Neler Yeni

Yardım Aşırı Kararsızım Sizce Hangi Monitör?

Bakiki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Baki Değirmenci
Öncelikle ekran kartım rtx 2060 olduğu icin monitörümde g-sync veya adaptive sync olması lazım diye biliyorum ama şu konuda bilgim yok: acaba her freesync olan monitörde g-sync açabiliyor muyum. Çünkü mesela Asus olan monitörde adaptive sync teknolojisi var ama LG'de sadece freesync var.

Bu monitörün avantajları genel olarak 165 hz olması ve adaptive sync kullanarak gsync uyumlu hale gelmesi
Dezavantajları ise panel tipinin VA olması

Bu monitörün avantajları ise IPS panele sahip olması

Daha teknik farklar için ise buraya bi karşılaştırma bırakıyorum. Benden daha iyi bilenler lütfen yardım edebilirse sevinirim. Bu karşılaştırmadan bile çok bişey anlamayacak kadar bilgisizim bu konuda o yüzden anlayışlı olmanızı rica ediyorum

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Öncelikle ekran kartım rtx 2060 olduğu icin monitörümde g-sync veya adaptive sync olması lazım diye biliyorum ama şu konuda bilgim yok: acaba her freesync olan monitörde g-sync açabiliyor muyum. Çünkü mesela Asus olan monitörde adaptive sync teknolojisi var ama LG'de sadece freesync var.

Bu monitörün avantajları genel olarak 165 hz olması ve adaptive sync kullanarak gsync uyumlu hale gelmesi

Daha teknik farklar için ise buraya bi karşılaştırma bırakıyorum. Benden daha iyi bilenler lütfen yardım edebilirse sevinirim. Bu karşılaştırmadan bile çok bişey anlamayacak kadar bilgisizim bu konuda o yüzden anlayışlı olmanızı rica ediyorum

asus kalitesi diye bir şey var kanka

PreVR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
eymen yılmaz
freesync benim monitörde var g-sync açamıyorum nvidianın g-sync listesi var ordan bulman lazm 165hz ve 144hz arasında çok fark yok

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Ömer Keskin
asus kalitesi diye bir şey var kanka
VA panelle IPS’i bir tutmak nedir ya? Şuna emin ol LG monitör ve panel üzerine en tepeyi oynar kusura bakmasın Asus bu konuda LG’nin yanına yaklaşamaz.

Cofffee

80+
Destekleyen oyunları HDR ile oynamak çok zevki oluyor bu yüzden LG diyorum

Bakiki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Baki Değirmenci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ya epey.com dan baktım karşılaştırmasına ve ekran özellikleri kısmında Asus da freesync olmasına rağmen gsync uyumlu yazıyor ama LG'de yazmıyor o yüzden emin olamadım zaten. Asus mu diyorsunuz şimdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 asus 2 lg oldu yok mu arttıran

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
VA panelle IPS’i bir tutmak nedir ya? Şuna emin ol LG monitör ve panel üzerine en tepeyi oynar kusura bakmasın Asus bu konuda LG’nin yanına yaklaşamaz.
farkındaysan ben sadece asus kalitesi dedim garantilik oldunmu monitörü taşırsın ordan oraya lg de :)

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Ömer Keskin
farkındaysan ben sadece asus kalitesi dedim garantilik oldunmu monitörü taşırsın ordan oraya lg de :)
Tabi tabi birde git Asus kullanıpta sıkıntı yaşayanlara anlat bunu :).

Bakiki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Baki Değirmenci
Buarada Asus Gaminggen'de, LG n11'de satılıyor bu yüzden sanki Gaminggen tarafı daha güvenilir oldugu için Asus'a kaydım ama IPS de çok başka ya

AsesuyNo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Talha AYDIN

Asus monitörü 15 20 gün önce aldım kullanıyorum bi sıkıntısını görmedim. Va panellerde ghosting oluyo diyolar ama ben hissetmedim. Ghosting testi yaptığımda ghosting belli oluyo ama oyun oynarken vs. ben hissetmedim. Görüntü olarak memnunum.

Top Bottom