Neler Yeni

Rehber (Asus ROG) Armoury Crate'e Yeni Bir Bakış ( SİL ? )

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,878
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
eline sağlık. bu arada konuyla alakasız ama geçen gün youtube da videona denk geldim kanal ismine bakınca ben bu ismi bir yerden tanıyorum demiştim şimdi anladım nereden tanıdığımı.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
eline sağlık. bu arada konuyla alakasız ama geçen gün youtube da videona denk geldim kanal ismine bakınca ben bu ismi bir yerden tanıyorum demiştim şimdi anladım nereden tanıdığımı.
İyi seyirler dilerim, elimden geldiğince özgün içerik sunmaya çalışıyorum. Biraz da kişisel terapi.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
Acaba güç limiti ayarına dokundunuz mu ?

Alıntıyı görüntüle

Güç planı olarak bende Windowsun Dengelisi seçili. Slient modunda sadece 5W ayarlı, diğer modlarda güç ayarına hiç dokunmadım.
Güç limiti ayarlarında sessizde 5 dengeli de 80 turbo da 130 yapmıştım. Bu sorunla karşılaşınca önce hepsini 130 yaptım. Sonuç değişmedi. Daha limiti kaldırdım ama yine devam etti.
Ben hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. Yada emin misiniz, oyun harici ekran kartı yerine dahili de falan çalışmış olabilir mi ?
Ultimate moddaydı hocam. Performans - turbo - sessiz arasında değiştirince normale dönüyor. 5 10 saniye sonra tekrar 60 a birer birer düşüyor

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Güç limiti ayarlarında sessizde 5 dengeli de 80 turbo da 130 yapmıştım. Bu sorunla karşılaşınca önce hepsini 130 yaptım. Sonuç değişmedi. Daha limiti kaldırdım ama yine devam etti.

Ultimate moddaydı hocam. Performans - turbo - sessiz arasında değiştirince normale dönüyor. 5 10 saniye sonra tekrar 60 a birer birer düşüyor
Güç seçeneklerinden dengeliye alıp deneyebilirsiniz. Sorunun uygulamadan ziyade sizin ayarlarınızda bir sıkıntı olduğu kanaatindeyim. Güç planlarının hepsini temizleyip dengeli modu kullanın sadece.

Bu arada oyun içi işlemci kullanımı, gpu kullanımı, frekans değerleri ne durumda. (Nvidia sürücünüz de çökmüş olabilir)

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
Güç seçeneklerinden dengeliye alıp deneyebilirsiniz. Sorunun uygulamadan ziyade sizin ayarlarınızda bir sıkıntı olduğu kanaatindeyim. Güç planlarının hepsini temizleyip dengeli modu kullanın sadece.

Bu arada oyun içi işlemci kullanımı, gpu kullanımı, frekans değerleri ne durumda. (Nvidia sürücünüz de çökmüş olabilir)
İşlemci büyük ihtimalle düşük frekamsta çalışıyordu. 60 65 derece arasında oynadım çünkü. Diğer değerleri ölçmedim. Yarın tekrar bakarım sorun devam ederse diğer değerleri de kontrol ederim hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
İlyas Acar
dostum seni youtube de gördüm videolarını izledim gerçekten aşırı sinir bir durum. Anlık olarak ne durumdasın bahseder misin ?

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
İşlemci büyük ihtimalle düşük frekamsta çalışıyordu. 60 65 derece arasında oynadım çünkü. Diğer değerleri ölçmedim. Yarın tekrar bakarım sorun devam ederse diğer değerleri de kontrol ederim hocam
Bu arada güç moduyla slient mod harici oynamanızı önermiyorum. Eğer sorunun kaynağını tespit ederseniz bana dönüt her zaman yapabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

dostum seni youtube de gördüm videolarını izledim gerçekten aşırı sinir bir durum. Anlık olarak ne durumdasın bahseder misin ?
Hangi durumları merak ediyorsunuz. Bu mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
İlyas Acar
Bu arada güç moduyla slient mod harici oynamanızı önermiyorum. Eğer sorunun kaynağını tespit ederseniz bana dönüt her zaman yapabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi durumları merak ediyorsunuz. Bu mu?
watt değerleri ile olanı ya

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,260
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
O da çözülmedi malesef. Asus tarafı görmezden geliyor beni.
Başkan sen tthye başvurdun mu? Bir de asusun global support u falan yok mu? Bu şekilde bir yere varamayacaksınız gibi.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Asus insanlar yazılımda boş durmasın diye neler yaptırıyor Armoury Crate'ı düzeltmek yerine. :D Değerini bilin Asus'un 🤣

Bu tarz 3.parti geliştiricilerinin forumlarda, forum yönetimi tarafından desteklenmesi gerekiyor da bunu TR'de yapmıyor kimse, hatta direkt uçuranlarda var.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Başkan sen tthye başvurdun mu?
Başvurdum, fakat deprem olduğu için süreç uzayacak gibi.
ir de asusun global support u falan yok mu?
Ona da başvurdum, konuştum. Yerel bölgenizdeki sağlayıcı ile haletmeniz gerekiyor dediler.
Asus Türkiye yardımcı olmadı, influencerlara bile yazdım. Erdi Özüağ, Ersin Akman vs. Belki onlar yetkililer ile görüşür diyerek.
Bu şekilde bir yere varamayacaksınız gibi.
Yani yapabileceğim bir şey yok malesef. Türkiye anayasasının bana sunduğu haklar ile çabalamaya çalışıyorum. Elimden başka bir şey gelmiyor.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,260
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Başvurdum, fakat deprem olduğu için süreç uzayacak gibi.

Ona da başvurdum, konuştum. Yerel bölgenizdeki sağlayıcı ile haletmeniz gerekiyor dediler.
Asus Türkiye yardımcı olmadı, influencerlara bile yazdım. Erdi Özüağ, Ersin Akman vs. Belki onlar yetkililer ile görüşür diyerek.

Yani yapabileceğim bir şey yok malesef. Türkiye anayasasının bana sunduğu haklar ile çabalamaya çalışıyorum. Elimden başka bir şey gelmiyor.
Global desteğin yerel sağlayıcıyla problemi çözün demesi hiç hoş olmamış. Sonuçta üründeki hatanın sebebi siz veya ürünün tedarikçisi değil tamamen üretici. Thhnin uzaması önemli değil siz peşini bırakmayın yeter. Konuyu kirletmemek adına daha fazla yazmak istemiyorum. Size geçmiş olsun. Ürün hatalı olduğu için thhden lehinize bir sonuç çıkacağına eminim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,159
Üyeler
154,189
Son üye
ginpachi
Top Bottom