Neler Yeni

Arama Motoru Katman Listesi

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

S​

SearX: Tüm arama motorlarını kendi içinde arar sonra sonuçları karşınıza getirir. Yani meta arama motoru olan searX bütün arama motorlarının Google'ın Yahoo'nun Brave'in DuckDuckGo'nun birleşimi olarak düşünülebilir. searX çok özelleştirilebilir bir arama motorudur. En büyük özelliği ise sizi hiçbir şekilde takip etmez. Üstelik searX açık kaynaklı olduğu için herkes kendi arama motorunu yapabilir.

A​

Brave Search: Son derece gizli olduğunu söyleyen ve hiç skandala imza atmayan bir arama motoru. Üstelik çok modern bir görünümü var. Türkçe aramalarında ise gerçekten başarılı. Ama açık kaynak olmadığı için S yerine koyamıyorum. Ama Brave'in şöyle bir artısı var. Kendi kendine bir arama motoru. Hiçbir şekilde farklı bir altyapı kullanmıyor.

B​

C​

Startpage: Google'ın gizli hali olarak düşünülebilir. Fakat Türkçe arama başarısının zayıf olduğunu düşünüyorum.

D​

DuckDuckGo: Her ne kadar takipçi olmasa da Google gibi arama sonuçlarına müdahale ediyor. Bu da istemediğimiz bir şey.
Whoogle: Verilerini yine Google'dan aldığı için bilemedim.

F​

Google: Modemi söktü götürüyor moruq!
Yandex: Rus ve gizlilik! Ateş ve barut gibiler.
Bing: Microsoft ve gizlilik. Huh!
Yahoo!: Hem Türkçe aramada başarısız, hem verileri alıyor hem de kullanışsız kalabalık bir arayüzü var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
910,937
Üyeler
141,366
Son üye
Recep19o3