Neler Yeni

Asus Tuf FA506I Laptop İnceleme

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
Asus Tuf FA506I Gaming Laptop

> Ryzen 5 4600H 8 mb Cache 3 ghz
> Nvidia GeForce GTX1650 Ti GDDR6 4 GB
> 8 GB 3200mhz ram
> 256 GB M2 SSD
> FHD IPS panel 1920x1080 60 Hz monitör
> 2 kg civarı ağırlık

Kullanım ve deneyimlerim

* Hız ve akıcılık yönünden baya iyi ve tatmin edici. Estetik olarak gayet iyi ve verilen paraya göre dış kasa görünüşü olsun laptop üzerindeki detaylar olsun gerçekten güçlü bir bilgisayar kullandığınızı hissettiriyor size.

* Sol taraftan başlayarak sırayla gidecek olursak ethernet girişi, hdmi, iki adet usb girişi, type-c girişi ve jak girişi bulunuyor. Güç girişi de sol tarafta ilk başta. Sağda ise bir tane usb girişi var.

* Gelelim oyun deneyimine. Aktif olarak League of Legends ve Valorant oynuyorum. Oyunları en az 2-3 saat kullanıma test ettim. Lol'de en yüksek ayarlarda team fight durumları dahil 120-130 bazen 150 fps in altına pek inmiyor. Ortalama olarak da 150 diyebiliriz bence. Valorant'ta fps değerlerine bakamadım ve orta ayarlarda oynadığımı sonradan farkettim tekrar yüksek ayarlarda deneme şansım olmadı maalesef çünkü İnternet sıkıntım var geldiğinde tekrar dener ve sonuçları güncellerim. Valorant'ta hiçbir şekilde donma kasma fps drop gibi olaylar yaşamadım üst üste üç el falan atmışımdır hiçbir şekilde performans kaybı gözlemlemedim.

* Gelelim beni benden alan soğutma konusuna. Dikkat ederseniz ısınma bile demedim soğutma diye başladım bu paragrafa çünkü bu bilgisayar bu konuda beni gerçekten hayran bıraktı. Bilgisayarı henüz yeni kullanmaya başladığım için program yükleyip sıcaklık değerlerine bakamadım ve bu yüzden kaba taslak yorum yapacağım. Aralıksız 5 saat civarı lol ve 3 saat civarı da valorant oynadım. Kesinlikle hiçbir şekilde ısınma yaşamadım. Elim klavye üzerindeyken herhangi bir sıcaklık dahi hissetmedim. Oyun esnasında ara ara bilgisayarı kaldırıp her yerine dokunarak ısınma oluyor mu diye kontrol ettim fakat elinizle hissedebileceğiniz bir sıcaklığı kesinlikle olmuyor. Tabi ki bunun bir bedeli var o da fan sesi. Yani çok dikkat edip takanlar olabilir fakat beni pek rahatsız etmiyor. Sonuçta kaliteli bir oyun deneyimi yaşamak için iyi bir soğutma gerekiyor diye düşünüyorum. Fanlar ne çok sesli ne de çok sessiz çalışıyor, orta diyebiliriz. Oyun oynarken kulaklık kullanırsanız bu sorun ortadan kalkıyor zaten. Klavyesinde rgb bulunuyor dilerseniz Asus'un yazılımını indirerek renkleri ve modları ayarlayabiliyorsunuz sanırım. Şimdilik gözlemlerim bu kadar, merak ettiğiniz bir şey olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme
* Bilgisayar freedos olarak geliyor, Windows u kendiniz yüklüyorsunuz.

* Kutu içerisinden, daha sonra Hard disk takmak isterseniz diye 2.5" hdd için sata dönüştürücüsü ve hdd yi sabitlemek için vidalar çıkıyor.

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
mount and blade bannerlord tarzı bir oyunda CPU sıcaklığını test eder misiniz ? 95 C leri göreceğini düşünüyorum ben.

• Beğen
Reaksiyonlar: AK47

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Güzel inceleme olmuş hayırlı olsun.Ben istemiştim sanırım inceleemyi.

• Beğen
Reaksiyonlar: AK47

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
mount and blade bannerlord tarzı bir oyunda CPU sıcaklığını test eder misiniz ? 95 C leri göreceğini düşünüyorum ben.
O tarz bir oyuna sahip olursam inşallah ölçeceğim kanka :D ama kısa zamanda forza horizon 4 yapabilirim diye umuyorum
Güzel inceleme olmuş hayırlı olsun.Ben istemiştim sanırım inceleemyi.
Aynen kanka teşekkür ederim valla sen istemesen yapmak aklıma gelmemişti hiç sadece bir yerde görürsem anlatıyordum :D

Top Bottom