Neler Yeni

❌İndirim Bitti! ARCTIC BIONIX P120 AR-ACFAN00115A 4pin 120mm Kasa Fanı 117TL

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Cihan Bozkır
P120 ve P12 arasında hangisi iyidir?

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Cihan Bozkır
Teknik olarak neyi baz alarak cevap bekliyorsunuz? Arapların which one is the best, give me best iphone gibi olmasın :)
:) Ben de kontrol etmedim hava akış özelliklerini de basınç, debiden ziyade hangisinin rulmanı daha sessiz ve uzun ömürlüdür, onu merak ediyorum.

Darkbahn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Coco
:) Ben de kontrol etmedim hava akış özelliklerini de basınç, debiden ziyade hangisinin rulmanı daha sessiz ve uzun ömürlüdür, onu merak ediyorum.
Ömür konusunda 2'sininde farklı olacağını sanmıyorum. P12 pwm budget olarak gözükse de kendini kanıtlamış ve başarılı model. Bionix basınç, hava akışı ve gürültüde daha yüksek değerlere sahip. Arctic p12 max modeli yeni çıktı aciliyeti yoksa o çok daha iyi bir model. Fiyatları da yurtdışı bionix civarında.

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Cihan Bozkır
Ömür konusunda 2'sininde farklı olacağını sanmıyorum. P12 pwm budget olarak gözükse de kendini kanıtlamış ve başarılı model. Bionix basınç, hava akışı ve gürültüde daha yüksek değerlere sahip. Arctic p12 max modeli yeni çıktı aciliyeti yoksa o çok daha iyi bir model. Fiyatları da yurtdışı bionix civarında.

Çok teşekkürler. Bu arada rulman konusunda çok fazla abartı var, milyon senedir kendini kanıtlamış ball bearing gayet kaliteli ama biraz sesli yorumları da var.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,815
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İkisi genelde aynı fan. Bionix olan kırmızı detaylı. Ayrıca hızı daha fazla.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,871
İsim
Hacı
Kaçırdık beee alırdım egzoz olarak :(

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Cihan Bozkır

Muazzam basınççıymış, diğerleri hikaye bunun yanında.)

Darkbahn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Coco
Muazzam basınççıymış, diğerleri hikaye bunun yanında.)

Amazon stoklarına gelince ideal fiyat ve sevkiyat fiyatı verecektir. Yerli ithalatçılar fırsat deyip şişirebilirler fiyatlarını.
Genel olarak bütün kaliteli fanlarda ortak bir durum var. Max ses ne kadar yüksek olması bir bakış açısı olsa da, %80 kapasitede çalışırken ideal ve az seslidirler. Max rpm ne kadar yüksek olursa yüzde 80'de o kadar yüksek ve ideal ses olarak daha fazla verim alabilirsiniz. En yüksek hıza yaklaştıkça desibel katlanarak artıyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,815
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

Robius

80+ Bronze

İyiymiş amazon'a gelir sanırım yakında. Ürün sayfasını buldum listeye ekledim: https://www.amazon.com.tr/ARCTIC-P12-Max-Performanslı-Kontrollü/dp/B09VDNKL4G

LordCalap

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Furkan Çalap
Ulan kaçırdık yaaa

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru