Neler Yeni

ASUS PG32UCDM ÖN İNCELEME / 3.NESİL 240HZ 4K QD OLED PANEL

Blacdus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Ziya Berkay Özdemir
Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle ürün incelemesin de pekte tecrübem olduğu söylenemez, ufak tefek hatalarım olursa mazur görün lütfen.
Öncelikle her türlü paneli kullanmış olduğumu belirtmek istiyorum. Samsung 4k tn panel, Lg va panel, en sonda Dell g3223q ips panel kullanan birisiydim. Sistemin rtx4090 üzerine kurulu olduğu için 4k monitörlerden gittim hep. Hep bir şeyleri eksik hissettim nedendir bilmiyorum görüntü olarak muazzam bir takıntılığım var malesef ki. En son dell g3223q da tamam dedim ama 1-2 hafta sonra oda kaşımaya başladı yine de direndim malum ülke şartları çok fazla harcama yapmak istemiyordum ama en son oled panel almaya karar verdim. Bunun sebebi de nişanlılık sürecinde büyük araştırmalarım sonucu samsung s95b 55 inc oled almamdı. Kullanmak nasip olmadı. Araştırmalarım sonucunda da samsungun yeni geliştirdiği 3.nesil qd olede çevirdim oklarımı. Bu sebeple de Asus pg32ucdm almaya karar verdim. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. O kadar içime sinen bir tercih oldu ki artık tamam dedim.
Öncelikle panelin hızından bahsedeyim panelde gecikme yok arkadaşlar. Bildiğiniz gecikme yok yanı oled panelin özelliği de burda yatıyor. O internetler de 1ms gecikme diye satılan monıtorlerın cogu emın olun en az 8-9ms den başlıyor. Monitörüm 240 hz olmasına rağmen düşük fpsler de input lagdır gecikme de artıştır vs hiç bir şekilde yaşamadım. 120 hz de elmb açınca gerçekten 240hz de ki hızı alabiliyorsunuz. Yani hız olarak çok fazla tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.
Gelelim görüntüye; İşte burası can alıcı nokta. Yani dell g3223q benim gözümde çok iyi bir monitör olmasına rağmen gerçekten son nesil oled panelle yan yana geldiğinde rezil rüsva oluyor. Monitör hem hdr10 destekli hem dolby vision destekli. Şu an için dolby vision tam adapte edilmemiş gibi gözüküyor fakat asus bunun üzerinde yazılımsal anlamda çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Hdr10 performansı gerçekten mükemmel. Yani bir kere o aşırı siyahlar ve beyazlar gerçekten muazzam bir şey katıyor. Renk cümbüşü yaşatıyor size monitör. İzlemiş olduğum bütün dizileri filmleri yeniden izlettirecek bana monitör. Şöyle bir parantez açmam da fayda var. Bu iki monitör kesinlikle kıyaslanacak monitörler değil arkadaşlar. Dell'i 22 bine almıştım, Asus' u 54 bine aldım. Ben sadece geçiş yaptığım monitör olduğu için onun üzerinden konuşuyorum karşılaştırma olarak görmeyin lütfen. Dell g3223q da kendi başına gerçekten çok güzel bir monitör.
Özet olarak bir kaç resimde paylaşmak istiyorum.
Görsellerde Dell ile yan yana koyup video oynatırken siyah ekranda durduğum kısma bakınız. Oledin en büyük olayı burada yatıyor. Dellde resmen ışıktan bir katman olduğunu anlıyorsunuz. Rdr2 de elmb açıp 120 fpsye sabitlemiştim 240 hz de nasılsa aynı deneyimi veriyor emin olun. Sormak istediğin bir şey olursa yardımcı olmak isterim. Aynı panelden Dell Alienware AW3225qf kullanıyor rtingste incelemesi mevcut, Msi 321urx var aynı panele sahip. En sonda gigabyte çıkaracak onda da dünyada tek olan display port 2.1 çıkışı olacak.

Ekler

• 34be41ce0d6b9e2443a7fe948b86a2e9-min (1).jpeg
    3.6 MB · Hit: 38
  • 15e300cd3078e14f41082c8935ac27e8-min.jpeg
    2.6 MB · Hit: 26
  • ce1d402d73c14296750c61f17e065c7a-min (1).jpeg
    3.5 MB · Hit: 27
  • ef35aecc5fed993c4dfeea8a2c9e4ece-min.jpeg
    3.3 MB · Hit: 28
  • WhatsApp Görsel 2024-03-24 saat 18.18.36_f4de2b70.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-24 saat 18.18.36_f4de2b70.jpg
    2.4 MB · Hit: 42
Son düzenleme:

Zexius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Poyraz
Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle ürün incelemesin de pekte tecrübem olduğu söylenemez, ufak tefek hatalarım olursa mazur görün lütfen.
Öncelikle her türlü paneli kullanmış olduğumu belirtmek istiyorum. Samsung 4k tn panel, Lg va panel, en sonda Dell g3223q ips panel kullanan birisiydim. Sistemin rtx4090 üzerine kurulu olduğu için 4k monitörlerden gittim hep. Hep bir şeyleri eksik hissettim nedendir bilmiyorum görüntü olarak muazzam bir takıntılığım var malesef ki. En son dell g3223q da tamam dedim ama 1-2 hafta sonra oda kaşımaya başladı yine de direndim malum ülke şartları çok fazla harcama yapmak istemiyordum ama en son oled panel almaya karar verdim. Bunun sebebi de nişanlılık sürecinde büyük araştırmalarım sonucu samsung s95b 55 inc oled almamdı. Kullanmak nasip olmadı. 8 ay önce düğüne 1 ay kala yollarımızı ayırmak durumunda kaldık. Neyse şimdi oralara girmeyelim bu sebepten aklım hep oled panelde kalmıştı. Araştırmalarım sonucunda da samsungun yeni geliştirdiği 3.nesil qd olede çevirdim oklarımı. Bu sebeple de Asus pg32ucdm almaya karar verdim. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. O kadar içime sinen bir tercih oldu ki artık tamam dedim.
Öncelikle panelin hızından bahsedeyim panelde gecikme yok arkadaşlar. Bildiğiniz gecikme yok yanı oled panelin özelliği de burda yatıyor. O internetler de 1ms gecikme diye satılan monıtorlerın cogu emın olun en az 8-9ms den başlıyor. Monitörüm 240 hz olmasına rağmen düşük fpsler de input lagdır gecikme de artıştır vs hiç bir şekilde yaşamadım. 120 hz de elmb açınca gerçekten 240hz de ki hızı alabiliyorsunuz. Yani hız olarak çok fazla tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.
Gelelim görüntüye; İşte burası can alıcı nokta. Yani dell g3223q benim gözümde çok iyi bir monitör olmasına rağmen gerçekten son nesil oled panelle yan yana geldiğinde rezil rüsva oluyor. Monitör hem hdr10 destekli hem dolby vision destekli. Şu an için dolby vision tam adapte edilmemiş gibi gözüküyor fakat asus bunun üzerinde yazılımsal anlamda çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Hdr10 performansı gerçekten mükemmel. Yani bir kere o aşırı siyahlar ve beyazlar gerçekten muazzam bir şey katıyor. Renk cümbüşü yaşatıyor size monitör. İzlemiş olduğum bütün dizileri filmleri yeniden izlettirecek bana monitör. Şöyle bir parantez açmam da fayda var. Bu iki monitör kesinlikle kıyaslanacak monitörler değil arkadaşlar. Dell'i 22 bine almıştım, Asus' u 54 bine aldım. Ben sadece geçiş yaptığım monitör olduğu için onun üzerinden konuşuyorum karşılaştırma olarak görmeyin lütfen. Dell g3223q da kendi başına gerçekten çok güzel bir monitör.
Özet olarak bir kaç resimde paylaşmak istiyorum.
Görsellerde Dell ile yan yana koyup video oynatırken siyah ekranda durduğum kısma bakınız. Oledin en büyük olayı burada yatıyor. Dellde resmen ışıktan bir katman olduğunu anlıyorsunuz. Rdr2 de elmb açıp 120 fpsye sabitlemiştim 240 hz de nasılsa aynı deneyimi veriyor emin olun. Sormak istediğin bir şey olursa yardımcı olmak isterim. Aynı panelden Dell Alienware AW3225qf kullanıyor rtingste incelemesi mevcut, Msi 321urx var aynı panele sahip. En sonda gigabyte çıkaracak onda da dünyada tek olan display port 2.1 çıkışı olacak.
Sağ böbrek kurtarır mı? yoksa sol böbreğidemi istiyorsunuz

IEJDERI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ümit
bu monitörü alıp almamakta kararsız kalıyorum.şuanda samsung chg70 27 inş. 2k monitör kullanıyorum ekran kartı 4080 oyun ve film aktif kullanıyorum.4k monitöre geçmek istiyorum bu çok ilgimi çekti ama özellik açısından tek sıkıntım 32inç olması. yani 27 inç gözüm alıştı ve dedimki benim bakış acıma göre 27inç dedim. 32 çok büyük gelir diye kararsızlıktayım.bunun 27 inç modelide geliyo sanırım yakın zamanda ama oda 2k.napmak lazım karar veremedim

Blacdus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Ziya Berkay Özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu monitörü alıp almamakta kararsız kalıyorum.şuanda samsung chg70 27 inş. 2k monitör kullanıyorum ekran kartı 4080 oyun ve film aktif kullanıyorum.4k monitöre geçmek istiyorum bu çok ilgimi çekti ama özellik açısından tek sıkıntım 32inç olması. yani 27 inç gözüm alıştı ve dedimki benim bakış acıma göre 27inç dedim. 32 çok büyük gelir diye kararsızlıktayım.bunun 27 inç modelide geliyo sanırım yakın zamanda ama oda 2k.napmak lazım karar veremedim
Valla hocam forumda bu panelle alakalı konu var yüzlerce mesaj oldu. Sayısız kişi bu monitörü bekliyor stok olmadığı için insanlar alamıyor. Yani öyle ha diyince alabileceğin bir monitör değil şu an da. Bana yorumumu sorarsan 32 inc monıtore alısma suren en fazla 2 gün. Alıştıktan sonra emin ol 27 inche bakmayacaksın bile. Ben her türlü her boyutta monitörü kullandım, eğer rekabetçi cs go gibi oyunlar oynamıyorsan en ideali 32 inch. Ben hem hikayeli oyunlarımı oynuyorum, hem araba yarışı tarzı hemde dizimi filmimi izliyorum. Çokta memnunum bu monitörden iyi ki almışım. Daha iyisini görmedim.

IEJDERI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ümit
cs go ve hikayeli oyunları aktif oynuyorum.dediğin gibide stok bulmasıda zor.ön siparişte 54 bindeyken bi niyetlendim almayı ama 32inş.den dolayı almadım ve şimdi gelen yeni stok ürünlerde 58 59 bin arası satışa koyuyolar.duruma göre bakıcam artık. bide bunun asusun monitör taşıyıcı parçası cıktıda satışını yapan yer göremedim onla birlikte almak lazım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,991
Üyeler
140,742
Son üye
ahmetsyhglu
Top Bottom