Neler Yeni

Yardım Aşırı Drop Sorunundan Yayınlar Aksıyor - Darboğaz - Ekran Kartı Güçlü Kalıyor

Dahası  
Elimdeki cihaz "Monster Abra a5 v17.2" (Ram takviyesi yapıldı!) ve aşırı bir darboğaz yeme problemi yaşıyorum.
İşlemcisi Intel i5 11400h, ekran kartı ise Nvidia RTX 3050ti Max. Perf. dır.

Ne yaptıysam darboğaz kaynaklı drop sorununu çözemedim, ekran kartı için özel ayarlar kullanıyorum ve ekran kartını performans için ayarladığımda darboğaz sorunu çoğalıyor fakat görüntü kalitesi için ayarladığım zamanda droplar daha az oluyor ama yine de sık sık devam ediyor. Özellikle FPS oyunlarında 200+ FPS alırken birden 80-90 FPS görmek ölmeye ve maç kaybetme sorununa sebep oluyor.

Yayıncı olduğum ve yayınlarda bir şeyler başarmaya çabaladığım için bu gibi sorunlar yaşamak beni kötü gösteriyor. Lütfen bir bilgisi olan varsa bu konu hakkında yardımcı olsun.

Not: Windows 11 yüklü, tüm sürücüler ve tüm uygulamalar günceldir! Bakımı bir kaç ay önce yaptırıldı, termal macunları ve temizliği de tamamlandı!

@Abdullah Hacıgül Abi bir fikrin varsa seni de dinlemek isterim, cidden aylardır bu sorun yüzünden çok sorun yaşıyorum.

Dahası  
@Abdullah Hacıgül Abi sunulan çözümlerin bir faydası olmadı, çoğu şeyi de kendim araştırıp didinerek denedim ama yine de tam çözüme ulaşmıyor hiçbir şekilde. Eğer bir fikrin falan varsa ve iletebilirsen çok memnun kalırım.

Top Bottom