Neler Yeni

Asus laptop ısınma kaynaklı işlemci ghz düşüü

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
kapattım 97 den sonra yine işlemci ghz düşürdü ve sıcaklık düştü sanırım anakartta bir problem var dediğiniz gibi sensörle ilgili. Elimi koyduğumda o kadar sıcak gelmiyor çünkü fandan. ve 65 dereceden 97 derece çıkması sadece 6 7 saniye sürdü ? :D böyle bir şeyin imkanı var mı
Var. 20 dereceden 90 derece görmesi bile normal. Ben i5 11400f 200w stress testinde görüyordu

Musa Dinç

80+ Bronze

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Eskidiği zaman perfomansı düşüyor ya güzel kardşeim .
Yok bende diyorum ki bakır elementi eğer paslanma erime yapmadıysa birde kaplamalıysa aynı değerini korur. Bu şekilde aşırı yükselme olmaz.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,424
İsim
Oğuz Oğuz
Arkadaşlar merhaba kullandığım laptop yaklaşık 5 yıllık falan. Valorant csgo gibi oyunlarda ilk oyunu açtıığmda rahatça 110 120fps oynayabiliyorum donmadan sıkıntı olmadan. 15 20 dk geçince işlemci derecesi 80 85lere dayanıyor ve hem ekran kartı hem de işlemci ghzsini ciddi miktarda kısıtlıyor. Şimdi asıl sorum şu bunun önüne nasıl geçebiliriz? Termal macun değişiminden vs. bahsetmiyorum çok denedim en iyi termal macunları kullandım içini temizledim hiçbir şekilde faydası olmuyor her halukarda işlemci 85 90 dereceyi görüyor ghz kısıtlansa da kısıtlanmaa da. Benim bahsettiğim şey bios üzerinden vs. bunu kapatabilir miyiz? 95 dereceye de çıksa kısıtlamasın ghzleri. Yardımcı olabilecek var mı
şimdi çözümün bende.
Bende de acer'in 1060 i7 laptop vardı.
aldığım daha ilk haftasında işlemci 97'leri görüyordu.
Nasıl 80 derecelere düşürdüm dersen önce dandik termal macunlar ve soğutucular işe yaramıyor.
ben

bu termal macunu aldım ve uyguladım işlemci sıcaklığı 80'lere düştü ama 4-5 ay sonra kuruyor o yüzden tekrar aynı işlemi uygulamanız lazım.
Altına kesinlikle fan al.
benim kulalndığım en iyi model şuydu;

Böyle yaparak sıcaklıkları 80 derecelere indiriyordum.

audrice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Refik Akdeniz
şimdi çözümün bende.
Bende de acer'in 1060 i7 laptop vardı.
aldığım daha ilk haftasında işlemci 97'leri görüyordu.
Nasıl 80 derecelere düşürdüm dersen önce dandik termal macunlar ve soğutucular işe yaramıyor.
ben

bu termal macunu aldım ve uyguladım işlemci sıcaklığı 80'lere düştü ama 4-5 ay sonra kuruyor o yüzden tekrar aynı işlemi uygulamanız lazım.
Altına kesinlikle fan al.
benim kulalndığım en iyi model şuydu;

Böyle yaparak sıcaklıkları 80 derecelere indiriyordum.
Hocam dediğiniz her şeyi uyguladım ve 97 98 derecede çalışan işlemci şuan 80 75 arası çalışıyor. Düzgün bir termal macunun önemini tekrar görmüş oldum teşekkür ederim

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,424
İsim
Oğuz Oğuz
Hocam dediğiniz her şeyi uyguladım ve 97 98 derecede çalışan işlemci şuan 80 75 arası çalışıyor. Düzgün bir termal macunun önemini tekrar görmüş oldum teşekkür ederim
Fan aldınız mı yoksa sadece macun mu uyguladınız?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,667
Üyeler
149,250
Son üye
sinsiatak
Top Bottom