Neler Yeni

Asus G16 RTX 4060 Laptop sadece tek bir yerde mi satılıyor?

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,309
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
Sağolun hocam. Size de hayırlı olsun. Watt olayına ben de hiç takılmıyorum. Yıllardır gtx 1660 ti kullanıyorum masaüstünde. O bile çoğu oyunda %99-100'de çalışmıyor. Oyundan oyuna 60-90 arası çalışıp durdu. İşlemci darboğazı olmamasına rağmen.

SSD driver'ını flash belleğe attıktan sonra windows kurulum ekranında (disk seçme ekranı) gözat dedikten sonra ilgili dosyayı seçip kurunca disk ekranında ssd disk görünüyor ve devam ediyorsunuz. 13. nesile uygun driver'ı indirdiyseniz o kısım gayet basit.

Driver konusunda işlemci yeni nesil olduğu için windows 11 pro'nun en yeni versiyonunu indirseniz dahi cihazın hiçbir şeyini görmüyor. Kurulum ekranında touchpad dahi çalışmıyor. Mouse yanınızda bulundurun.
Windows kurulum ekranında wifi çalışmadığı için ethernet bağlantısı da istedi benden. O konuda da bilginiz olsun.
Driver konusuna gelince windows update'de görünen tüm driverlerı kurduktan sonra bluetooth, wifi çalıştı. Tüm windows update'leri bitince eksik olan ses sürücüsü vs. asus rog'un kendi sitesinden indirdim kurdum. Akşam müsait olunca tüm driver sürümlerini kontrol edip kendi sitesinden güncelleyeceğim.

Biosun da son sürümünü kurmanızı tavsiye ederim. 302 ile geliyor. Sırası ile 303 ve 304'ü de kurdum. 303'ü kendi kurdu. (Windows update indirdi diye düşünüyorum.). 304'ü rogun kendi sitesinden indirdim. Performans iyileştirmelerini içeriyormuş.
Hocam 13. nesil driverının linkini aabilir misiniz? Kurulum yaparken bulmuştumda şuan bulamıyorum :D

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,309
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
Hocam teşekkür ederim kurulumu gerçekleştirdim. Banada 306 verdi bios sürümü için. Ayrıca gerçekten çok harika bir cihaz. 1 hafta önce monster tulpar t7 20.5 almıştım sürekli thermal throttling oluyordu CPU ilke günden 94 leri görüyordu vs iade edip bunu aldım. Resmen çağ atlamış gibi hissediyorum. Cpu stress test de hiç throttling olmuyor maksimum 80 derecede çalışıyor vs baya hoşuma gitti herkese tavsiye ederim.
Hocam SSD driver linkini bulamıyorum yardım edebilir misiniz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,162
Üyeler
141,948
Son üye
Alitaş
Top Bottom