Neler Yeni

Çözüldü✓ Asus rtx4070 vs Galax 4070super

Koidye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mert
Bütçe
42000
Arkadaşlar hazır sistem almak istiyorum ama Galax markası aklımı karıştırıyor eğer galax ekran kartı alırsam 4070superli bir sistem alabiliyorum asus almak istersem az bir fiyat farkı artışıyla 4070 alabiliyorum. Galax marka ekran kartı kullanan biri yardımcı olursa çok sevinirim asusa nazaran daha mı çok ısınıyor malzeme kalitesi daha mı kötü kullanım ömrü daha mı kısa olur

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
Ahmet Kocar
Arkadaşlar hazır sistem almak istiyorum ama Galax markası aklımı karıştırıyor eğer galax ekran kartı alırsam 4070superli bir sistem alabiliyorum asus almak istersem az bir fiyat farkı artışıyla 4070 alabiliyorum. Galax marka ekran kartı kullanan biri yardımcı olursa çok sevinirim asusa nazaran daha mı çok ısınıyor malzeme kalitesi daha mı kötü kullanım ömrü daha mı kısa olur
Asus 3x fan ise asus al galax gibi 2 fansa galax 4070 super seç.

Koidye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
Ahmet Kocar
İkisi de 2 fanlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biliyorum fakat galaxın malzeme kalitesi bildiğim kadarıyla asusa nazaran daha kötü kullanım ömrü daha mı az olur sorusu kafamı karıştırıyor
Galax ve Asusun İçindeki çip aynı. güç devresi, güç soketi, konnektörlerine kadar aynı tek fark fan, soğutma kalitesinde değişiyor. Galax aldın diye güç devren kısa devre yapmaz ya da güç soketin bozulmaz. Sadece fanların ömrü kısa olabilir fan tamiride pahalı bişey değil.

Koidye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Galax ve Asusun İçindeki çip aynı. güç devresi, güç soketi, konnektörlerine kadar aynı tek fark fan, soğutma kalitesinde değişiyor. Galax aldın diye güç devren kısa devre yapmaz ya da güç soketin bozulmaz. Sadece fanların ömrü kısa olabilir fan tamiride pahalı bişey değil.
Teşekkür ederim içim rahatladı

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Galax al

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
Ahmet Kocar
Teşekkür ederim içim rahatladı
Tüm ekran kartı üreticilerinin trailerlerini seyret hep soğutma sistemini ön planda tutarlar. Nvidia çipleri tümünde aynı çünkü. Sadece asus ve msi çok premium bazı kartlarında ek özellikler talep ediyorlar nvidia'dan ona göre karta ek donanım ekliyor. Bu ek donanım kartın performansını arttırmıyor. Daha güvenli güç çözümleri ve daha stabil elektrik çekip çalışmasını sağlayacak özellikler kazandırıyor. Asus rog kartlarda nvidia çipine dahili geliştirilmiş b,r güç ünitesi, ve kartın güç soketinde yanan kırmızı bildirim ledi var. Kart'a düşük watt gelirse yanıp kullanıcıyı uyarıyor.

Son düzenleme:

ThE LoSt

80+ Silver
Marka bazlı yaklaşıp fazladan fps leri çöpe atmayın Süper modeli alıp geçin.

Top Bottom