Neler Yeni

Arctic P12 TC 120mm fanı kasaya nasıl bağlarım?

Sartre

80+
Anakart: asus prime a320m-r
Kasa: gamepower mythril 650w

Bu fan kasanın üstüne içeriye hava çekmesi için takılacak nasıl takılabilir? Alınması gereken ek parça var mı?

Artarof

80+ Bronze
logosunun olduğu taraf havayı çektiği taraf olur genelde, içeriye dışardan hava istiyorsan o logolar kasanın içine değil dışına bakacak şekilde montaj yapmalısın.

Sartre

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
logosunun olduğu taraf havayı çektiği taraf olur genelde, içeriye dışardan hava istiyorsan o logolar kasanın içine değil dışına bakacak şekilde montaj yapmalısın.
Pinleri 3 pinli anakartta giriş yok kasanın arkasındaki kontrolcüye kalın geliyor. Bağlantısını nasıl yapacağımı sordum, fan yönünü ayarlamayı biliyorum.

Artarof

80+ Bronze
Pinleri 3 pinli anakartta giriş yok kasanın arkasındaki kontrolcüye kalın geliyor. Bağlantısını nasıl yapacağımı sordum, fan yönünü ayarlamayı biliyorum.
''Bu fan kasanın üstüne içeriye hava çekmesi için takılacak nasıl takılabilir?'' o zaman yanlış şeyi sormuşsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemci soğutucusu için olan yerlere takabilirsin o 4 pinli olan yerler varya ama bana anakart modelini atarsan daha detaylı bir konum söyleyebilirim

Sartre

80+
''Bu fan kasanın üstüne içeriye hava çekmesi için takılacak nasıl takılabilir?'' o zaman yanlış şeyi sormuşsun

işlemci soğutucusu için olan yerlere takabilirsin o 4 pinli olan yerler varya ama bana anakart modelini atarsan daha detaylı bir konum söyleyebilirim
Hocam boşuna kasayla anakartı yazmadım değil mi? Hangi yönde takılacak dememişim. Nasıl takılabilir demişim. Alınması gereken ek parça var mı diye sormuşum üstelik.

Artarof

80+ Bronze
Hocam boşuna kasayla anakartı yazmadım değil mi? Hangi yönde takılacak dememişim. Nasıl takılabilir demişim. Alınması gereken ek parça var mı diye sormuşum üstelik.
göremedim başta anakart modelini pardon
soru yanlış her türlü anakarta nasıl bağlayabilirim diyorsun şimdi de hangi soru doğru karar ver ona göre cevap vereyim bende

Sartre

80+

Dayı bak direkt anakart modeli yazıyor.

göremedim başta anakart modelini pardon
soru yanlış her türlü anakarta nasıl bağlayabilirim diyorsun şimdi de hangi soru doğru karar ver ona göre cevap vereyim bende
Kardeşim anakartla kasayı yazmışım. Linkini attığım fanı aldım şu an elimde. Fanın girişleri 3 pinli ama anakartta 3 pinli giriş yok. Benim derdim fanı nereye nasıl takacağımı yani çalışması için nereye takacağımı bilmiyorum. Derdim bunu öğrenmek.

Ek olarak kasanın arkasındaki kontrolcüyede fanların girişleri kalın geliyor.
1660740995411.png

Bu da fanın girişi.
Nasıl takacağım kasaya? Ek bir parça mı almam gerekiyor?

Artarof

80+ Bronze
kabloyu anakarta bağlamak istiyorsan buraya takabilirsin

Ekler

• Ekran Alıntısı asd.PNG
    Ekran Alıntısı asd.PNG
    42.8 KB · Hit: 39

Artarof

80+ Bronze
Dayı bak direkt anakart modeli yazıyor.

Kardeşim anakartla kasayı yazmışım. Linkini attığım fanı aldım şu an elimde. Fanın girişleri 3 pinli ama anakartta 3 pinli giriş yok. Benim derdim fanı nereye nasıl takacağımı yani çalışması için nereye takacağımı bilmiyorum. Derdim bunu öğrenmek.

Ek olarak kasanın arkasındaki kontrolcüyede fanların girişleri kalın geliyor.
Alıntıyı görüntüle
Bu da fanın girişi.
Nasıl takacağım kasaya? Ek bir parça mı almam gerekiyor?
hayır gerek ek bir parçaya bir tane fan için çoklayıcı masrafı gereksiz ama ilerde fan sayısını arttırmayı düşünürsen olur

Sartre

80+
evet oraya takılıyor bu parça

ben bu cevabı yazdığımda konunun çoktan çözümlenip bitmiş olması gerekiyordu
Fan takıldı fakat yavaş dönüyormuş içindeki ısı kontrolcü nereye koyulacak? Fanın hızını nereden arttırabiliriz?

Top Bottom