Neler Yeni

Arkadaş arası ticaret

Raclod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Kerem
Beyler okuma özürlü müsünüz benim meselem para değil başka arkaşına para veriyor da bana niye vermiyor?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşıma Harddisk lazımdı bende 2. el güzel bişey bulurum gelir bilgisayarına takarım kurulumu vs yaparım ama işçilik de alırım dedim bir ton laf etti başka bir arkaşım onun bisikletini tamir edince işçilik vermişti sizce kızmak da haklı mıyım abartıyor muym ?
Valla ben şahsen yakın çevremdeki kimseye yardım ederken para talep etmem. Bazen yardımıma teşekkür etmek için birşeyler verirler duruma göre onu kabul ederim ama kimseye de yaparım ama işçilik alırım demem hani.

Arkadaşına hak veririm ben. Bisikleti tamir eden arkadaşı kendisi işçilik talep ettiyse o da pek doğru bir davranış değil bence. Amerikada falan işler en yakın arkadaşta bile bahşişle yürüyor da Türkiyede garip karşılanır 😀

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
702
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Para dosttan kazanılır.

bwNN

80+ Silver
Beyler okuma özürlü müsünüz benim meselem para değil başka arkaşına para veriyor da bana niye vermiyor?
Bisikletinde neyi tamir etti onemli simdi sen sadece 2 tane kablo takacaksin o ne yaptı+ ne kadar işçilik alacaksin ki bunun için

TheShazZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Eren Pestil
Benim meselem para değil diyorsun şimdi de başkasına para veriyor bana niye vermiyor diyorsun. Para için yapmasan konusunu bile açmaman lazım zaten :D

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,039
İsim
uwu
diyecek söz gerek yok 2 tane kablo takmak için işçilik kesiyorsun .

Raclod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Kerem
Hocam iki kablo dediğinizi araştırdım yaptım zamanında buna bi vakit harcadım 500 liralık bir harddisk bulurum 600 isterim 100 lira da işçilik olur ayrıca sadece takmak değil gidip alıcam adamdan o harddiskki sonra gelip bi de adama takıcam yt den bakar yapar diyorsanız da buna dayanarak internet de çoğu şeyin tamiri var bisikleti de tamir edebilirdi bu mantıkla.

IKeeqo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
İbrahim
Para konusunu senin açmaman gerekiyordu. Başka arkadaşına para veriyor demek bambaşka olay. Sizinle daha samimi arkadaştır diğer arkadaşı sürekli muhabbet etmediği birisi olabilir. Harddiski takarken belki diyebilirdi, çok uğraştırdım bir yemek ısmarlayayım diyebilirdi. bu bile olmasa arkadaşının eyvallahını alman yeterli. Hadi pcyi full toplasan anlarımda, sadece harddiski takıcaksın.(bu arada bizim mahalledeki bilgisayar tamircisi 50tlye takıyor diski)

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,304
İsim
Ahmet Sevinç
dostum şimdi arkadaşınla ne kadar yakınsın ? Mesela sadece okuldan okula buluşuyorsan yani aranızdaki samimiyet o kadarsa istenir bence ama çok yakınsanız ben olsam sırf eğlenelim diye bedavaya yapardım ki zaten bu tarz arkadaşlıklarda para söz konusu olunca ilişki zedelenir . Her neyse hdd takmak bence basit bir işlem tabi ki işçilik için para isteyebilirsin ama bisikleti tamir eden o arkadaşla arakadaşının ilişkisi nasıl mesela senle aynı derecede ise haklı olan taraf sen olabilirsin ha sen daha yakınsan belki seni bedava işçilik olarak kullanıyordur veya işin basit olduğunu düşünüp para vermek istememiştir , eğer samimiyet daha azsa sana para vermek istememiştir olay bu . Bu arada bi bisikletin tamiri hdd takmaya benzemez hdd takmak çok bilgisiz biri olsan bile max 30dk sürerken bisiklet tamirinde hatayı saplama , parçayı takma meseleleri önemli o yüzdende bu taraftanda meseleyi düşünmeni isterim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam iki kablo dediğinizi araştırdım yaptım zamanında buna bi vakit harcadım 500 liralık bir harddisk bulurum 600 isterim 100 lira da işçilik olur ayrıca sadece takmak değil gidip alıcam adamdan o harddiskki sonra gelip bi de adama takıcam yt den bakar yapar diyorsanız da buna dayanarak internet de çoğu şeyin tamiri var bisikleti de tamir edebilirdi bu mantıkla.
hocam 100tl işçilik bence absürd fiyat yol fiyatı zaten 30tl falan olur bırakın o adam kendisi alsın eğer hdd yi takamazsa ve yardım isterse bence yağın bedavadan

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,217
İsim
Taha Efe
Arkadaşıma Harddisk lazımdı bende 2. el güzel bişey bulurum gelir bilgisayarına takarım kurulumu vs yaparım ama işçilik de alırım dedim bir ton laf etti başka bir arkaşım onun bisikletini tamir edince işçilik vermişti sizce kızmak da haklı mıyım abartıyor muym ?
Bu aranızdaki samimiyet seviyesine göre değisir.

Çok samimi iseniz direk istemenin doğru olmadığı kanaatindeyim.

Şaka ile karısık "Bir Kahve Ismarlar" olur biter.

Zira bizim bir abimizde Eski Laptoba SSD Taktı. Babam ile bayağı samimidirler sadece Parçanın parasını almış.

Top Bottom