Neler Yeni

Yardım Asus Tuf Laptop Arizasini Servi̇s Kabul Etmi̇yor

Farex

80+ Bronze

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,162
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

Farex

80+ Bronze

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-03-11 173505.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-11 173505.png
    486 KB · Hit: 61

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
879
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
İntel işlemcilerde 100 derece normal sonra kendini kısar thermal throttle intel işlemcilerde kaçınılmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İntelin oyunda ki normal sıcaklıkları genelde 90 üstü limit vs. Yok ise.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
can
yani hocam hx ibareli bir işlemci ve tufun soğutmasının çok iyi olmadığı incelemelerinden sonra çok bir şey beklememek lazım laptoptan, kullanıldıı ortamda klima calısıyor mu ? bu sıcak aylarda klimasız ortanda dedimlerim ile beraber 100 dereceye çıkması normal ayrıca occt gibi bir program ile test ediyorsun tam anlamıyla yük bindiriyor cpuya genel kullanım veya oyunda 100 dereceyi bulması biraz zor 85-90 larda gezer tahminen yazıyorum bunuda bu arada
işlemcin yüke bindiğinde çekeceği what
1719912963635.png

buda düz 12450h
1719913026642.png

neredeyse yarı yarıya bir ısı performans farkı var 12450h civarı bir sıcaklık profili bekleme manasında attım bunları

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Mert
Yani cihazı zaten bilirkişi inceleyip rapor tutacağı için servisin bahanesi çok önemli değil ki?
Dostum sen zaten süreç hakkında bilgi sahibisin. Bence bildiğin gibi yap.

Farex

80+ Bronze
İntel işlemcilerde 100 derece normal sonra kendini kısar thermal throttle intel işlemcilerde kaçınılmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İntelin oyunda ki normal sıcaklıkları genelde 90 üstü limit vs. Yok ise.
yani hocam hx ibareli bir işlemci ve tufun soğutmasının çok iyi olmadığı incelemelerinden sonra çok bir şey beklememek lazım laptoptan, kullanıldıı ortamda klima calısıyor mu ? bu sıcak aylarda klimasız ortanda dedimlerim ile beraber 100 dereceye çıkması normal ayrıca occt gibi bir program ile test ediyorsun tam anlamıyla yük bindiriyor cpuya genel kullanım veya oyunda 100 dereceyi bulması biraz zor 85-90 larda gezer tahminen yazıyorum bunuda bu arada
işlemcin yüke bindiğinde çekeceği what Alıntıyı görüntüle
buda düz 12450h Alıntıyı görüntüle
neredeyse yarı yarıya bir ısı performans farkı var 12450h civarı bir sıcaklık profili bekleme manasında attım bunları
Dostum sen zaten süreç hakkında bilgi sahibisin. Bence bildiğin gibi yap.
Önceden telefonu thh ye vermiştim ordan biliyorum bilirkişiye götürdüm rapor tuttu sonra oy birliği ile karar verildi fakat ebn bu bilgisayar konusunda ne çıkar bilmiyorum değer mi değmez mi bilirkişi ücreti posta masrafları falan boşa ödemek istemem birde. Cİhaz limite giriyor hem ekran kartında hemde cpu da aşırı kasmaya başlıyor sonrasında.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,162
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Kullandığın macun sahte olabilir. Fanların düzgün çalışıyor mu emin misin ? Vidalarını iyice sıktın mı? Çeşitli sorular.

Farex

80+ Bronze
Kullandığın macun sahte olabilir. Fanların düzgün çalışıyor mu emin misin ? Vidalarını iyice sıktın mı? Çeşitli sorular.
Vatandan aldım ki Amazon’dan aldığımda var iksiide mı sahte yani yıllarca kullanıyorum kaç cihaz elime geçti herşeyin doğru olduğuna eminim

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,162
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Vatandan aldım ki Amazon’dan aldığımda var iksiide mı sahte yani yıllarca kullanıyorum kaç cihaz elime geçti herşeyin doğru olduğuna eminim
Ben cihazla ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Çünkü tuflarda soğutma sıkıntısı var zaten her yerde söylemişimdir.

Belki metal macun geçmeyi deneyebilirsin. Hava akışını düzgün olması adına laptopu yükseltmen önerebilirim

Farex

80+ Bronze
Ben cihazla ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Çünkü tuflarda soğutma sıkıntısı var zaten her yerde söylemişimdir.

Belki metal macun geçmeyi deneyebilirsin. Hava akışını düzgün olması adına laptopu yükseltmen önerebilirim
eğer bu sorun varsa thh hiçbir şey yapmaz mı yani.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,162
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Top Bottom