Neler Yeni

iPhone 11 Arka Camı Kırıldı

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Merhabalar, forumdan bilenler vardır EasyCep'ten aldığım bir Kırmızı iPhone 11 vardı. Cihazın şarjda aşırı ısınması ve pil bandının erimesi gibi bir sorunum vardı, bunu 5W'lık kabloyla çözmüştüm zaten günde 1 şarj ediyorum.

Cuma günü telefonun arka camı durduk yere kırıldı. Düşürmedim, bir yere çarpmadım gerçekten durduk yere flaşın biraz altından hasar almış ve cam neredeyse boydan boya çatlamış.
Zaten EasyCep'in taktığı yan sanayi bir kasa vardı üzerinde, değişim raporunda yazıyordu. Onun camının orijinal kadar kaliteli olacağını sanmıyorum.
İşyerindeki çalışanlara sorduğumda haberleri olmadığını söylediler, ki zaten telefonu sıklıkla yanımda taşıyorum onların düşürdüğünü düşünmüyorum. Bir şeyler olmuş ve hasar almış kısaca, durup dururken masraf.

Kameranın çok yakınına kadar gelmiş. Ne mutlu ki OİS olsun Ultra geniş açı olsun hiçbir sıkıntı yok kamerada, flaş da arka mikrofon da kablosuz şarj da çalışıyor ancak bu cam kırığının kılıfla kullanılabilecek düzeyde olduğunu hiç sanmıyorum çünkü bastırınca çatır çatır sesler geliyor. Şu anda telefonun arkasını tam coverlayan bir kılıf kullanıyorum.

Elimde iki seçenek var, sağlıklı yöntemden başlayalım.
FPPRO'da Kullanılmış orijinal çıkma kasa değişimi 2500TL. Sıfır orijinal çıkma kasa değişimi 3500TL.
GSM İletişim'de "ORİJİNAL" kasa değişimi 2000TL. (sitelerinde orijinal yazıyor)
Tanıdık parçacı birinde de yan sanayi kasa 500TL. Getirtip taktırabilirim.

1. Soru: Kasanın kalitesi FPPRO'nun dediği gibi şebeke sorunlarına yol açar mı?
2. Soru: GSM İletişim orijinal kullanıyorsa nasıl kullanıyor.
3. Soru: Tanıdık parçacıdan özel fiyat olarak 500TL'ye alırsam (fotoğraf isticem) İzmir'de en kaliteli nereye kasa değişimi yaptırabilirim? Normalde cam değişimi yapan yerler de var ama hazır böyle bir olay yaşamışken renk değiştireyim de diyorum.

Varsa başka öneriniz beklerim.

şahin doğan

80+ Platinum
Renk değiştirmek için bu kadar masrafa gerek yok. Cam değişimi yeter. Sahte kasalarda şebekede sıkıntı olabiliyor ama ne kadar fark ediyor :peepo1:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Renk değiştirmek için bu kadar masrafa gerek yok. Cam değişimi yeter. Sahte kasalarda şebekede sıkıntı olabiliyor ama ne kadar fark ediyor :peepo1:
Hocam camı kırılan kasa da (easycepin taktığı) yan sanayiydi. turkcellden vodafonea geçtiğimde inanılmaz ötesi şebeke sorunları yaşamıştım. Sırf o yüzden geri döndüm Turkcell'e. Bu daha beter olmasın yeter ki.
Cam değişimine de çok sıcak bakmıyorum sorduklarım bile 600-1000 arası fiyat veriyorlar.

şahin doğan

80+ Platinum
Hocam camı kırılan kasa da (easycepin taktığı) yan sanayiydi. turkcellden vodafonea geçtiğimde inanılmaz ötesi şebeke sorunları yaşamıştım. Sırf o yüzden geri döndüm Turkcell'e. Bu daha beter olmasın yeter ki.
Cam değişimine de çok sıcak bakmıyorum sorduklarım bile 600-1000 arası fiyat veriyorlar.
O zaman GSM İletişimde değiştirirdim. Güvendiğim ve kaliteli ürünlerin kullanıldığını düşündüğüm bir yer. Orijinal kasayı onlarda çıkma olarak alıyorlardır diye tahmin ediyorum. Arayıp sorarsan bilgi verirler.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
O zaman GSM İletişimde değiştirirdim. Güvendiğim ve kaliteli ürünlerin kullanıldığını düşündüğüm bir yer. Orijinal kasayı onlarda çıkma olarak alıyorlardır diye tahmin ediyorum. Arayıp sorarsan bilgi verirler.
GSM iletişim İzmir'de de varmış. Yeni açmışlar herhalde. Önce WhatsApp'tan konuşacağım orijinallikle ilgili.

java

80+ Bronze
GSM İletişim öneririm işlerini temiz yapan bir firma. 1 kaç kere telefonumu tamir ettirmiştim.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
GSM İletişim öneririm işlerini temiz yapan bir firma. 1 kaç kere telefonumu tamir ettirmiştim.
@şahin doğan
Hocam şimdi düşündüm. Elimde 3 seçenek var, ya umursamayıp bu şekilde kılıfla kullanmaya devam edeceğim, ya arka cam değişimi yaptıracağım ve kırılmış cam sorunumu çözeceğim (GSM İletişim İzmir 600TL), ya da kasanın rengini de değiştirmek amacıyla GSM İletişim'e 2000TL feda edip siyah veya beyaz kasaya geçeceğim. Sizce hangisi daha makul? Tek seferlik kasa değişimi mi yoksa renk değişimi olmadan arka cam değişimi mi?
Ben biraz zora girip kasayı yani rengi değiştirmeyi düşünüyorum tercihen siyah (gri) yapmayı.

Normalde cihazın 12 ay EasyCep garantisi var ancak orayla daha fazla muhatap olmak istemiyorum. 2 kez pil bandı için gittim ikisinde de zaman israfı uğraşıp durdum. Özellikle 200TL'ye aldığım kaliteli ekran koruyucuyu sökmemeleri için uyarıda bulunduğumda
"ben aksesuarcıyım ablacım (maks 5 yaş büyüktür) ben onu 15TL'ye satıyorum" (olay 2023 ocak ayında yaşanıyor)
diyerek beni küçümseyen bir çalışanları vardı. Umarım ayrılmıştır.
Ayrıca böyle bir işlem mini onarıma girmeyeceği için İstanbul'a gönderirler. Teknik servis hakkında "cihazımı servise gönderdim sanki savaştan çıkmış gibi geri geldi" diye yorumlar vardı ondan da çekiniyorum kasa/cam değişimine para verip üstüne durduk yere ekran çizilmesin diye.

şahin doğan

80+ Platinum
@şahin doğan
Hocam şimdi düşündüm. Elimde 3 seçenek var, ya umursamayıp bu şekilde kılıfla kullanmaya devam edeceğim, ya arka cam değişimi yaptıracağım ve kırılmış cam sorunumu çözeceğim (GSM İletişim İzmir 600TL), ya da kasanın rengini de değiştirmek amacıyla GSM İletişim'e 2000TL feda edip siyah veya beyaz kasaya geçeceğim. Sizce hangisi daha makul? Tek seferlik kasa değişimi mi yoksa renk değişimi olmadan arka cam değişimi mi?
Ben biraz zora girip kasayı yani rengi değiştirmeyi düşünüyorum tercihen siyah (gri) yapmayı.

Normalde cihazın 12 ay EasyCep garantisi var ancak orayla daha fazla muhatap olmak istemiyorum. 2 kez pil bandı için gittim ikisinde de zaman israfı uğraşıp durdum. Özellikle 200TL'ye aldığım kaliteli ekran koruyucuyu sökmemeleri için uyarıda bulunduğumda
"ben aksesuarcıyım ablacım (maks 5 yaş büyüktür) ben onu 15TL'ye satıyorum" (olay 2023 ocak ayında yaşanıyor)
diyerek beni küçümseyen bir çalışanları vardı. Umarım ayrılmıştır.
Ayrıca böyle bir işlem mini onarıma girmeyeceği için İstanbul'a gönderirler. Teknik servis hakkında "cihazımı servise gönderdim sanki savaştan çıkmış gibi geri geldi" diye yorumlar vardı ondan da çekiniyorum kasa/cam değişimine para verip üstüne durduk yere ekran çizilmesin diye.
Ben sadece camı değiştirirdim. Kasa rengi için kaplama alıp kullanmak daha mantıklı. İlla kasa değiştireceksen de beyaz öneririm.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Ben sadece camı değiştirirdim. Kasa rengi için kaplama alıp kullanmak daha mantıklı. İlla kasa değiştireceksen de beyaz öneririm.
Hocam dediğiniz gibi yapacağım muhtemelen. Kasa değişimi hem işçiliğe göre riskli bir durum hem de sırf köşedeki ve kamera çerçevesindeki renk değişecek diye 2000tl vermek gereksiz olur diye düşündüm. Kaplama olarak papscover alacağım da çevrenizde hiç kullanan var mı? Yaz günleri sıcak zamanlarda nasıl oluyor?

şahin doğan

80+ Platinum
Hocam dediğiniz gibi yapacağım muhtemelen. Kasa değişimi hem işçiliğe göre riskli bir durum hem de sırf köşedeki ve kamera çerçevesindeki renk değişecek diye 2000tl vermek gereksiz olur diye düşündüm. Kaplama olarak papscover alacağım da çevrenizde hiç kullanan var mı? Yaz günleri sıcak zamanlarda nasıl oluyor?
Ben uzun süre kullandım hiç sıkıntı çıkmadı. Şuanda beyaz alıp kullanmayı düşünüyorum.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Ben uzun süre kullandım hiç sıkıntı çıkmadı. Şuanda beyaz alıp kullanmayı düşünüyorum.
Hocam normalde bugün gidecektim. Dün gittiğimde sitede yazanın aksine iyi bir işçilik için 4-5 saat gerekli olduğunu söylediler.
Önce kırık camı gösterdim sonra dedim abi bu 20w şarjda aşırı ısınıyor kaç kez pil bandı çıktı çok şey denedim olmadı vsvs anlattım detaylıca. Dedi ki işlemcisi bozuk. Sonra wifi sekmesini açtı dedi normalde burada 10 12 tane ağ görmesi lazım bak 7 tane görüyor wifi'ı sorunlu bunun dedi. Ben de anlamadım dediklerini ama dayı biraz garipmiş. Perşembe günü öğleden önce bırakacağım iş çıkışı alırım. Bugün bir uğraşım yok 4-5 saat Konak'ta telefonsuz ne yapılır bilemiyorum :D

Bir de muhtemelen çakma olan Casetify'lar buldum.
1685437057170.png1685437080878.png

Uzun zamandır Nintendo Switch case arıyordum ama hep AliExpress'te vardı, almaya üşeniyordum. Amazon'a gelmiş ama fiyatı çok uçuk.

Bu tarz kılıflar hoşuma gidiyor. Bir de kameranın lens kısmını değil de sadece çizili kısımlarını kaplayan bir koruyucu bulabilirsem onu da takacağım. Efsane olur umarım.
1685437246061.png

Top Bottom