Neler Yeni

Arka camı değiştirdim bir sürü sorun çıktı yardım !!!

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,599
İsim
Enes Koç
Bugün XR Marka telefonumun arka camını değiştirmek üzere bir servise götürdüm ismini şuan vermeyeceğim, neyse camı değiştirdi lazerle değil ama ısıtarak değiştirdiğini söyledi, sebebiyse çok kırık olduğu lazerle olmayacağını söyledi.

cam bi dandik duruyordu yazıları eksikti, kameranın etrafı çizilmişti. bunu söylediğimde ise kamerayla işlerinin olmadığını ve ellemediklerini söylediler. (çizikler kendi kendine oldu sanki)

eve geldim ne göreyim arka kameradan video çekiyorum ama ses gelmiyor, yani mikrofon çalışmıyor ön kamerada bir sıkıntı yok, arka kamerada sıkıntı var sesi almıyor. mikrofon bozulmuş herhalde.
neyse yazdım adama, yarın getir hallederiz dedi ancak camı bile düzgün yapamamışlardı hava kalmış gibiydi içinde, onu söyledim yapıştırıcı o kuruynca geçer dedi ,(geçmedi) onuda getir değiştiririz dedi.

ama en önemlisi kamerayı açtım ne göreyim sol atta siyah bir yuvarlak karartı var beynimden vurulmuşa döndüm yoktu öyle bir şey.

şimdi dostlar sabah çektiğim fotoğraflar tamire vermeden önce videolar dahil duruyor. telelfonda arkadaşlarıma atmışım videoyu hem sesde sorun yok hem kamerada sorun yok ne yapmalıyım ben bu teknik servise?
adama kamerayı da söylediğimde kardeşim 1000 tane telefon yaptık ilk defa sende bu kadar sorun çıktı bu saatte ne yapabilirim yarın getir bakarız diyor.

yapsa dahi sorunalrı orjinal telefonu batırdılar şaka gibi ya :) bilindik yerlerden şaşmamak lazım fazla verin ama servis olayında iyi yerlere gidin.

ben bunlara nasıl bir yol izlemeliyim, yani inanın sinirden ikisine birden saldırabilirim orda dükkana hasar verebilirim her şey olabilir veyahut polisi arasam bir şey yaparlarmı nasıl yol izlemem lazım.
çünkü bunlar işi yokuşa sürer gibime geliyor kamera bozuk mikrofon bozu cam hatalı yaptırmaz olaydım ya az buz para da değil telefonlar satarken satılmazda.

Ekler

• 65140b46-40f3-49d2-88be-6dbc263a9661.jpg
    65140b46-40f3-49d2-88be-6dbc263a9661.jpg
    73.9 KB · Hit: 64
  • Inked88db3c1f-e17d-4fb6-98ed-9394d7035432.jpg
    Inked88db3c1f-e17d-4fb6-98ed-9394d7035432.jpg
    409.6 KB · Hit: 63

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,599
İsim
Enes Koç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bune telefonun icinden gecmis ismini verebilirsiniz bu kotuleme degil hercekler sonucta insanlarda gitmesin
valla geçti hallederiz diyo da halletsen nolur orjinalliği gitti telefonun ve yapacağını da snamıyorum çamura yatıyor adam :)
ama ben yanlarına koymam o dükkanı tarumar ederim gene bırakmam merak etmesinler.

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,599
İsim
Enes Koç
Hocam orda telefonu teslim alirken bune ya kardesim duzelt sunu demedinizmi
nereyi hocam ilk görüşte bir şey farketmedim adam lastikledi telefonu verdi elime :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

nereyi hocam ilk görüşte bir şey farketmedim adam lastikledi telefonu verdi elime :)
bayağıda inceledim telefonu sol üst çerçeve de hafif ezinti var ama önemli değil dedim uğraşmazlar

Hocam orda telefonu teslim alirken bune ya kardesim duzelt sunu demedinizmi
birde ben telefona ne kılıf takarım ne ön cam takarım ön camın halini görsen çizikten ekran görünmüyor, kasası sağlamdı o hasarlar yoktu ama çok kafaya takmadım mikrofonu bile geçtim ancak kamera önemli.

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
İphone Xr'ın böyle rengi var mıydı :D ?
2020de forumda bi adam da teknik servisle sorun yaşamıştı cimer şikayet etmişti. En son mahkemelere gidiyordu sonra forumdan ban yedi sonuç alamadım. Sende cimere şikayet et bi sonuç çıkar belki.

Bu arada gördüğüm kadarıyla yapıştırıcı kameraya girmiş. Değişmesi şart yada detaylı temizlik yapılmalı diye düşünüyorum. Lazere dediği şey ise hikaye, lazer zaten yapıştırıcıyı eritir sen elinle temizlersin. Adam basit yola kaçıp ısıtmış.

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,599
İsim
Enes Koç
İphone Xr'ın böyle rengi var mıydı :D ?
2020de forumda bi adam da teknik servisle sorun yaşamıştı cimer şikayet etmişti. En son mahkemelere gidiyordu sonra forumdan ban yedi sonuç alamadım. Sende cimere şikayet et bi sonuç çıkar belki.

Bu arada gördüğüm kadarıyla yapıştırıcı kameraya girmiş. Değişmesi şart yada detaylı temizlik yapılmalı diye düşünüyorum. Lazere dediği şey ise hikaye, lazer zaten yapıştırıcıyı eritir sen elinle temizlersin. Adam basit yola kaçıp ısıtmış.
siyah rengi böyle hocam zaten :)
adam yokuşa sürmedi daha ama cimer falan anlamam ben dükkanı talan ederim olur biter.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,059
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Neden güvenilir sertifikalı servislere vermedin

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,599
İsim
Enes Koç
Neden güvenilir sertifikalı servislere vermedin
hocam 650 TL diyorlar 550 diyorlar ben 350 ye yaptırdım ve ismini vermeyeceğim internette bayağı yorumu olan 30 yıllık firma :) mahalledeki esnafa vermedim taa 30 km yol gittim.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,059
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
hocam 650 TL diyorlar 550 diyorlar ben 350 ye yaptırdım ve ismini vermeyeceğim internette bayağı yorumu olan 30 yıllık firma :) mahalledeki esnafa vermedim taa 30 km yol gittim.
Apple i servis haricinde bir yere vermeyin bence

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,599
İsim
Enes Koç
Top Bottom