Neler Yeni

Asus TUF Gaming A15 FA507NU Kullanıcıları İçin | Ana Başlık

PNSHER

80+
FA507NU-LP030 modelini aldım arkadaşa önce win11 pro kurulumu yaptırdım ekran 64hz gösteriyordu win10pro kurdurdum yine ekran 64hz gösteriyor. Başlıca rahatsız olduğum konular ; ( ŞUAN WİN10 PRO KURULU )
1) bilgisayarın genel kullanımında bir ağırlık, yavaşlık yaşıyorum. uygulamalar gecikmeli geliyor.
2) valorantta ana ekranda başlayan inanılmaz bir kasma ve ağırlık var
3) bütün driverleri ve güncelleştirmeleri yapmama rağmen monitör 144hz olmuyor 64hz de kalıyor.
4) şarjı çok hızlı gidiyor %100 den bi kaç saat içerisinde 20 lere iniyor
şuan gözüme batanlar bunlar, lütfen yardımcı olunda şunları bi çözelim arkadaşlar yoksa bir kenara koyucam laptobu yazık olucak
Cihazın windows 10 için desteği yok zaten. Pro sürümleri de sıkıntı çıkarabiliyor, temiz win 11 home yükleyin. Yükledikten sonra myasus üzerinden tüm driverleri tek tek yükleyin sorununuz çözülür büyük ihtimalle.

kendirbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
YUSUF KENDİR
Cihazın windows 10 için desteği yok zaten. Pro sürümleri de sıkıntı çıkarabiliyor, temiz win 11 home yükleyin. Yükledikten sonra myasus üzerinden tüm driverleri tek tek yükleyin sorununuz çözülür büyük ihtimalle.
144hz sorununu diğer arkadaş sayesinde çözdüm sağolsun. bilgisayara baya program indirdim edit ve shop için, bunları silmeden win11 home aktarabilir miyiz ?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
ya sen adamsın ya adam 1 haftadır bununla uğraşıyordum. peki neden bunu indirince düzeldi ? ekran kartım nvdia ?
Ryzen™ 7 7735HS'in driveri bu. İşlemcinin yani. İçinde dahili grafik birimi de bulunuyor, Radeon 680M. Ekranın 144 Hz olmasında yardımcı oluyor bir şekilde, kurmak gerekiyor yani. Ben de detaylara tam vakıf değilim fakat her AMD laptopta kurmaya özen gösteririm, nasıl ki masaüstüne B450/B550 chipset driver kuruyorsak bu da önemli. Geri kalan driverleri MyAsus'tan halledebilirsiniz.

PNSHER

80+
144hz sorununu diğer arkadaş sayesinde çözdüm sağolsun. bilgisayara baya program indirdim edit ve shop için, bunları silmeden win11 home aktarabilir miyiz ?
Şuanlık bir probleme rastlamazsanız bu şekilde kullanabilirsiniz. Programları aktarmanın bir yolu var mı bilmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ahmet yilmaz
FA507NU-LP030 modelini aldım arkadaşa önce win11 pro kurulumu yaptırdım ekran 64hz gösteriyordu win10pro kurdurdum yine ekran 64hz gösteriyor. Başlıca rahatsız olduğum konular ; ( ŞUAN WİN10 PRO KURULU )
1) bilgisayarın genel kullanımında bir ağırlık, yavaşlık yaşıyorum. uygulamalar gecikmeli geliyor.
2) valorantta ana ekranda başlayan inanılmaz bir kasma ve ağırlık var
3) bütün driverleri ve güncelleştirmeleri yapmama rağmen monitör 144hz olmuyor 64hz de kalıyor.
4) şarjı çok hızlı gidiyor %100 den bi kaç saat içerisinde 20 lere iniyor
şuan gözüme batanlar bunlar, lütfen yardımcı olunda şunları bi çözelim arkadaşlar yoksa bir kenara koyucam laptobu yazık olucak
Çok araştırmıştım . Marka model farketmeksizin pro sürümlerde sorunlar çıkıyor. Özellikle oyun oynayacaksanız en iyisi win11 home kurmak.

kendirbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
YUSUF KENDİR
Şuanlık bir probleme rastlamazsanız bu şekilde kullanabilirsiniz. Programları aktarmanın bir yolu var mı bilmiyorum.
Şuanlık kalan problemlerim bluethooth aktif olmuyor ve valorantta düşük fps ve donmalar yaşıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok araştırmıştım . Marka model farketmeksizin pro sürümlerde sorunlar çıkıyor. Özellikle oyun oynayacaksanız en iyisi win11 home kurmak.
İnşallah windows ile ilgilidir sadece yoksa pc den soğdum

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Cem K.
Merhaba bu cihaza uyumlu, mevcut samsung rami ile de 8+8 kullanılabilen elimde sıfır kapalı kutu amazon faturalı 2 adet Crucial 8 GB DDR5 4800MHz CL40 1.1V bellek mevcut. 600 TL'ye vereceğim, İstanbul'da Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece civarı elden teslim olur.

Top Bottom