Neler Yeni

ASUS TUF Gaming A15 güç ışığı yanıyor ama saatlerce açılmıyor

Arua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökay Yıldız
Arkadaşlar selam herkese.
ASUS TUF Gaming A15 FA507NV modelini kullanıyorum laptopu yaklaşık 5-6 ay önce satın aldım, ve satın aldıktan 1 ay sonra aynı değerlere sahip 1 RAM daha alarak 8+8 16 GB belleğe yükselttim, hala daha öyle kullanmaya devam ediyorum.
Fakat geçtiğimiz 2-3 ayda bilgisayarda açılmama durumları baş göstermeye başladı, ilk başlarda 3-5 kere güç düğmesine basmak yeterli iken şimdi cihazı çalıştırmak 2 saate kadar çıkabiliyor.
Statik elektrik birikmiştir diye düşünüp bataryayı söktüm ve güç düğmesine 1 dakika kadar basıp pili geri taktım fakat sorun çözülmedi.
Aradan haftalar geçti ve bugün de RAM kaynaklı olabileceğini düşünüp satın aldığım modülü söktüm ama yalnız fabrika çıkışlı RAM takılı iken sorun devam etti, bu sefer stok RAM'i söküp sonradan eklediğim modülü taktım, yerlerini değiştirdim silgiyle sildim vesaire derken yine çözüme ulaşamadım.
Çözüm önerisinde bulunabilecek bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Çok can sıkıcı bir hal almaya başladı.

enescihan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Enes Cİhan
aynı laptop u kullanıyorum. açılmadığı zamanlarda güç tuşuna basılı tutup kapatıyordum tekrar açınca düzeliyordu. sorunun sebebi mouse için usb takıyordum ondan oluyordu onu çıkarıp açınca açılışta herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum

• Beğen
Reaksiyonlar: Arua

Arua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökay Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aynı laptop u kullanıyorum. açılmadığı zamanlarda güç tuşuna basılı tutup kapatıyordum tekrar açınca düzeliyordu. sorunun sebebi mouse için usb takıyordum ondan oluyordu onu çıkarıp açınca açılışta herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum
Valla illalah ettirdi servise göndermek için kutulamıştım ama sonra aklıma format attığımda bi süre sorun olmadan kullanabildiğim geldi o yüzden yarın bi bios güncellemesini kontrol edip senin dediğin olayı denicem

Arua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökay Yıldız
Bios güncelmiş dün gece bios sürümünü düşürüp format attım ama bu sabah sorun tekrar başladı maalesef. Cihazı kutulayıp Ümraniyedeki Yetkili servis Sms infocomm'a götürüp elden teslim ettim bakalım sonuç ne olacak.

enescihan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Enes Cİhan
Bios güncelmiş dün gece bios sürümünü düşürüp format attım ama bu sabah sorun tekrar başladı maalesef. Cihazı kutulayıp Ümraniyedeki Yetkili servis Sms infocomm'a götürüp elden teslim ettim bakalım sonuç ne olacak.
dediğim gibi bende usb girişleri dolu olunca sorun yaratıyordu. servis sonucunu da paylaşırsan sevinirim

Arua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökay Yıldız
Onarım durumu şuan "Yedek parça sağlandığında tamire kaldığı yerden devam edilecektir." şeklinde görünüyor, sonuç geldiğinde paylaşacağım.

Top Bottom