Neler Yeni

Yardım Assassin's Creed Unity RTX 2070 sistemde düşük FPS

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
çözünürlüğü yukselt yuk ekran kartına binsin smaa gibi ayarları nasıl
Monitörüm 1080p destelşemekte. O yüzden çözünürlüğü yükseltemiyorum. Ayarların hepsi ultrada. Anti-alising de TXAA'da. Ama dediğim gibi ayarları düşürüp arttırmam bir anlam ifade etmiyor. Fps aynı oranda kalıyor.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,929
İsim
Mert Can Ergün
Monitörüm 1080p destelşemekte. O yüzden çözünürlüğü yükseltemiyorum. Ayarların hepsi ultrada. Anti-alising de TXAA'da. Ama dediğim gibi ayarları düşürüp arttırmam bir anlam ifade etmiyor. Fps aynı oranda kalıyor.
sanal çözünürlük diye bir şey var

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
sanal çözünürlük diye bir şey var
DSR den bahsediyorsunuz galiba. Onu da denedim. Değişen bir şey olmadı. Ekran kartı kullanımı artış gösterdi. %90 seviyesine çıktı ama fps yine 45-50-55 bandında asenkron çalışmaya devam etti.

OxyVee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Talha
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. Bilgisayar donanımlarından çok fazla anlamamam sebebiyle bir soru soracağım.
Şu an GPU olarak RTX 2070, CPU olarak i7 7700 Kullanmaktayım. 8 GB da RAM kullanıyorum.
Bugün Assassin's Creed Unity'yi indirip oynamaya karar verdim ve beklediğimden çok düşük FPS miktarlarıyla karşılaştım. Şu anda masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve bir önceki bilgisayarım MSI GL73 8RE-807xtr Intel Core i7 8750h 16 GB 512 GB SSD GTX1060'Ti. Onunla aldığım FPS değerleri şu ankinden daha iyi durumdaydı. Arada sırada droplar yaşıyordum elbette. Ama şu anda aldığım ortalama değer, grafik kalitesi fark etmeksizin 40-60 FPS arasında. Yani anti-alising'ı kapatıp grafik ayarlarını en düşüğe alıp en boy oranını 5:4 yapıp ekran çözünürlüğünü 900*600 yapsam dahi 44-50 FPS gibi komik değerlerle karşılaşıyorum kalabalık ortamlarda.
Laptop'ta Ultra ayarlarda aldığım FPS değerleri ise 58-60 civarındaydı.
Oyunun optimizasyonunun iyi olmadığının elbette farkındayım ama YouTube üzerindeki benchmark testlerinde Full HD ayarlarda bana yakın donanıma sahip kullanıcıların 80 FPS'ten aşağı FPS görmediklerini fark ettim.
Grafik kalitesi fark etmeksizin dememin sebebi herhangi bir darboğaz yaşama ihtimalinin olduğunu tahmin etmem.
Ekran kartımın yetersiz olduğunu düşünmüyorum.
Büyük ihtimal ya işlemci ya da RAM yetersizliği yaşamaktayım. Oyunu daha önce oynamış olan arkadaşlardan ve oyun donanımları konusunda tecrübeli olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bilgi sahibi olmadan yorum yapılmamasını rica ediyorum çünkü eksik veya yetersiz olan parça netleştiği takdirde söz konusu parçayı güncellemeyi planlıyorum. Malumunuz fiyatlar ateş pahası olduğundan doğru tespit benim için çok önemli. Teşekkür ederim.
Hocam ben gt630 ekran kartı ile 640pde 20 fps alıyorum cidden o ekran kartı ile o fps almakda sıkıntı vardır

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,929
İsim
Mert Can Ergün
hocam bazı oyunlar 1080p de kullanmıyor ekran kartını rx5700 kullandım assassin’s creed unity ve batman arkham knight bunlar optimizasyon sorunlu benim monitör 1080p di sanal çözünürlükten 2k ve üstü yaptım droplar azaldi yuk ekran kartına bindi iyi fps alıyordum iki oyunda da bir iki fps düşsede sorun olmuyor kısacası assassin’s creed unity batman arkham knight 1080p de iyi sonuç vermiyor

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
hocam bazı oyunlar 1080p de kullanmıyor ekran kartını rx5700 kullandım assassin’s creed unity ve batman arkham knight bunlar optimizasyon sorunlu benim monitör 1080p di sanal çözünürlükten 2k ve üstü yaptım droplar azaldi yuk ekran kartına bindi iyi fps alıyordum iki oyunda da bir iki fps düşsede sorun olmuyor kısacası assassin’s creed unity batman arkham knight 1080p de iyi sonuç vermiyor
Dediğinize göre en başta MSI laptop umda da aynı sorun olmalıydı o zaman. O bilgisayar da 1080 p idi. Ram kullanım değerlerim 6935 Mb gözüküyor oyun içinde. Ramim toplamda zaten 8 gb :D Umarım ram ile alakalı bir problemdir.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,929
İsim
Mert Can Ergün
Dediğinize göre en başta MSI laptop umda da aynı sorun olmalıydı o zaman. O bilgisayar da 1080 p idi. Ram kullanım değerlerim 6935 Mb gözüküyor oyun içinde. Ramim toplamda zaten 8 gb :D Umarım ram ile alakalı bir problemdir.
en iyisi 16gb yap

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
Hocam ben gt630 ekran kartı ile 640pde 20 fps alıyorum cidden o ekran kartı ile o fps almakda sıkıntı vardır
Doğru söylüyorsunuz. Hafife alınacak bir seri değil AC serisi donanımı zorlama anlamında. Ama bana ilginç gelen nokta, zorlanabilecek bir donanıma sahipken bu donanımı anlayamadığım bir problemden dolayı zorlayamıyorum :D Ya RAM buna müsaade etmiyor. Ya da işlemcim. Oyunun önerdiği işlemci seviyesinden yüksek bir işlemciye sahibim. Aynuı zamanda önerilen RAM miktarını da karşılamakta bilgisayarım.
Bu konuyu araştırırken aklıma Battlefield 1 oyununda aldığım düşük fps geldi. Singleplayer bölümlerinde rahatlıkla 80 90 fpsin üzerinde değerler alabiliyorken Multiplayerda ise çok fazla drop ve kasma söz konusu idi. Oyunun önerilen ram miktarının 16 gb olduğunu öğrendiğimde sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşünmüştüm. Ama burada durum biraz farklı gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

en iyisi 16gb yap
16 gb yapmak herhalde en ucuz kurtulabileceğim yöntem olacak. Ama sıkıntı ram ile alakalı değilse bu sefer biz boş yere ekonomik olarak darboğaza girmiş olacağız :D

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
RAM'i Dual Channel yapın. RTX 2070'den tam olarak faydalanamama olayı var. Şu anki RAM'in tam olarak aynısından sipariş etmenizi öneririm.
Teşekkür ederim. Yine de 1080p de 60 fps stabil alacağımı zannetmiyorum ama ilk iş olarak bunu denememde fayda var gibi gözüküyor.

Top Bottom