Neler Yeni

ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP039 laptop oyunda 94 dereceye ulaşıyor

Veps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Başaral
Arkadaşlar laptopumun modeli ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP039 (2023) 4060 ve Ryzen 7 7735HS var içinde işletim sistemi olarak Windows 11 Pro yüklü. İşlemcim yük altında değilken bile 60-65 derece arasında yük altında 94 dereceyi görüyor. Assassin's Creed Origins oyununda ve daha birçok oyunda 90 dereceyi geçiyor bu derece normal mi? Ve oyunlarda FPS düşüşü de oluyor anlık droplar sık giriyor ve normal 4060 performansından az FPS alıyorum. Windows 11 Pro işletim sistemi de daha fazla ısınma yapar mı? Direkt garantiye mi vereyim ne önerirsiniz?

Bilgisayarı daha yeni aldım 2 ay oldu termal macun sorunu olması normal mi?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Laptobun altında yükseltici bir şey var mı ?

MamiGLE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Muhammed Yılmaz
94 dereceler pek normal değil, laptopun içini açıp kontrol ettiniz mi hiç? Belki fanlardan biri arızalı olabilir.

Veps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Başaral
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
94 dereceler pek normal değil, laptopun içini açıp kontrol ettiniz mi hiç? Belki fanlardan biri arızalı olabilir.
Laptopun içini garanti kapsamından çıkar diye açmak istemiyorum hocam ama alalı 2 ay oldu normal değil bu sıcaklıklar fanların arızalı olduğunu düşünmüyorum çünkü turboya alınca sesleri geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptobun altında yükseltici bir şey var mı ?
Yok hocam

MamiGLE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Muhammed Yılmaz
Laptopun içini garanti kapsamından çıkar diye açmak istemiyorum hocam ama alalı 2 ay oldu normal değil bu sıcaklıklar fanların arızalı olduğunu düşünmüyorum çünkü turboya alınca sesleri geliyor
Benim bildiğim, içini açıp bakmanda garanti konusunda bi sorun olmaz. Benim arkadaşım da A15 modelini kullanıyor ve soğutma performansı yeterli. Yani 94 derecelere çıkması pek normal değil bi sıkıntı olabilir dediğim gibi. İçini açıp kontrol etmenizde fayda var

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok hocam

O halde yine test ederken önce bi laptobun arkasını kaldır biraz o alttan hava alan kısım rahatlasın bi, bak bakalım sıcaklık farkı ne kadar oluyor. Laptoplarda yükseltici kullanılmasını tavsiye ederim baya fark ediyor.

Top Bottom