Neler Yeni

asus b450m a ii Kingston a2000 m2 ssd ye uygunmudur?

kvr1ndsnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Volkan Ayvazoğlu
Merhaba 6 ay önce ryzen 7 5700g apu işlemci 16gb 3200ram gigabyte b450m s2h anakart Kingston a2000 m2 ssd almıştım bu beni bir süre idare etti kasa değiştirdim bunun için parçaları çıkarttım çıkartmışken temizleyeyim dedim hepsini güzelce temizledim termal macun yeniledim (gereksiz olduğunu biliyorum) ama ramlari anakarta takarken kolumu vurdum ve ram soketlerine zarar verdim yeniden açıldı bilgisyaar fakat oyundayken kapanmalar rami eksik okumalar açılmamalar givi sorunlar başladı bende yeni anakart almak istedim zaten çok ısınamamıştım o anakarta bir kaç hafta önce sıfır aldım anakartı Asus prime b450m a ii anakart aldım ve dün hiçbir sorun olmadan taktım paraçaları hiçbir sorun çıkmadı bios geldi fakat Windowsu hiçbir şekilde açamadım "reebot and select propare boot device or insert media" hatası aldım fakat biosta ve boot menüsünde ssd gözüküyor ancak bu hatayı veriyor mevcut boot aygıtını seçmeyi denedim herşeyi yaptım.

ve acaba o ssd yi desteklemiyormu diye panik oldum yardımcı olur musunuz?

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Sıfırdan kurulum yapacaksınız. Anakart farklı olduğu için format kesinlikle yapılmalı. F8 ile boot menüsüne girer ve oradan flash bellek ile uefi olarak kurun. Kurduktan sonra eğer ilk sıraya almazsa boot kısmından Windows uefi olarak öne çekersiniz. En kötü f8 ile boot edersiniz.

kvr1ndsnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Volkan Ayvazoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıfırdan kurulum yapacaksınız. Anakart farklı olduğu için format kesinlikle yapılmalı. F8 ile boot menüsüne girer ve oradan flash bellek ile uefi olarak kurun. Kurduktan sonra eğer ilk sıraya almazsa boot kısmından Windows uefi olarak öne çekersiniz. En kötü f8 ile boot edersiniz.
başka yolu yok yani dimi bir sürü oyun vardı hepsi silinecek

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
başka yolu yok yani dimi bir sürü oyun vardı hepsi silinecek
O zaman şöyle söyleyeyim başka bir bilgisayardan linux dağıtımını flash belleğe yazdırın sonra boot edin onu işletim sistemi olarak çalışır. Sonrasında başka bir diske veya depolama zıpçıktısına koyacaksın (eğer varsa) yoksa disk boş yeri varsa onları diğerinden ayır yani diski böl. Sonra içindeki dosyaları oradan aktar. (Önemlileri aktardan yeterli resimler oyunlar falan.) Uygulamaları pek sallama (onları bir yere not et yüklersin tekrardan.) Ama oyunları yedekleyebilirsin. Stersen direk Steam veya epicgames klasörünü atarsın istersem hepiciini atarsın. Ben olabilecek yolları söyledim uygulaması sana kalmış. Ama unutmadan söyleyeyim hiçbir zaman kes yapıştır yapma kopyala yapıştır yap. Bu hem daha güvenli hemde dosyalar zarar görmez.

kvr1ndsnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Volkan Ayvazoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman şöyle söyleyeyim başka bir bilgisayardan linux dağıtımını flash belleğe yazdırın sonra boot edin onu işletim sistemi olarak çalışır. Sonrasında başka bir diske veya depolama zıpçıktısına koyacaksın (eğer varsa) yoksa disk boş yeri varsa onları diğerinden ayır yani diski böl. Sonra içindeki dosyaları oradan aktar. (Önemlileri aktardan yeterli resimler oyunlar falan.) Uygulamaları pek sallama (onları bir yere not et yüklersin tekrardan.) Ama oyunları yedekleyebilirsin. Stersen direk Steam veya epicgames klasörünü atarsın istersem hepiciini atarsın. Ben olabilecek yolları söyledim uygulaması sana kalmış. Ama unutmadan söyleyeyim hiçbir zaman kes yapıştır yapma kopyala yapıştır yap. Bu hem daha güvenli hemde dosyalar zarar görmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

tamamdır teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,612
Üyeler
154,261
Son üye
YaYLoR
Top Bottom