyatı da hayli ucuz oluyor. Bu tarz markalara yönelmenizi öneririm. Pirelliye bulaşmamanızı da şiddetle tavsiye ederim.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Furkan
hocam size direkt marka vermeyeceğim fakat, michelin gibi köklü lastik firmalarının yan markaları oluyor. mesela x firması olarak geçiyor ama michelin üretiyor lastiklerini ve fiyatı da hayli ucuz oluyor. Bu tarz markalara yönelmenizi öneririm. Pirelliye bulaşmamanızı da şiddetle tavsiye ederim.
Hocam valla önerilere göre continental gibi düşünmüştüm birde yan firması da olsa ana markası kadar kaliteli olmuyor diye duymuştum

Birde premium contact 7 yok benim lastiğe uygun hep 205 den başlıyor yukarı doğru gidiyor

6 serisi var

sfky9842

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
SEFA KAYA
Ekran görüntüsü 2024-05-01 154534.png

hocam ben lastikcim üzerinde goodyear 2024 4 mevsim aldım 1ay olmadı memnunum.

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Yusuf Emre Şahin
Hocam valla önerilere göre continental gibi düşünmüştüm birde yan firması da olsa ana markası kadar kaliteli olmuyor diye duymuştum

Birde premium contact 7 yok benim lastiğe uygun hep 205 den başlıyor yukarı doğru gidiyor

6 serisi var
evet asıl markası kadar kaliteli olmuyor ama ben 2 yıldır x markasının yan ürünün kullanıyorum şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Dizel torku yüksek araca sahibim zorladığım zaman kalkışta olsun virajlarda olsun çok sıkıntı olmadı. Aracı çok zorlamıyorsanız yan markalara yönelebilirsiniz.

sfky9842

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
SEFA KAYA
Benim sadece merak ettiğim lastik bayisine gitsem kendi şehrimdeki orda mı ucuz olur lastikcimde mi acaba
ben konya da yaşıyorum, etliekmek kafalılar pahalıya verdikleri için ben internetten daha uyguna almış oldum hocam. istanbul gibi yerde yaşıyorsanız reel de daha uyguna bulursunuz diye düşünüyorum bi de petlas, starmaxx uzak dur zamanında keşke almasaydım dediğim markalar :=)
edit: hankook ve momo markası da kullandım gayet taş gibi lastikti.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Furkan
ben konya da yaşıyorum, etliekmek kafalılar pahalıya verdikleri için ben internetten daha uyguna almış oldum hocam. istanbul gibi yerde yaşıyorsanız reel de daha uyguna bulursunuz diye düşünüyorum bi de petlas, starmaxx uzak dur zamanında keşke almasaydım dediğim markalar :=)
edit: hankook ve momo markası da kullandım gayet taş gibi lastikti.
Continental ultracontact alacam sanırım hocam bir fiyat sorayım aynıysa burdan taktırırım eğer arada fark varsa sipariş edecem

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1

6 serisi var
Dostum biliyorum. Sadece kaynakta yazanı attım. Ben olsam eco contact bakardım. Aracın çok performanslı değilse memnun eder

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
914,011
Üyeler
141,782
Son üye
Cerato
Top Bottom