Neler Yeni

ASUS ROG STRİX laptop FPS DROP SORUNU

alikzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan Ali Kuzucu
Merhabalar abilerim ablalarım 3-4 gün önce Vatan Bilgisayar'dan Asus Rog Strix Gaming Laptop aldım.Ancak dün Valorant oynarken oyuna aniden FPS Drop girmeye başladı ve bu durum benim canımı çok sıktı.Daha yeni alınan bir bilgisayar ve FPS Drop yiyorum.Aynı zamanda Valorant'da ayarlar en düşük veya en yüksekte hiç farketmiyor FPS'im hep aynı kalıyor 110-170 arası.GTX 1650Tİ İ5 10300H 16GB RAM özelliklerine sahip Lenovo Gaming Laptop ise Valorant'ı akıcı bir şekilde Drop girmeden rahat 200-240 FPS seviyelerinde en yüksekte oynatıyor.
Laptopun özellikleri : GTX 1660Tİ i7 10750h
8 GB RAM
NOT ; Sorunun ramden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.O kadar para verip performansının beklediğim gibi olmaması canımı sıktı iyice.

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Emre_Arslan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
yunus emre
bende bilemedim şimdi sanırım ve büyük ihtimalle ram den çünkü oyun oynamak için 8gb düşük genelde 16gb tavsiye edilir lenovoda da 16gb siz en iyisi 16gb ram yapın büyük ihtimalle geçecektir ama emin değilim

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Merhabalar abilerim ablalarım 3-4 gün önce Vatan Bilgisayar'dan Asus Rog Strix Gaming Laptop aldım.Ancak dün Valorant oynarken oyuna aniden FPS Drop girmeye başladı ve bu durum benim canımı çok sıktı.Daha yeni alınan bir bilgisayar ve FPS Drop yiyorum.Aynı zamanda Valorant'da ayarlar en düşük veya en yüksekte hiç farketmiyor FPS'im hep aynı kalıyor 110-170 arası.GTX 1650Tİ İ5 10300H 16GB RAM özelliklerine sahip Lenovo Gaming Laptop ise Valorant'ı akıcı bir şekilde Drop girmeden rahat 200-240 FPS seviyelerinde en yüksekte oynatıyor.
Laptopun özellikleri : GTX 1660Tİ i7 10750h
8 GB RAM
NOT ; Sorunun ramden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.O kadar para verip performansının beklediğim gibi olmaması canımı sıktı iyice.
Ram düşük biraz o yüzden sıkıntı olabilir. Driver güncellemelerini yaptın mı?

alikzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan Ali Kuzucu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram düşük biraz o yüzden sıkıntı olabilir. Driver güncellemelerini yaptın mı?
Daha laptop yeni alındığı için açıkcası günceldir diye hiç ellemedim.
bende bilemedim şimdi sanırım ve büyük ihtimalle ram den çünkü oyun oynamak için 8gb düşük genelde 16gb tavsiye edilir lenovoda da 16gb siz en iyisi 16gb ram yapın büyük ihtimalle geçecektir ama emin değilim
Yorumunuz için teşekkürler

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538

Techno08

80+ Gold
Tamamdır güncelleyip haber vereceğim.Önereceğiniz her hangi bir program var mıdır? Driverlerin güncel olup olmadığını anlamak için.

Driver booster tarzı programlar sakın kullanmayın hocam. Asusun kendi sitesinden seri numarasını falan yazın teker teker indirip güncelleyin. Özellikle ekran kartı ve çhipset güncellemesi önemli.

alikzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan Ali Kuzucu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driver booster tarzı programlar sakın kullanmayın hocam. Asusun kendi sitesinden seri numarasını falan yazın teker teker indirip güncelleyin. Özellikle ekran kartı ve çhipset güncellemesi önemli.
Öneriniz içim teşekkürler dediğinizi yapacağım bir kaç saat içinde güncellemiş olurum konuyu

alikzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan Ali Kuzucu
değerleriniz gayet normal
Değerlerim normal olduğunun farkındayım.Dual channel 8 GB RAM daha ekleyip 250 FPS alabileceğimi biliyorum ancak bahsettiğim konu o değil.Alakasız FPS Droplara maruz kalmam.3-4 günlük bir cihazdan bahsediyoruz.

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
Değerlerim normal olduğunun farkındayım.Dual channel 8 GB RAM daha ekleyip 250 FPS alabileceğimi biliyorum ancak bahsettiğim konu o değil.Alakasız FPS Droplara maruz kalmam.3-4 günlük bir cihazdan bahsediyoruz.
bios güncellemesini yapabilirsin sitesinden o zaman.

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,069
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
ramı 16 yapsan da 200fps oynayamazsın valorantta haberin olsun. Sistem imzamda ben de 165 sabit oynayamıyorum

alikzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan Ali Kuzucu
ramı 16 yapsan da 200fps oynayamazsın valorantta haberin olsun. Sistem imzamda ben de 165 sabit oynayamıyorum
nasıl 200 oynayamam? 1650ti i5 10350H 16GB RAM özelliklerine sahip laptop en yüksekte 200-240 fps alıyor

Top Bottom