Neler Yeni

ASUS BIOS Update "Selected file is not a proper BIOS!" sorunu

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Hazer
Merhaba arkadaşlar "ASUS PRIME B450M-A II" ana kartımın BIOS 'unu downgrade etmek istediğimde hata alıyorum, RAR'dan çıkartıp BIOSRenamer.exe'yi çalıştırıp .cap uzantılı dosyanın isminin değişmesini sağlıyorum sonrasında .cap dosyasını fat32 olarak biçimlendirdiğim USB içerisine atıyorum. Fakat her türlü aşağıda resimde ki gibi hata veriyor alt sürümler de hep aynı hatayı veriyor sadece son sürümünde doğru diyor bu konuda ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim ne manuel olarak ne USB olarak hiç bir şekilde alt sürüme geçiremiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Aldığım Hata:
Ekran Alıntısı.PNG

Sistem:

a.PNG

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Merhaba arkadaşlar "ASUS PRIME B450M-A II" ana kartımın BIOS 'unu downgrade etmek istediğimde hata alıyorum, RAR'dan çıkartıp BIOSRenamer.exe'yi çalıştırıp .cap uzantılı dosyanın isminin değişmesini sağlıyorum sonrasında .cap dosyasını fat32 olarak biçimlendirdiğim USB içerisine atıyorum. Fakat her türlü aşağıda resimde ki gibi hata veriyor alt sürümler de hep aynı hatayı veriyor sadece son sürümünde doğru diyor bu konuda ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim ne manuel olarak ne USB olarak hiç bir şekilde alt sürüme geçiremiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Aldığım Hata:
Alıntıyı görüntüle

Sistem:

Alıntıyı görüntüle
BİOSRenamer yapmadan direk CAP dosyasını at belleğe.

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Emir
2 saat önce uğraştım bende yaptım. anlatıyorum
Bitlocker kapalı olcak. Kontrol et. Sonra indirdiğin bios dosyasını sil tekrar indir . İndirdiğin Rar ı D sürücün varsa oraya at orada çıkar ve renamer ı çalıştır. Sonra biosa gir ezflash dan D sürücüsündeki ismi değişmiş olanı tıkla olacaktır bende böyle oldu

1672851187521.png

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Hazer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 saat önce uğraştım bende yaptım. anlatıyorum
Bitlocker kapalı olcak. Kontrol et. Sonra indirdiğin bios dosyasını sil tekrar indir . İndirdiğin Rar ı D sürücün varsa oraya at orada çıkar ve renamer ı çalıştır. Sonra biosa gir ezflash dan D sürücüsündeki ismi değişmiş olanı tıkla olacaktır bende böyle oldu

Alıntıyı görüntüle
Olmadı hocam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Hazer
Alt sürümlere geçiş engellenmiş olabilir. Sorunun ne ki?
Bir test için lazımdı hocam da ne alaka engel o kadar asus anakart kullandım bir tanesinde böyle bir hataya rastlamadım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Bir test için lazımdı hocam da ne alaka engel o kadar asus anakart kullandım bir tanesinde böyle bir hataya rastlamadım
BIOS flashback'i kullanabilirsin. Belki öyle geçebilir. Her ihtimale karşı elinde yedek BIOS olsun ama.

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Hazer
BIOS flashback'i kullanabilirsin. Belki öyle geçebilir. Her ihtimale karşı elinde yedek BIOS olsun ama.
Elle atılamayan şey flashback ile nasıl atılacak bilmiyorum ama denemek lazım..

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Hazer
Yardım edecek yok mu?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular