Neler Yeni

Arena Bilgisayar Ekran Kartı Garanti Süreci

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,462
İsim
Oğuz Oğuz
Dostlar 21 gün önce ekran kartımı garantiye verdim ama hala bir işlem yapılmadı. Daha önce arena bilgisayara ekran kartı gönderen var mı? Varsa süreci paylaşabilir mi?

1693385509698.png

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,368
İsim
Selim
Dostlar 21 gün önce ekran kartımı garantiye verdim ama hala bir işlem yapılmadı. Daha önce arena bilgisayara ekran kartı gönderen var mı? Varsa süreci paylaşabilir mi?

Alıntıyı görüntüle
Yasal süre 21 iş günü,

Malın tamiri için gereken azami sürenin aşılması, durumlarında, tüketici malın ücretsiz olarak bir yenisiyle değiştirilmesini ya da bedelini isteyebilir. Tüketicinin bu isteklerine karşı satıcı, bayii, acente, imalatçı-üretici ve ithalatçı zincirleme olarak tüketiciye karşı sorumludurlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yasal süre 21 iş günü,

Malın tamiri için gereken azami sürenin aşılması, durumlarında, tüketici malın ücretsiz olarak bir yenisiyle değiştirilmesini ya da bedelini isteyebilir. Tüketicinin bu isteklerine karşı satıcı, bayii, acente, imalatçı-üretici ve ithalatçı zincirleme olarak tüketiciye karşı sorumludurlar.
Tüketici hakem heyetine başvuru hakkınız doğar.

• Beğen
Reaksiyonlar: qnyb

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,462
İsim
Oğuz Oğuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yasal süre 21 iş günü,

Evet 21 iş günü süresini biliyorum ama daha 13 iş günü geçmiş. 21 iş gününü beklersek totalde 1 ayı bulacak gibi garanti süreci.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Yasal süre 21 iş günü,

Bugün de yeni bir şey öğrendim, bilgi için teşekkürler

Flexy_404

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Sefa

Alıntıyı görüntüle
Ram göndermiştim adam gibi test etmeden sorun yok diyip yolladılar daha açıklayıcı ve sert bir dille test etmelerini siteyip tekrar yollicaktım zamanım olmadı yeni ram aldım geçtim.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,368
İsim
Selim
Evet 21 iş günü süresini biliyorum ama daha 13 iş günü geçmiş. 21 iş gününü beklersek totalde 1 ayı bulacak gibi garanti süreci.
Bekleyin ve yasal süre geçtiği zaman A4 kağıda kanıtların çıktısını çıkarın ve dosyalatın daha sonra avukat ile görüşüp izleyeceğin yol haritasını çıkartın 👍 sonrası kolay sıra alıp hakem heyetine kanıtlarla başvurunuzu gerçekleştirip sürecin takipçisi olun.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,462
İsim
Oğuz Oğuz
Bekleyin ve yasal süre geçtiği zaman A4 kağıda kanıtların çıktısını çıkarın ve dosyalatın daha sonra avukat ile görüşüp izleyeceğin yol haritasını çıkartın 👍 sonrası kolay sıra alıp hakem heyetine kanıtlarla başvurunuzu gerçekleştirip sürecin takipçisi olun.
Valla inşAllah öyle olmaz. Yoksa hakem heyeti derken süreç çok uzar. Çok uzamasını istemiyorum aslında. Biraz ısınma ve coil whine sorunu vardı. Yani değişim veya iade olmayacak ise göndersinler yeter bana. Diğer türlü aylar sürebilir süreç.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,368
İsim
Selim
Valla inşAllah öyle olmaz. Yoksa hakem heyeti derken süreç çok uzar. Çok uzamasını istemiyorum aslında. Biraz ısınma ve coil whine sorunu vardı. Yani değişim veya iade olmayacak ise göndersinler yeter bana. Diğer türlü aylar sürebilir süreç.
Coin whine garanti kapsamında değildir. Bunun için garantiye gittiyse geri gelir, ısınma konusuna da bir şey yapacaklarını sanmıyorum.

donanimci98

80+ Bronze
Boşa göndermişsin o zaman. Coil whine a bir şey yapmazlar, ısınma da normal bu sıcaklarda.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,462
İsim
Oğuz Oğuz
Boşa göndermişsin o zaman. Coil whine a bir şey yapmazlar, ısınma da normal bu sıcaklarda.
Yani zaten bunları biliyordum. Amacım genel temizlik ve macun değişimiydi. 2 yıldır hiç temizlik görmedi. Onları da yanında ekledim. Ama 3 haftadır gelmemesi acaba dedirtti.

Isınma sorunu vardı. Kışın 87'leri görüyordu. Kışın açtığım konu; Niye bu kadar bekledin dersen üşendim.

Top Bottom