Neler Yeni

Asus TUF Gaming A15 FA507NU Kullanıcıları İçin | Ana Başlık

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Doğuş Akyürek
Arkadaşlar burdaki ayarlar tam olarak ne işe yarıyor? Özellikle işlemci kısmı

Ekler

• 79ED2F20-BDC3-4B9D-8551-7F3CC9D57989.jpeg
    79ED2F20-BDC3-4B9D-8551-7F3CC9D57989.jpeg
    2.1 MB · Hit: 84
  • B0B9D9B8-A84F-4E1A-87E1-4129BAA2904D.jpeg
    B0B9D9B8-A84F-4E1A-87E1-4129BAA2904D.jpeg
    2.1 MB · Hit: 90
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ferhat Karakoç
Cihazı kullanan arkadaşlar, MUX açık halde iken Furmark 0X MSAA testi yapabilir misiniz? Maksimum kaç watt harcıyor? İddia ettiği gibi 115+25W değerler görüyor musunuz? Yoksa 75W-90W arası mı gidip geliyor?
Hocam kusura bakmayın işten döndüğüm için testler aklımdan tamamen çıkmış yapmıştım ama yazmayı unutmuşum. 1080p 0x MSAA ortalama Max 75 derece, 154 FPS, Max 127.87 W.

mcan544

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
mustafa can
RAM yükseltmesi yapan arkadaşlar alt kapağı açmak zor mu ? ona göre ekstra aparat alıcam kredi kartı + tornavida yeterli mi ? tırnakları kırmak istemiyorum o yüzden.
kapağı açmak biraz zor olabiliyor. kapağı ilk kaldırdığın yerden kullanmadığın kredi kartı ile yavaş yavaş kaldırarak açabilirsin. kapağı elnle çok açarak gerdirme. hatta 2 kredi kartı kullanman daha uygun olur.
Bu arada benim bir tane vidamın şekli farklı çıktı

PNSHER

80+
kapağı açmak biraz zor olabiliyor. kapağı ilk kaldırdığın yerden kullanmadığın kredi kartı ile yavaş yavaş kaldırarak açabilirsin. kapağı elnle çok açarak gerdirme. hatta 2 kredi kartı kullanman daha uygun olur.
Bu arada benim bir tane vidamın şekli farklı çıktı
Onu ben de duydum vidaların boyları farklıymış ona dikkat etmek lazım. Asusa mail attım yükseltme yaparken batarya pinini sökmeye gerek yokmuş sanırım siz nasıl yaptınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hakan Uslu
Onu ben de duydum vidaların boyları farklıymış ona dikkat etmek lazım. Asusa mail attım yükseltme yaparken batarya pinini sökmeye gerek yokmuş sanırım siz nasıl yaptınız.
Ben de az önce kasayı söküp yeni ram taktım. Arka kasada 4 farklı türde vida var. Yerlerini karıştırmazsanız sorun olmaz. Kredi kartı ile yavaş yavaş aralığı ilerleterek tırnakları çıkardım. Bir iki nokta zor çıktı ama genel olarak sökülmesi zor değil. 2023 kasalarında arka kapak çıkınca elektrik devresini kesen sensör varmış, o yüzden pil soketini çıkarmaya gerek yok diyorlar, ben de çıkarmadım. Kasayı geri topladıktan sonra çalıştırmak için bilgisayarı adaptöre bağlamak gerekiyor, pilde çalışmıyor.

mcan544

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
mustafa can
daha önce konuşulmuş idi. pini sökmeye gerek yok

lilaty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Lila Taycan
Merhaba, bu laptop ta yer alan RAM in yanındaki boş slota 8 gb lık bir RAM eklemek ile tek slota 16 gb lık RAM eklemek arasında performans olarak bir fark oluşur mu ? 16 lık bir RAM alıp içinden çıkan 8 liği satmak istiyorum.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Mertol
Arkadaşlar burdaki ayarlar tam olarak ne işe yarıyor? Özellikle işlemci kısmı
Hazır olarak gelen turbo-performans-sessiz modlarını harici kendi planını ayarlayabiliyorsun oradan. Fanların ne zaman çalışacağı, işlemcinin ne kadar güç çekeceğini vs. Anlamıyorsan o değerlerle oynamanı pek tavsiye etmem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba, bu laptop ta yer alan RAM in yanındaki boş slota 8 gb lık bir RAM eklemek ile tek slota 16 gb lık RAM eklemek arasında performans olarak bir fark oluşur mu ? 16 lık bir RAM alıp içinden çıkan 8 liği satmak istiyorum.
Olur. %5-10 arası bir fark olur. 8+8 daha performanslı olur yani

lilaty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Lila Taycan
DDR5 için 1x8 ile 2x8 arasında fark yok mu?
Tabi ki var. 8 GB aşırı yetersiz. Benim demek istediğim 2x8 ile 1x16 idi. DDR4'te devasa fark eder ama DDR5'te çok bir farkı yok.

Bu laptopla ilgili forumdaki başka bir konuda bu yanıt verilmiş hocam. %5-10 yüksek bir değer değil mi ki?

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Doğuş Akyürek
İleriye yönelik olsun dersen tek slot 16gb yap daha mantıklı olur. Bilgisayarda mux var zaten çok elzem değil.

Top Bottom