Neler Yeni

Artık neden çift ekran kartı tercih edilmiyor?

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berke
Başlikta da yazdım artık neden çift ekran kartı tercih edilmiyor? Eskiden aynı ekran kartından iki tane takıp daha yüksek performans almaya çalışılıyordu şirketler bunlar için farklı yazılımlar teknolojiler geliştiriyorlardı. Hatta bir oyunda sanırım tam hatırlamıyorum hangisi en yüksek grafiklerde yeterli fps değerini almak için sistem gereksinimlerinde iki tane gtx 1080 ti bağlamak gerekir yazıyordu. Ama günümüzde paranın içinde yüzen oyuncular bile tek ekran kartı kullanıyorlar. Artık iki ekran kartı kullanmak performansı yükseltmiyor mu?

Mr Sayar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Mustafa Sayar
İlgilendiği Kategoriler
2.el alım satım
Hocam geçtiğimiz senelerin en yüksek kartı olan 2080 ti ekran kartı 3070 ile aynı seviyede ve şu anda 3070 in üstünde 3070 ti, 3080, 3080 ti ve 3090 var. Paranın içinde yüzen oyuncular 3080 ve üzeri ekran kartı ile istedikleri performansı zaten alıyorlar. SLİ biraz eskide kaldı.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Başlikta da yazdım artık neden çift ekran kartı tercih edilmiyor? Eskiden aynı ekran kartından iki tane takıp daha yüksek performans almaya çalışılıyordu şirketler bunlar için farklı yazılımlar teknolojiler geliştiriyorlardı. Hatta bir oyunda sanırım tam hatırlamıyorum hangisi en yüksek grafiklerde yeterli fps değerini almak için sistem gereksinimlerinde iki tane gtx 1080 ti bağlamak gerekir yazıyordu. Ama günümüzde paranın içinde yüzen oyuncular bile tek ekran kartı kullanıyorlar. Artık iki ekran kartı kullanmak performansı yükseltmiyor mu?

Oyunlar programlar artık çift ekran kartı desteğini kesti uğraşmıyorlar zaten Nvidia'nın xx90 serileri çift GPU karttı normaldi ama artık çift GPU da kullanılmıyor o yüzden 3090 tek GPU geldi en son çift GPU kart GTX 690 dı Nvidiada, sonra SLI ile çift ekran kartı desteğinide kesmeye başladı. Artık tercih edilmiyor.

İntel Xeon

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Ekran kartlarının performansları artıkca çift ekran kartı tercih edilmemeye başladı

En İyi Cevap
3
Asıl sebebi bence oynadığınız oyunda tek ekran kartı ile 200 alıyorsanız çift ile 220 alırsınız ve çok az oyun çift ekran kartı destekliyor.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,803
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
2 kart bağlıyorsun ama 2 kat performans alamıyorsun bu yüzden bir anlamı yok. Nvidia ya da AMD'de artık buna yatırım da yapmıyorlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Diyarhan
Maliyeti yüksek ve desteklediği oyun azdı. 2 tane 1070 yerine 1 tane 1080ti alıp daha iyi değerler sağlanıyordu.

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
İki tane yerine tek bir kart alıp daha iyi FPS alabiliyoruz hemde oyunların çoğu desteklemiyor hemde elektrik masrafı artıyor

onr1818

80+ Bronze
Sli yada crossfire yüzde 100 verimlilikle çalışabilen teknolojiler değiller yeri geldiginde tek kart ile aynı performansı veren oyunlar mevcut idi ayrıca yeni nesil gpu lar yeterince güçlü gerek kalmıyor ek performans ihtiyacına

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,584
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Çünkü artık tek kart ile fazlasıyla performans alınabiliyor mesela iki tane 2080 bağlayacağına 3090 çakar bir tane miss.

Top Bottom