Neler Yeni

Yardım Arctic Liquid Freezer II - 360 Sıvı Soğutma Fan Problemi

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Amazon indiriminden aldığım Arctic Liquid Freezer II - 360 model sıvı soğutmayı dün sabah teslim aldım.
İmzadaki sistemime dün akşam kurulum yaptım.
Kurulumda hiçbir problem yok çünkü 3 fan tek kablo çıkışı var ve o kabloda cpu fan çıkışına takılıyor.
Gamepower warcry kasama üstten kurulum yapamadım çünkü anakartımın yükseltisi nedeniyle sığmadı.
Bende bu sebeple kasanın yan kısmına dikey kurulum yapmak zorunda kaldım. Fanlar önde - Radyatör arkada.
Kurulum yaptıktan sonra bilgisayarı ilk çalıştırdığımda en alttaki fanın dönmediğini farkettim.
Bios ayarlarımdan Q-Fan Kontrol aracılığıyla PWM moduna aldım. Fanların 3'ü de çalışmaya başladı.
Standart - Sessiz - Turbo modlarında 3 fanımda çalışıyor fakat Full Speed modunda en alttaki fan çalışmayı durduruyor.
Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?
Soğutmasında bir problem yok.
Yakın zamanda kasa değiştirip üstten kurulum yapmayı düşünüyorum.
Kasadan söktüğüm TH360 sıvı soğutmada böyle bir problem yaşamadım. 3 fanımda çalışıyordu.

Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım.
Konu Hakkında Çektiğim Video

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Güç kaynağıyla alakası yok. Anakartın fan yuvalarının belirli bir amper limiti var. Normalde 3 fana yeter ama pompalar yüksek güç çekiyor biraz daha.
doğrudur. bende ürün arızalı zannettim. o halde aslında bir problem yok sadece belirli bir dereceye kadar çıkınca şöyle olsun diye manuel ayarlama yapmam gerekiyor anladığım kadarıyla.

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,414
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Cpu fan çıkışında takılı. Aıo pump veya cpu opt çıkışına takarsam bilgisayar açılırken cpu fan bulunamadı hatası alıyorum
O hatayı kapatabilirsin. Monitoring kısmından CPU FAN'a ignore dersen uyarmaz. Aslında pompa yuvası daha fazla akım veriyor oradan da deneyebilirsin.

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
O hatayı kapatabilirsin. Monitoring kısmından CPU FAN'a ignore dersen uyarmaz. Aslında pompa yuvası daha fazla akım veriyor oradan da deneyebilirsin.
Eve geçince deneyim hocam. Kapatınca düzelir umarım. Tekrar dönüş yapacağım ilginiz için teşekkür ederim

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,414
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Cpu fan çıkışında takılı. Aıo pump veya cpu opt çıkışına takarsam bilgisayar açılırken cpu fan bulunamadı hatası alıyorum
Pompa yuvaları genelde 3A verir ve diğer pinler 1A verir. Hesap yapmıştım ben, 3 fan 1A maksimumda yetersiz kalıyor.

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ama dediğim gibi full speed yapma zaten gerek yok :D
yok hocam full speed yapmam amacım full speedte çalıştığını görmek, o şekilde kullanıp ömrünü azaltmak istemem ürünün hem gürültülü de olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pompa yuvaları genelde 3A verir ve diğer pinler 1A verir. Hesap yapmıştım ben, 3 fan 1A maksimumda yetersiz kalıyor.
o halde pompadan ayarlayıp uyarı ekranını kapatırsam düzelir gibi görünüyor

Top Bottom