Neler Yeni

Yardım Assassin's Creed Unity RTX 2070 sistemde düşük FPS

Halil014

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
İbrahim Halil Çelik
Hocam darboğaz var hem ram hem işlemci

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
Hocam düzelmese bile 16 GB RAM şart olmaya başladı. Bu sisteme 8 değil, 16 yakışır. Çok bir para değil zaten.
Şu an kullandığım RAM Crucial CT8G4DFS824A.M8FH modeli. Aynı modelden ziyade sadece CL ve Mhz değerleri aynı olan başka bir 8 gb'lık RAM alsam performansı etkiler mi acaba?

Aizen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Harun Kayatekin
Darboğaz var ve ram 8 yetmez.

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
Hocam darboğaz var hem ram hem işlemci
İşlemci darboğazının gerçekleşmesi için cpu kullanım değerlerinin %95 ve daha üstü seviyelerde seyretmesi gerek diye biliyorum. Onun haricinde AC serisi için bu değerler işlemciyi sömürme açısından gayet makul değerler ki zaten oyunun sistem gereksinimleri de buna göre belirtilmiş. Çoğu benchmark videolarında da işlemci kullanımları benimkine benzer oranlarda seyrediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Darboğaz var ve ram 8 yetmez.
Ram'den dolayı performans düşüklüğü yaşıyor olabilirim ama işlemci darboğazı için işlemci kullanım oranları çok yüksek seviyede değil gibi.

Aizen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Harun Kayatekin
İşlemci darboğazının gerçekleşmesi için cpu kullanım değerlerinin %95 ve daha üstü seviyelerde seyretmesi gerek diye biliyorum. Onun haricinde AC serisi için bu değerler işlemciyi sömürme açısından gayet makul değerler ki zaten oyunun sistem gereksinimleri de buna göre belirtilmiş. Çoğu benchmark videolarında da işlemci kullanımları benimkine benzer oranlarda seyrediyor.

Ram'den dolayı performans düşüklüğü yaşıyor olabilirim ama işlemci darboğazı için işlemci kullanım oranları çok yüksek seviyede değil gibi.
Darboğaz değil de ekran kartı kullanmıyor garip ama yeni ram almaya çalış.

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
Son düzenleme:

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,726
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
Elde kalan en mantıklı çözüm de bu gibi. Çok teşekkür ederim.

Maksimum kaç MHZ de çalışması gerekiyor?
Temel frekansı 3.6 GHz
Boost ile 4.2 Ye kadar çıkabiliyor

en azından 4 GHz falan olması lazım

En İyi Cevap
2
Şu an kullandığım RAM Crucial CT8G4DFS824A.M8FH modeli. Aynı modelden ziyade sadece CL ve Mhz değerleri aynı olan başka bir 8 gb'lık RAM alsam performansı etkiler mi acaba?
Böyle bir sistemde düşük frekanslı RAM kullanmanız cidden kötü. CL değerleri falan aynı bulunabilir fakat dual channel olmama riski var.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. Bilgisayar donanımlarından çok fazla anlamamam sebebiyle bir soru soracağım.
Şu an GPU olarak RTX 2070, CPU olarak i7 7700 Kullanmaktayım. 8 GB da RAM kullanıyorum.
Bugün Assassin's Creed Unity'yi indirip oynamaya karar verdim ve beklediğimden çok düşük FPS miktarlarıyla karşılaştım. Şu anda masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve bir önceki bilgisayarım MSI GL73 8RE-807xtr Intel Core i7 8750h 16 GB 512 GB SSD GTX1060'Ti. Onunla aldığım FPS değerleri şu ankinden daha iyi durumdaydı. Arada sırada droplar yaşıyordum elbette. Ama şu anda aldığım ortalama değer, grafik kalitesi fark etmeksizin 40-60 FPS arasında. Yani anti-alising'ı kapatıp grafik ayarlarını en düşüğe alıp en boy oranını 5:4 yapıp ekran çözünürlüğünü 900*600 yapsam dahi 44-50 FPS gibi komik değerlerle karşılaşıyorum kalabalık ortamlarda.
Laptop'ta Ultra ayarlarda aldığım FPS değerleri ise 58-60 civarındaydı.
Oyunun optimizasyonunun iyi olmadığının elbette farkındayım ama YouTube üzerindeki benchmark testlerinde Full HD ayarlarda bana yakın donanıma sahip kullanıcıların 80 FPS'ten aşağı FPS görmediklerini fark ettim.
Grafik kalitesi fark etmeksizin dememin sebebi herhangi bir darboğaz yaşama ihtimalinin olduğunu tahmin etmem.
Ekran kartımın yetersiz olduğunu düşünmüyorum.
Büyük ihtimal ya işlemci ya da RAM yetersizliği yaşamaktayım. Oyunu daha önce oynamış olan arkadaşlardan ve oyun donanımları konusunda tecrübeli olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bilgi sahibi olmadan yorum yapılmamasını rica ediyorum çünkü eksik veya yetersiz olan parça netleştiği takdirde söz konusu parçayı güncellemeyi planlıyorum. Malumunuz fiyatlar ateş pahası olduğundan doğru tespit benim için çok önemli. Teşekkür ederim.
dalga geçer gibi bir sistem
7700 ve rtx2070 kral
ram 8gb
16gb yap kanka
o sisteme 8gb saçma

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
Temel frekansı 3.6 GHz
Boost ile 4.2 Ye kadar çıkabiliyor

en azından 4 GHz falan olması lazım
Güç ayarlarından yüksek performansı açtım. MSI Afterburner ile oyun içinde kontrol ettim ve 4000 MHz de çalıştırdım işlemciyi. Herhangi bir değişiklik olmadı.

Böyle bir sistemde düşük frekanslı RAM kullanmanız cidden kötü. CL değerleri falan aynı bulunabilir fakat dual channel olmama riski var.
Anakartım en fazla 2400 MHz desteklemekte maalesef

Son düzenleme:

Velo13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Bera Kürtül
dalga geçer gibi bir sistem
7700 ve rtx2070 kral
ram 8gb
16gb yap kanka
o sisteme 8gb saçma
Bugün Kingston'un 8 gb lık RAM'i elime ulaştı. Toplamda 16 gb lık Dual Channel Ram elde etmiş oldum. Sorunum da böylelikle çözülmüş oldu. GPU ve CPU kullanım değerleri gayet normal bir şekilde full ayarlarda stabil 60 fps almaktayım. Destek veren arkadaşlara teşekkür ederim.

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
İşlemcin zayıf kalıyor.
Genel olarak bu seviyede. Oyunun Ultrada veya en düşük ayarlarda olması fark etmemekte.

Bugün Kingston'un 8 gb lık RAM'i elime ulaştı. Toplamda 16 gb lık Dual Channel Ram elde etmiş oldum. Sorunum da böylelikle çözülmüş oldu. GPU ve CPU kullanım değerleri gayet normal bir şekilde full ayarlarda stabil 60 fps almaktayım. Destek veren arkadaşlara teşekkür ederim.
Güzel hocam sevindim sizin için.

Top Bottom