Neler Yeni

Yardım Arctic liquid freezer II-420 Lian li lancool III e sığar mı ?

rLcGu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza Tüfekçi
Arctic liquid freezer III-280mm ile aynı fiyattalar eğer sığarsa 420mm lik modelini almak istiyorum fakat bazı yerlerde sığmaz yazarken bazı yerlerde sığabiliyor deniyor.MSİ MAG B650 TOMAHAWK anakart ve Corsair Vengeance ram almayı düşünüyorum.Bu parçaları aldığımda montaj yapabilecek miyim ? (RAM leri kingston fury beast ile değiştirebilirim eğer daha düşük profilli ram gerekirse)

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
ozan başaran
Arctic liquid freezer III-280mm ile aynı fiyattalar eğer sığarsa 420mm lik modelini almak istiyorum fakat bazı yerlerde sığmaz yazarken bazı yerlerde sığabiliyor deniyor.MSİ MAG B650 TOMAHAWK anakart ve Corsair Vengeance ram almayı düşünüyorum.Bu parçaları aldığımda montaj yapabilecek miyim ? (RAM leri kingston fury beast ile değiştirebilirim eğer daha düşük profilli ram gerekirse)
uzunluk olarak kasanızın önü ve üstü 420mm soğutma destekliyor, liquid freezerlerin radyatörü baya kalın oluyor fakat kasanızın içi geniş olduğu için sorun olacağını sanmıyorum

rLcGu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza Tüfekçi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uzunluk olarak kasanızın önü ve üstü 420mm soğutma destekliyor, liquid freezerlerin radyatörü baya kalın oluyor fakat kasanızın içi geniş olduğu için sorun olacağını sanmıyorum
hocam 420 destekliyor baktım ona fakat radyatörün genişliğine 458mm diyordu yanlış hatırlamıyorsam birkaç arkadaş "Kasanın önündeki fanların takıldığı panel menteşeleri olduğu için üst kısımdan öne doğru yatırılarak açılabiliyor ve fan montajı vs. yapılabiliyor." tarzı bir yazı yazmış kendi montajlamış.Reddit te yabancı konularda sığmadığını söyleyenler de var.Alıp da elimde kalsın istemiyorum ama 420mm parasına 280mm de almak istemiyorum :).

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
ozan başaran
hocam şu redditteki yorumları inceleyin isterseniz, gerçekmi bilmiyorum ama lianli tech supportun dediğine göre öne 420mm'lik her türlü sıvı soğutmayı radyatör kalınlığı farketmeksızın takabiliyormuşsunuz fakat üste takamıyormuşsunuz

bu arkadaşta yanlış görmediysem sizin almayı düşündüğünüz soğutucuya sahip kasalarınız da aynı, gördüğüm kadarıyla rahatça üste de takabiliyor

rLcGu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza Tüfekçi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam şu redditteki yorumları inceleyin isterseniz, gerçekmi bilmiyorum ama lianli tech supportun dediğine göre öne 420mm'lik her türlü sıvı soğutmayı radyatör kalınlığı farketmeksızın takabiliyormuşsunuz fakat üste takamıyormuşsunuz

bu arkadaşta yanlış görmediysem sizin almayı düşündüğünüz soğutucuya sahip kasalarınız da aynı, gördüğüm kadarıyla rahatça üste de takabiliyor
öne takılabiliyordur fakat öne takmak pek verimli değil.İşlemcim zaten 7800X3D yani aşırı ısınan bir ürün değil öne takmaktansa 280mm alırım.Aşağıdaki videoda takmışlar fakat sanırsam biraz modifikasyon gerek deniyor ön kısmı biraz kaydırıyorlar tam anlamadım.Sağolun hocam

Top Bottom